SIP berači

Savo,ti ga razbuca ko bugarsku skupštinu:haha:
 
sklopi pa ofarba još jednom :osmeh: umalo da zaboravim da ima i crnih dijelova , ja se bio zaletio sa crvenom bojom :haha:

da znate da mi je frka ovo sklopiti , ima posla da se usereš::jako_besan::
 
bogami lijepo izgleda

ima li neko sliu berača gdje stoje naljepnice , znači gdje ih je stavljala fabrika
kupio sam komplet naljepnica ali pošto je cijeli opjeskaren nije ostalo ni traga od njih pa neznam im tačan položaj
 
kiki , imaš li kakvu sliku te nadogradnje ?
jer ja bih 'ladno mogao da povećam zapreminu bunkera jer mi je šasija dovoljno ojačana , i za koliko se poveća zapremina ?
 
bogami lijepo izgleda

ima li neko sliu berača gdje stoje naljepnice , znači gdje ih je stavljala fabrika
kupio sam komplet naljepnica ali pošto je cijeli opjeskaren nije ostalo ni traga od njih pa neznam im tačan položaj

Nije citko i naj naj jasno al mislim da ce posluziti.Ovo je na 3500 plitki bunker.

images.jpg



images-1.jpg
 
kiki , imaš li kakvu sliku te nadogradnje ?
jer ja bih 'ladno mogao da povećam zapreminu bunkera jer mi je šasija dovoljno ojačana , i za koliko se poveća zapremina ?

Visina nadogradnje će biti 30-35cm . Gledaću da je ne koristim samo u slučaju nužde . Sve je još u procesu izgradnje . Sutra završavam uležistenje glavne osovine , da bi smirio glavni reduktor da nepoleti , a i da smanjim opterećenje na spojnicu . To je jedna od stvari koja je po meni loše rešena , biće i slike.
 
ja danas konačno počeo sa sklapanjem berača , obzirom a to kada sam počeo i kojim tempom sam radio uradio sam dosta posla
počeo sam da radim oko 12:00 sam , komšija mi je došao oko 16;30 i radili smo skoro do mraka

berački sto je sastavljen , komušački sto je sastavljen i kompletan vraćen na svoje mjesto , ležajevi na onoj prihvatnoj leptirici što ubacuje klipove sa beračkog na komušački sto zamijenjeni , većina lanaca zamijenjena novima . tarup namontiran i rasječene one ploče da kompletan može da se skine , elevator skoro sastavljen i još dosta priprema uradjeno

naišao sam i na nekoliko problema a to su neki zalomci na elevatoru koje sam morao da izvadim jer nisam mogao da ih gledam nikako iako nije bilo neophodno , onda problem mi je napravila mala remenica na tarupu koju sam jedva navukao , ovi kada su mi obradjivali osovinu tarupa su mjeru ostavili u + i umalo da zdrobijem novu remenicu , sreća pa sam bio obazriv
 
Nazad
Vrh