SIP berači

Pa i mene je malo palšila ta cena , ali čini mi se da je sve prilično OK . Ima malo da se čačka , ali to ima i kod skupljih . Za sada zadovoljan videćemo u red kad uđe .:ppozdrav:
 
U osovinama koje pogone privodne lance imam lufta . Hteo bih to da saniram , pa je pitanje da li reduktor mora dole ili se to može i gore odraditi . Inače u zučanicima nema lufta niti u pogonskoj osovini . Ili da ostavim tako pa dok ide .

333jrsn.jpg
 
kiki moraš rasklopiti cijeli reduktor , teoretski je moguće i na licu mjesta ali ti to nikako ne bih preporučio , 3 puta je lakše ga izvaditi van i zamijeniti te ležajeve
bdw. 4 komada 6205
 
kiki moraš rasklopiti cijeli reduktor , teoretski je moguće i na licu mjesta ali ti to nikako ne bih preporučio , 3 puta je lakše ga izvaditi van i zamijeniti te ležajeve
bdw. 4 komada 6205

Da li moram vaditi i vratilo remenice ? Još jedno pitanje za upućene . Da li je oklagije dosta obrusiti brusilicom da budu ravne i tamo gde su više istoršene (3mm recimo samo navariti) , a posle to brušenje kompenzovati približavanjem "prednjeg" dela oklagija . Pored tog kod mene su oklagije original i sastavljene su iz 4 dela (otpresaka) pa se bojim da se ne raspadnu prilikom brušenja . Hvala unapred na pomoći .
 
pa baš zbog toga što trebaš vaditi osovinu remenice (glavnu) moraš skinuti i reduktor
za rakete neznam
 
Hvala . Nešto je zamrla tema . Rakete sam skinuo , sad čekam da vidiš šta bi sa njima .
 
Molim za pomoc,mozda ce pitanje biti glupo ali sta da radim.Skinuo sam lance na lopaticama sto ljuste i izvadio komusaljke da promenim lagere pritom nisam zabelezio polozaj lopatica i komusaljki.Mene interesuje dali neko zna kakav polozaj treba da bude na lopatice i komusaljki da bi mogao da ih uzubim hvala.
 
danas počelo pjeskarenje moga sipa , kolega mi javio da ima slobodnog prostora pa sam mu odnio onu limariju , sve opjeskareno i ofarbano temeljnom
 
ajoj ::sramota:: znao sam da ću morati da se crvenim ::sramota::

nema slike , odnio jutros limove kada sam došao večeras i donio sok ljudi opjeskarili i nabacli temeljnu , nema šta pametno da vidiš

kažu da je se veoma lako pjeskarilo , ja čak nisam ni zahtijevao da sve ide ''na bijelo'' , tražio sam samo da se opjeskare dijelovi koji su korozirali a tamo gdje je farba bila dobra da se samo ''preleti'' i malo ohrapavi , medjutim oni su skinuli sve do gole kože sa preporukom da ne pijem pola vijagre :haha:
ne zezam se nego sam stvarno dovoljno lud da se upustim u takvu avanturu

dsci0362h.jpg


dsci0361y.jpg


dsci0363d.jpg


evo jedva sam maznuo fotoaparat od djece da uslikam pošto mi telefon po mraku nemože , a sve živo nam je zablokiralo od silne prašine , telefoni , upaljači , ma sve tiltovalo
daj bože da ikoji ležaj preživi ovo silovanje sa pijeskom

Ubuduće spajajte postove!
 
Poslednja izmena od urednika:
dobro si reko silovanje sa peskom :haha:

koliko kosta kod vas otkidacki valjak za dko5501 ili sip70
kod nas 140 e. skupo majkumu
 
@mladenmaso

ajde molim te obriši koju poruku u inboksu da mogu da te kontaktiram , treba mi neki prevoz u tvom pravcu
ili najbolje pošalji mi SMS da te nazovem jer sam izgubio tvoj broj

molim moderatora da malo sačeka sa brisanjem ovoga OFFa dok ga mladen ne pročita
 
Biće tu posla da se skine taj pesak , pa još ako uhvati malo vlage biće teško .
 
Nazad
Vrh