SIP berači

Mirko , ali gdje su postavljena ta 3 lijeva , pretpostavljam da ide u svaki red po jedan u pomaku od 120 stepeni ?

e sad mu nije ništa , ubio sam ga kao zeca :haha:
image105c.jpg


image107f.jpg


image106z.jpg


sve je rastureno , na ovo sam se odlučio kada sam vidio da je sve na šraf i da se lako skida
komušački valjci su skinuti i treba mijenjati gumice na njima

e sad , neki od ležajeva na valjcima ne valjaju , dali zamijeniti samo kritične ležajeve ili ih sve zamijeniti , ako bi sve mijenjao onda bi išli oni tipa WBF ili CODEX , ne bi imao para za kvalitetnije , valjda i oni mogu sezonu-dvije , predvidjena površina branja je 30ha po sezoni
 
Mirko,Nisam znao da 3 noža idu u levu stranu-verovatno misliš na 1 red a ne kao što je na slici
 
Codex će da traje od danas do sutra,provereno.Posle će opet kupovati ležajeve tako da će izaći skuplje nego da su ugrađeni ležajevi u kvalitetu odmah.
 
neznam ni sam , ja bih najradije stavio najkvalitetnije ali shvatite da nemam para za toliku investiciju , znam da je to ispravno ali napominjem , nemožem toliko uložiti
vjerovatno ću staviti ove jeftinjake pa nek' traju koliko traju , nije ih teško mijenjati ni svake sezone ako treba , opet napominjem , predvidjena površina branja je 30tak ha po sezoni a berač će biti garažiran tako da smatram da će i oni da traju bar dvije sezone što je prihvatljivo , duže nemogu ni gumice izdržati a kada se već vade valjci da se mijenjaju gumice ništa ne košta ujedno zamijeniti i ležajeve

valjke ću najvjerovatnije odnijeti u tip top da oni zamijene gumice , valjda ih nekako prebacim preko granice bez problema

sada mi je najveća dilema dali da pjeskarim i farbam ovo čudo kada je već sve rasklopljeno , ili samo da ofarbam bez pjeskarenja , sada je sve pristupačno i lako bi bilo to da se odradi , kada sve sastavim i sredim teško ću se posle odlučiti na ovaj poduhvat

čekam Rumu da uzmem dijelove koji mi trebaju i da polako krenem sa sastavljanjem

kolika je rupa u ovoj remenici tarupa , na sajtu termometala piše da je 30mm , kod mene je remenica razlokana toliko da nemožem ni pretpostaviti kolika je bila rupa
zbunjuje me to što mi je osovina gdje nailazi remenica debela oko 33-34mm , vjerovatno je neko nekada navarivao i obradjivao
ovu remenicu ću uzeti novu a osovina tarupa se obradjuje pa neznam koju mjeru da ganjam

72-0217.jpg


72-0131.jpg
 
Sta tebi nije jasno,
ako imas remenicu sa rupom od 30mm,osovina bi trebala biti malo u -,jer mera na meru ne ide.
 
ma ne pričam o tolerancijama , nego neznam koja je mjera osovine i rupe u remenici uopšte , dali je to 30 ili 35mm , to neznam
a kako sam mjerio , sve tolerancije su +5/100 u rupama , osovine su na nuli
 
Prijatelji dali pre beraca kk30 postoji jos neka serija.Nasao sam jedan 2200e ali on na transporteru gde ubacuje klas u bunker ima dasku a ovako je potpuno identican na kk30.Mene zanima dali je to naknadno budjeno ili je takav fabricki, i dali ta serija nije za izbegavanje hvala.
 
Sip jednoredni berac ima osovinu fi 30 na mestu ispod remenice,kajla 8 i na kraj dolazi seger-osígurac.a dvoredni ima fi 35 na remenici i kajlu 10mm.
 
Savo ne stavljaj codex, prije par godina rodjak uzme 60 komada i strpa u tornada 70, crklo ih koliko hoces odmah u prvoj sezoni.Vidi kod Stace sta ruskih ili ukrajinskih i oni nisu skupi, mada te na kraju dodje najjevtinije fag ili skf, tj. oni koje moras vise platiti.
 
zdravo, vec neko vreme pokusavam da pronadjem neki polovni jednoredni berac u onako solidnom stanju medjutim ne razumem se toliko i svako mi prica svoju pricu tj ubedjuje u nesto drugo i ako nije tako, zato sam se i uclanio na ovaj sajt jer sam citao i vidim da ovde ima dosta ljudi koji imaju iskustva s beracima...potreban mi je jednoredni jer planiram da ga vucem sa imt 539a teren nije bas ravan i tako..moze li mi neko predloziti koji berac da izaberem moze li me posavetovati koji je naj bolji za imt 539 i koji bere onakosolidno, nisam u mogucnosti da kupim nov pa zato trazim polovnjaka, zanima me kada gledam berace sta treba da gledam da kod njih sta je bitno?//pozdrav svima izvinite na smetnji pomozite mi u mojim nedoumicama...odgovorite mi privatnom porukom ili kako god nebitno je samo dajte vasa iskustva savete i ostalo...
 
zdravo, vec neko vreme pokusavam da pronadjem neki polovni jednoredni berac u onako solidnom stanju medjutim ne razumem se toliko i svako mi prica svoju pricu tj ubedjuje u nesto drugo i ako nije tako, zato sam se i uclanio na ovaj sajt jer sam citao i vidim da ovde ima dosta ljudi koji imaju iskustva s beracima...potreban mi je jednoredni jer planiram da ga vucem sa imt 539a teren nije bas ravan i tako..moze li mi neko predloziti koji berac da izaberem moze li me posavetovati koji je naj bolji za imt 539 i koji bere onakosolidno, nisam u mogucnosti da kupim nov pa zato trazim polovnjaka, zanima me kada gledam berace sta treba da gledam da kod njih sta je bitno?//pozdrav svima izvinite na smetnji pomozite mi u mojim nedoumicama...odgovorite mi privatnom porukom ili kako god nebitno je samo dajte vasa iskustva savete i ostalo...

Kupi ŠEMPETER EKO-3500 , ako nije ubrzan zameni mu glavni pogonski zubčanik i teraj "fergusona" do 1400 o/min. inema da brineš za neravan teren i učinak branja. Sve stvari koje su ti potrebne oko pripreme i održavanja toga berača ćeš naći u ovoj temi, a ako u nešto nisi siguran slobodno postavi pitanje i naćiće se rešenje.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
aha preporucili su mi njega a i kk30 isto sip kakv je taj drugi :haha: ikoliko se krece eko 3500 za koliko moze da se nadje u solidnom tj malo boljem stanju :haha:pozdrav

izvinjavam se za ove smeske nisam znao d akad ostavis znakove izadju ove slicixe..pozzz.
 
Poslednja izmena:
Imam kk-30-S uzeo sam na vasaru u rumi zupcanik daga ubrzam i za elevator isto u dobrom je stanju sta jos treba dase uradi da bi iso brze i da bi lepse brao sa 542 gume su menjane prosle godine a nije puno obrao oko 20 H
 
Nazad
Vrh