SIP berači

Menjao sam ležajeve , pa sam navario i posle obrusio valjke . Ali nisam dobio zadovoljavajuću ivicu , pa sam rešio da ih međusobno zamenim jer je druga ivica bila ne istrošena (zbog smera vrtenja) .
 
evo danas je i signalizacija uradjena , imao sam jednog velikog majstora kojem sam ja malo šegrtovao :osmeh: majstor kaže da berač sada može u rad :ppozdrav:

image007kn.jpg
 
Sad ja tek vidim ko radi oko berača a ovamo se fališ kako si ti uradio,a vidi se ko je majstor:ppozdrav:
 
Sad ja tek vidim ko radi oko berača a ovamo se fališ kako si ti uradio,a vidi se ko je majstor:ppozdrav:
:haha: dobro , uhvaćen sam u laži , predajem se :haha:

ako bude sreće danas bi trebao ići i da ga probam u njivu , donio sam nekoliko klipova i ubacio u njega , sve je uljuštio a nije ništa okrunio mada su vidni otisci noktiju na klipu , najvjerovatnije da će biti vađenja noktiju , bar nekolicine
 
pišem post za postom da bi svi članovi vidjeli , ako uradim EDIT prethodnog posta nije to to

evo ovako , kao prvo želim da se zahvalim svima koji su pomogli u remontovanju ove moje mašinice , mnogo su mi pomogli svojim iskustvima,savjetima,sugestijama odnosno svojim znanjem što je za mene velika stvar
ustvari osvjetlali su bar dio foruma koji bi trebao da se ugleda na ovakve ljude koji pomažu i dijele svoje znanje , odnosno razmjenjuju

danas sam išao i probao berač , znači od momenta uključivanja berač je počeo da normalno radi bez ijedne sitnice a kamoli greške
jedina stvar koju sam primijetio da privodni lanci izgleda nisu iste dužine , odnosno broj članaka se razlikuje , lanci su u dobrom stanju ali vjerovatno će oba ići nova
druga stvar je famozni desni točak , ničemu ne smeta ako je sve u redu , ali ako su redovi stisnuti onda dolazi do gaženja koje mi se ni najmanje ne svidja

image009sn.jpg


brao sam po najvećoj vrućini danas i po meni ovo je sasvim dobro , odlično
svaki klip je oguljen , negdje poneka ljuska ostala ali ima ih koje se provuku i van klipa pošto nema ventilatora , ali to me ni najmanje ne zabrinjava
image008rd.jpg


vlatko vuče berač bez imalo muke , mislio sam da će biti problema sa jednostepenim kvačilom ali ni to nije problem jer uopšte nema potrebe za zastajkivanjem da proguta
kretao sam se brzinom od 4,5kmh do nekih 10kmh , najbolje radi na nekih 6-7kmh i kardanom na 400-420rpm , mada ni na 10km nisam uspio da ga zagušim , radilo se o ''srednjem'' kukuruzu
 
nokte sam htjeo da skidam i izvadio samo dva komada pa se predomislio , znači svi su pristuni samo dva fale , od toga je 18 komada ovaj novi model
i meni je bilo zanimljivo da ne kruni , evo oko mene se ljudi žale da nemogu da beru po danu i suncu , ja nikakvih problema nemam sa time , bere normalno , evo i danas sam brao
 
Evo namontirao valjke sa novim gumama ali imam problem mnogo su stisnuti jedan iz drugi i nemogu se stelovati jer nema mesta. Razimsaljem da li da prosirim rupe na drzace jer ima mesta da strane do onih srafova bocno na kojim se stiskaju valjci jedan iz drugi da bih napravio malo manje opterecenje na njima jer se veoma tesko okrecu rukum koliko si stisnuti. Ne znam da li je neko od vas imao ovakav problem i kako je to resio, ili da probam ovako da ukljucim da radi na prazno neko vreme mozda ce gume bolje da legnu pa nece biti tolikog potiskivanje?
 
Poslednja izmena:
i kod mene ide malo teže ali zato ljušti samo tako , ne ostaje ništa

jesu li ti gume originalne ? mislim odgovarajućeg prečnika
 
Gume su dobre (iz tip topa), kazu da je isto islo tako tesko kada je berac kupljen nov sa originalnim gumama, jedna guma je malo nakrivo nabijena pa kao da malo baca, nadam se da ce lepo da legne od trenja. A da ljusti to je lepota samo moracu da poskidam neke nokte, hoce malo da skruni klip.
 
MDM@ i ja sam pre neki dan zamenio na mom zmaju gume na valjcima, i uzeo sam isto gume iz tip topa, one iz 3 kom sto idu po osovini i isto malo kao teze je islo, ali kad sam ga probao iobrao jedno 20-tak ari sad je bolje, popusti ih maksimalno na spaneru i teraj malo i proveravaj, a sto se tice ljustenja prezdovoljan.
 
Završio sređivanje berača , evo i jedan dodatak sa kojim sam uspeo da smirim glavno vratilo i reduktor .

15wc7j5.jpg


i3w12f.jpg


Ležaj je samopodesivi , kuglični , dvoredi , sa sedlom (lakša montaža i zamena) .
 
Ma ne nosio sam kod strugara ima 1/10mm bacanja. Po meni je veliko to rastojanje od prednjih ležajeva (sad samo jedan) do reduktora , još ako je malo spojnica istrošena dolazi do nesaosnosti osovina i reduktor postaje nemiran . Rešenje koje košta 700din, ali puno pomogne .
 
sqp2fm.jpg

i ja sam malo pregledo berac i imo sam sta vidit tj cuti kad sam ga ukljucio,imo je cudan zvuk i sve jedno pojedno skidaj i pregledaj i na kraju dodjem do velikog reduktora a u njemo manjka zubi na zubcanicima sto pokrecu strijele-rakete,i kupim dejlova sto mi treba a i preventivno da promjenim kucista sto nose rakete,kad ono u sastavljanju reduktora usanovim da je osovina kriva tacno na sredini gdje je tanjirasti zubcanik,i sutra moram ici kupiti(50€)
332xnad.jpg
inace su djelovi termo metal i ovo na slici me kostalo 180€
 

ovo što si ofarbao plavom bojom trebao si drugačije uraditi , potraži slike unazad kako sam ja to riješio zauvijek
znači samo si trebao flah 50X10mm da staviš umesto ovih uškica ali da ide dole niže i da uhvati i one limove koji drže ležajeve tarupa
e ko ti je kriv što čekaš zadnje dane za remont , ja sam tu osovinu kroz glavni reduktor platio 38e , isto termometal
@kiki
1/10mm nije ništa da baca , to je zanemarivo

ja sam razmišljao da priej reduktora na ovoj osovini dodam sigurnosnu spojku pošto mi kardan zauzet , na prednjem kraju kardana je širokougani sglob a na zadnjem ''frajlauf'' spojka , i to i onda problem jer nemožem da stavim sigurnosni kardan preventive radi
 
Nazad
Vrh