SIP berači

I moja realna procena je bila oko 3 500e, mada pošto znamo mašinu i koji evro više ali on je zacenio i to lepo 4 200e. Mislim da je to malo puno. Na šta bih trebao da obratim pažnju još?
 
Pa sve zavisi koliko je berac radio, da li je pohaban, kakve su mu gume, da nije negde napukla sasija, stanje lanaca, lancanika, lezajeva. Mada sve se to da srediti, ali posto ti je komsija, verovatno znas kako ga je eksploatisao
 
I ćale je radio sa njim,kaže da je baš dobar, gume nove skoro, nije obrao za 20 godina 70 ha, 1990. je godište. Jedan od najboljih u selu, e sad kažu da im je mana šasija, tj neka osovina ili greda koja se na većini zbog opterećennja ili iskrivi ili pukne. Tako da je ovom to rađeno, kako i koliko dobro ne razumem se uopšte, to mu je jedina mana.
 
Pozdrav svima ja posedujem Tornado 35 i mogu reci da su jako dobri beraci i cena im je tu oko 4000 evrica.Prosle godine sam je kupio isto jako malo radio od prvog vlasnika za vec spomenutu cenu.Vredi taj novac a za sasiju sta reci treba malo vise paznje i nece biti nikakvih problema:ppozdrav:
 
Ako neradite sami remont vasih beraca koliko vam u proseku majstori naplacuju i dali ste zadovoljni njihovim radom ili je to vise onako drugarski naplaceno
 
Prijarelji dali mogu da navarim sesticu sipku na otkidacke valjke,dali je to mnogo ili malo.Neznam dimenzije novih,ili da ih menjam u pitanju je kk30.
 
zdravo svima, zanima me koja je razlika izmedju kk30 i eko 3500, cuo sam da ima je razlika samo sto "eko" moze da vislje kipa ima ruku vecu ili kako se vec zove a da su isti sto se tice branja i masine iz nutra nisam majstor i neznam ali planiram da uzmem jedan i dvoumim se, a kk30 mi se cini manji i spretniji sto meni i odgovara za brdoviti kraj i imt 539 e sad ako neko zna razlike izmedju njih molio bih da mi pomogne oko toga. bunker mi se cini isto manji na kk30 ali sve to kazem jeste spretniji i manji e sad kakav je problem ta ruka za kipanje neznam...jos jednom zamolio bih za pomoc oko toga...pozdrav svima...
 
zdravo svima, zanima me koja je razlika izmedju kk30 i eko 3500, cuo sam da ima je razlika samo sto "eko" moze da vislje kipa ima ruku vecu ili kako se vec zove a da su isti sto se tice branja i masine iz nutra nisam majstor i neznam ali planiram da uzmem jedan i dvoumim se, a kk30 mi se cini manji i spretniji sto meni i odgovara za brdoviti kraj i imt 539 e sad ako neko zna razlike izmedju njih molio bih da mi pomogne oko toga. bunker mi se cini isto manji na kk30 ali sve to kazem jeste spretniji i manji e sad kakav je problem ta ruka za kipanje neznam...jos jednom zamolio bih za pomoc oko toga...pozdrav svima...

Drugar, o svemu tome što ti pitaš je pisano u ovoj temi, pa ti savetujem da polako pročitaš sve postove, a što ti bude nejasno, dobićeš odgovor od poznavalaca SIP berača.

Pozdrav od Mirka iz Kule.
:cao:
 
Tako je razlika je samo u kipovanju jer eko3500 moze da kipuje u Zmajevku naprimer a kk30 nemoze jer direktno kipuje bez podizanja.Ako ti je teren brdovit i nevuces velike prikolice tipa Zmajevka bolji od kk30 ti netreba a jeftiniji je od eko.Kod mene su svi masovno kupovali eko,kao bolji je jer podize i kipuje a kipuju svi do jednog u male prikolice,niko nema veliku jer kod mene je brdo i nemozemo je vuci sa ovim malim traktorima.:ppozdrav:
 
Kao sto su ti i drugi rekli, ako nemas velike prikolice onda ti je kk 30. Mi smo davno imali kk 30 i koliko se secam nije mogao da nam kipuje u Zmajevku ili bilo koju vecu prikolicu
 
Prijarelji dali mogu da navarim sesticu sipku na otkidacke valjke,dali je to mnogo ili malo.Neznam dimenzije novih,ili da ih menjam u pitanju je kk30.
zavisi od istrošenosti valjaka ali možeš znam sigurno jer je moj otac to radio pre 15 godina isto na kk30 posle varenja obradio brusilicom i peglaj dalje i prodat je tako sa navarenim valjcima.
 
Tako je razlika je samo u kipovanju jer eko3500 moze da kipuje u Zmajevku naprimer a kk30 nemoze jer direktno kipuje bez podizanja.Ako ti je teren brdovit i nevuces velike prikolice tipa Zmajevka bolji od kk30 ti netreba a jeftiniji je od eko.Kod mene su svi masovno kupovali eko,kao bolji je jer podize i kipuje a kipuju svi do jednog u male prikolice,niko nema veliku jer kod mene je brdo i nemozemo je vuci sa ovim malim traktorima.:ppozdrav:

Nije samo u kipovanju razlika.

Razlike između KK 30 i EKO 3500 su:
-vučno oko na EKO 3500 je pojačano
-drugačije je kačenje krajeva kljunova
-oplata uvodnika (kljunovi) se razlikuju
-privodne lopatice i njihova osovina nisu iste
-na KK 30 su kućišta komušaljki sa mazalicama i razlikuju se od EKO 3500
-levi točak na EKO 3500 nosi balonku gumu, a na KK 30 su obe iste
-nisu isti bunkeri
-na kućištu isovine pritiskajućih bitera kod KK 30 postoje čaure, a kod EKA ih nema
-na metalnim izbacivačima su kod KK 30 postavljene elastične čivije, a kod EKA su svugde "seger" osigurači.
-nagib komušačkog stola se kod KK-30 reguliše, a EKO nema tu mogućnost
Postoji još sigurno mnogo razlika, ali ne mogu se sada na brzinu setiti

Pročitajte ovu temu od početka i sve će biti mnogo jasnije. O spomenutim razlikama je bilo reči na 15. stranici ove teme.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
I ja sam se ponovio prošle nedelje, dovukao sam KK-30 . Od prvog je vlasnike , starijeg čoveka. Garažiran , limarija zdrava , nigde nije napuknut niti varen. Pneumatici od dve godine , komušaljke će izdržati ovu sezonu . Privodni lanci Filip Kljajić radili jednu sezonu . Mislim da će biti malo posla na oklagijama i na reduktorima možda zamena ležajeva .Ima ugrađen ventilator . Dobro bi mi došao svaki savet i sugestija , mislim da će biti puno pitanja . Hvala unapred . :ppozdrav:

2ugfj3r.jpg


2u712zr.jpg
 
Poslednja izmena:
ajde mi molim te kada bude sezona daj izvještaj učinka rada ovoga ventilatora , znači naberi jedan koš sa ventilatorom a za drugi skini remen pa nam reci kolika je razlika u čistini branja
 
Naravno i mene živo zanima kako će daradi sa tim. Danas sam počeo pregled berača . Treba neke ležajeve da menjam , pa sam u dilemi koje staviti . U igri su CX(JAP) , Codex , BGK , KG nisu neke marke , ali za drugo sad nema.

@zoran kostić - Hvala . Cena je 1380€ , početna 1500€.
 
Nazad
Vrh