SIP berači

Mislim da nebi trebao da menjas dalje,odlicni,jednostavni i jako zgodni beraci.U kombinaciji sa 542 pun pogodak:ppozdrav:
 
@aleksandaraco

ja sam uzeo eko 3500 i gledajući tehnička rješenja berač je za ocjenu 4+ , nije 5 iz razloga PREslabe konstrukcije i nedostatka ventilatora , ja sam konstrukciju riješio a vjerovatno ću i ventilator ali za sledeću sezonu
ne bih puno o znaju ovdje ali ipak je sip za klasu ispred njih ako pravilno poredimo modele

sip je jako okretan i lak za manevrisanje , problem još bi možda mogao da pravi onaj istureni točak sa desne strane ali i on može da se pomakne , mada oni koji ga imaju uopšte ne ocjenjuju to kao problem , ja još nisam radio sa njime pa nemožem sa sigurnošću reći
 
Tacno upravu si,to zaboravih,tocak zna da zeza stvar pa pogazis susedni red ako ne pazis.Neznam dali bi mogao nekako da se uvuce unutra,nisam zagledao bas.
 
Kadase naviknes sa tockom sa strane nije problem, cak je mozda iprednost pogotovu za one koji imaju njive ne nekoj kosini siri je i stabilni, jedino ako se radi po malo vlaznom navata se zemlje oko njega i moras da vodis racuna da se ne odgura zastitni lim na kajseve od tarupa
 
Jako brzo se naviknes i na taj tocak sa strane pa ti nece biti problem sto se tice gazenja drugog reda + je i stabilniji kako kaze clan "ciobu"
 
Po meni Šempeter 3500 i 214s isti po okretnosti zmaj ti je bolji ako se desi da je kukuruz polegnut podigne i sa zemje a Šempeter umesto da podigne izgazi sledeći red baš zbog točka. Lak je na betonu sam uhvatiš rudu i guraš dobro je razpoređena težina.
 
danas namontirao gumice na valjke i izmijenjao ležajeve
nego , gledam one pipke na metalnim valjcima i više od pola ih nema nikako ili su polomljeni ili savijeni
pitanje je kako se oni vade napolje i koliko komada i kako ih staviti , znači neznam ni sam šta sa njima da radim, neki kažu da dosta kruni ako se stave novi
 
Savo, oni se samo cekicem nabiju unutra, nokti ili kandze ih zovu, cesce nokti. ja ih imam sve na sipu 40 i nikakvih problema s krunjenjem nemam.
 
Cisti super. na 3kj mojih kukuruza je bilo dvoje tacke lista, sto je za mene odlicno branje. jedino ne znam zasto uvijek kad kipam bunker, na dnu bude krsa, i kad iskipam i berem dalje, traktorist udje u prikolicu i u dva poteza izbaci sav krs, i tako na svakom bunkeru, nitko se ne zali, jer se to lako odbaci, ali vjerujem da je to zbog nedostatka vjetra na beracu. ne smeta meni, ne smeta ni traktoristu, pa nista ni ne prepravljam na beracu...
 
Sam si pitao sam i odgovorio ,ako ugradiš vetar ovih problema nećeš imati , ili kad poraniš malo ujutro dok je još rosa ili kad je sitna kiša ,tad sigurno nema toga krša u bunkeru,samo čist klip
 
Ja ujutro krecem usluzno oko 10 sati, ranije mi se jednostavno ne da. dok je rosa, mraz, kisicai tako to, nema problema... kad se popodne osusi, onda ima malo tog krsa, ali jako cisto bere svejedno...
 
Drustvo stigla masina,moze li neko misljenje na prvi pogled.Od sutra krecem sa remont za sezonu.
qrc7kk.jpg

2w323bs.jpg
xdszq.jpg
29bo95x.jpg
 
cestitam na prinovi
na prvi pogled ne izgleda lose, stim da je ovo kk30 dobro je ocuvan a sta je u nutar to ces da vidis kad pocnes da remontujes.
 
Cestitke i od mene izgleda zdravo sastrane, nek te u zdravlju sluzi. Koja je bila cena? Ajd remontuj pa da te pazarim za berbu :ppozdrav: posto sam odustao od kupovine bar za sad.
 
Cestitke i od mene neka dobro sluz, ja sam danas jedan takav resturio i sprem se 15togu palank u po delove mada gazda ciji je kaze da je kupio sve delove i damu nista nece trebati
Postavio bih i fotografijr ali cim nauci stavicu ih
Pozdrav
 
Hvala na lepim zeljama.Placen je 2200e u sustini nije los uzet je od prvog vlasnika i maksimalno je odrzavan.Svi gumeni delovi su zamenjeni prosle godine pred sezonu .Zamolio bih sve poznavaoce sipa za pomoc,na slici kod otkidackih valjaka se vidi zazor,nisam bas siguran da je to fabricki zazor.Mozete limi reci dali treba da ih menjam ili postoji drugo resenje,i dali lagere na komusaljkama treba menjati pred svaku sezonu bezobzira dali imaju luft ili ne.Hvala.
19wc4x.jpg
.
 
lageri ne treba da se mijenjaju pred svaku sezonu nego po potrebi,
a otkuidacke valjke mozes navariti i da bude ok
 
Omladinci potrebna mi je pomoć pod hitno. Inače sam operacija od mehanizacije,znam da vozim i podmažem i to je sve i ne radim ni to često. Elem komšija mi prodaje SIP-ov berač,1990. godište, mislim da u oznaci modela ima tornado. E sad koja je njegova realna cena i koje su mu mane? Inače je berač skroz ok, očuvan, nije puno ni brao. Stvarno bi mi svaka pomoć puno značila, zauzvrat dajem savete oko domaćih životinja!:osmeh:
 
Nazad
Vrh