SIP berači

koliko para bi trebalo ovome za ''generalku'' ?
nemam više slika ali je u jadnom stanju , na njemu ima 10tak kg elektrode , u pricipu on za divno čudo radi ali je nepouzdan
koliko bi trebalo ulaganja da bi odradio sezonu bez zastoja (po mogućnosti)

slika-57087-2010-07-1280205871-velika.jpg

Ja sam druze za isti ovaj model beraca samo sto je kao casa bio za razliku od ovog dobio 2500 eura pre dva meseca pa ti gledaj. Moj savet, probaj da spustis na 1500 i pazaruj, mislim da neces puno puci za remont... sa srecom.
 
pregovori su bili za ovaj berač , čovjek neda ispod 3500km ili 1800e , meni je to mnogo i ostavljam ovaj berač na čekanje , pitanje je dali bih za njega dao i 1500 jer je po meni u jako lošem stanju
do tada tražim dalje ali iskreno izbor je jako mali

a onaj treći točak , pa meni se ne čini kao neko fantastično rješenje , da ima amortizaciju onda bih se složio sa njime , ovako meni se čini da bi on samo više naudio šasiji nego što bi pomogao
 
Težak mu je tarup pa i koš kada se napuni,tu šasija mora dobro da se ojača

@ Zoran0230

Zoki, nisi u pravu u vezi tarupa na tim beračima, jer ne postoji ni na jednom jednorednom beraču lakši tarup nego što ga nosi ovaj berač. Na osovini su postavljena tri nosača noževa, na svakom po tri noža i to je sve. Nisam merio, ali neverujem da ceo tarup ima više od 15 kilograma.

Pozdrav od Mirka iz Kule.]:cao:
 
Nisam mislio na samu težinu tarupa nego prilikom rada je tu najveće opterećenje,ali sada vidim da nije skinuo onaj točak originalni ali sviđa mi se ideja mada su ti berači dosta stabilni,ne vidim svrhu.Radio sam sa šenpeterom 10-ak godina i mana mu je taj točak što ide sa strane,još ako nije dobro posejano onda gazi ili ako se malo uspavaš
 
Mirko-berko ima najlakši tarup i treba mu najmanje ks

@ Zoran0230

Na "Berku" se nalazi rotosečka sa dva horizontalna noža, a ne tarup.

Što se tiče desnog točka koji može da zgazi susedni red, o rešenju tog problema je pisano u okviru ove teme. Ako treba ponoviću šta treba uraditi sa točkom i nosačem tarupa da bi se poboljšala funkcionalnost berača
 
nisam , trebam ovih dana otići da pogledam jedan sip u komšiluku , iskreno cijene su paprene , možemo samo pretpostaviti kakve cijene će da budu tik prije sezone

a i finansijski nisam baš najspremniji , ali ipak imam osnovu da idem razgledati jer ostatak mogu i pozajmiti ako je stani-pani , to mi bar nije problem jer sezona kosačice,prese,drva i berača je ispred mene


onaj o kojem sam pričao par postova iznad čovjek neda ispod 3500km a to mi je mnogo za onakvo stanje , njega bih čak i mogao kupiti bez problema pa posle kada se bude našlo para remontovati ali pokušat ću da tražim nešto malo bolje pa umjesto popravke što bih radio da idem na pozajmicu , možda je logičnije jer ne vjerujem da ću baš imati vremena na pretek za neki veći remont

zašto pitaš , ima li šta za mene da si nacunjao ? ajd pogledaj temu ''balirka''
 
evo napisah cijeli post ali me računar zeznu i izgubi se

rekoh kupio sam danas i ja SIP berač , ispravan je ali ipak ću ga remontovati da budem siguran u njega
uočio sam nekoliko nedostataka koji su lako rješivi
ostaje samo misterija pucanja šasije da se riješi ali vjerovatno ću i to uraditi da više nikada ne pukne mamicu mu njegovu

cijelu limariju sam rasklopio i oprao ga , tako da sam ge pregledao cijeloga
i sada mi je drago što nisam kupio onaj sa prehodne slike što sam vam okačio jer sam ovaj dobio jeftinije od onoga a u neporedivo boljem stanju

evo slike pa sami procijenite

abcd0014hx.jpg


abcd0013y.jpg


abcd0012n.jpg


abcd0015e.jpg


abcd0017k.jpg


abcd0016.jpg


abcd0018v.jpg


abcd0019g.jpg
 
Savoris dobra ce to kombinacija biti sa Vlatkom videces,neces imati problema on ga moze vuci i u najgorim uslovima rada to je provereno kod mene.Dobra kupovina pozdrav
 
Koliko je kostao ovaj berac jel do 3000 KM!!!!!
3300 nimarke nije moglo ispod , u prevodu oko 1700e

@kanalas robert
nadam se da će moći , iskreno iznenadio sam se brzinom vrtnje berača pri malom broju obrtaja motora , tako brzo vrti da je za mene to malo neobično posle ZMAJA
još samo da na vladimircu usporim prvu brzinu i nabavim kardan sa duplim zglobom i trebalo bi sve da bude uredno
 
To je dosta jeftino samo obrati pažnju gde je pucao jer nije baš stručno vareno,mada to tebi neće biti problem
 
Nazad
Vrh