SIP berači

bas sam mislio na tornado i nema slicnosti uopste sto se tice sasije sa eko 3500 koji mi je bio prvi berac,.Tornado je pukao coveku koji ga vozi kao po jajima bas na tom mestu a ja kako sam ugradio ojacanje nemam vise problema a teram bez pazenja mnogo dali je rupa ,sklad ,ovo ,ono :ppozdrav:
 
galki je napisao(la):
mladenmaso je napisao(la):
torpedo je napisao(la):
Dobrodošao u Sip klub :ppozdrav:
Ne vari ništa, samo pažljivo teraj preko razora i ima da služi i služi.

dobro je rekao nista ne vari dok ne bude trebalo a nece ni trebati ako budes malo pazljivije radijo sa njim :cao:
pa dobro ja sam hteo coveka da posavetujem gde puca berac i svi gledaju tu kada ga kupuju dali je sta radjeno ali uredu ako vi smatrate da netreba ojacanje ja vise savete necu deliti
nemoj da se ljutis pa imamo i mi pravo da kazemo sta mislimo zato valjda sluzi forum :ppozdrav:
rekao sam da ne vari ako je taj berac sluzio vec lupam 6-7 godina i nije pukao zasto nebi mogao jos toliko a ako ga ojaca pa kad ga bude prodavao za neku godinu kako ce dokazati da nije pucao. stavi sebe u taj polozaj da kupujes berac koji je varen cim ga vidis 500 e niza cijena ili ga uopste neces kupiti
 
Hvala prijatelju. Svrati na piće kada prolaziš blizu mog kraja. Sumnjam da ću ga menjati za nešto bolje ili veće jer savršeno odgovara mojim potrebama. :cao:
 
Napravio sam spisak delova koje bih do sezone promenio na beraču ali je u našem kraju vrlo loša ponuda. Postoji li negde firma kojoj bih mogao naručiti par ležajeva, nekoliko guma ijoš par sitnica i da oni to pošalju na kućnu adresu? Hvala unapred. :cao:
 
@ Zoran Kostović

Zoki, ja sam se svojevremeno delovima za SIP berače snabdevao u Bačkoj Palanci jer su bili dobri po kvalitetu i imaju dugu tradiciju. Nazovi ih i verujem da će ti izaći u susret.
Za gumene delove je Molnar najbolji.
Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:

Kontakt osobe:
Toma Krstonošič
Adresa:
SZR"Krstonošić"
21400 Bačka Palanka

Ranka Šipke 39
Telefon:
021/ 60-44-514
Fax:
021/ 60-44-514
Mobilni:
063/80-28-398


TIP-TOP
VULKANIZERSKA RADNJA FERENC MOLNAR

23320 ČOKA
VUKA KARADŽIĆA 32
Telefon: (0230) 71-379
Mobilni: 063 8515-791

Senta, P. Drapšina68.
Tel. 024/813-655
 
koliko para bi trebalo ovome za ''generalku'' ?
nemam više slika ali je u jadnom stanju , na njemu ima 10tak kg elektrode , u pricipu on za divno čudo radi ali je nepouzdan
koliko bi trebalo ulaganja da bi odradio sezonu bez zastoja (po mogućnosti)

slika-57087-2010-07-1280205871-velika.jpg
 
Savo, ovaj berač sa slike ne izgleda lepo, ali na prvi pogled izgleda kompletno i moje je mišljenje da ga vredi dobro pogledati i da ga vredi dobro pripremiti za sezonu. Ako su ispravni reduktori i nije havarisan vredi ga kupiti. Njega ruži neodržavanje i loše farbanje, a da se dovede u tip-top stanje moje je mišljenje da bi koštalo oko 300 - 500 E, sve zavisi šta bi hteo i šta će se zateći kad se rasturi.

Nije sve u farbi, moglo bi se od njega napraviti i dobro i lepo.

Pozdrav od Mirka iz Kule.
:cao:
 
reduktori su čini mi se u urednom stanju , rakete je neko navario ali je to uradio po meni dobro tako da to ne bi trebao biti problem , privodni lanci mi izgledaju dobro ali njihovi španeri na vru kljunova imaju veliki luft u ležaju
, na njemu je mnogo gluposti , većina ležajeva je za zamjenu , sve je nešto drndano i nije uradjeno kako treba
limarija je očajna ali ona ne bere
neznam ni ja sam šta bih , ima na njemu mnogo posla , znam i sam da ima više posla nego što bi se dalo za dijelove , ali ako dijelovi staju u 500e za pošten remont to je maksimala koju bih mogao da podnesem

Mirko šta ti misliš , cijena ovoga je 1800e ali smatram da može ići još dole , malo sam danas obilazio berače i preskupi su
čovjek traži (za oprostite mi neznam model) skoro isti ovakav samo što nije koš koji se podiže 3500e , limarija mu je dobra ali mehanički nije na zavidnom nivou kakvom bi trebao biti za te pare

e sada ja malo kalkulišem , za ovaj dati recimo 1500e + još 500e za dijelove + uložiti puno posla i znoja da bi se to dovelo u red = šta sam dobio
ajde da lupimo ulog znoja 500e , dobijemo remontovan berač za 2500e što je opet jeftinije nego bilo koji na tržištu obzirom da nijedan nije remontovan

baš neznam šta bi da uradim

nego ima li neko odokativne cijene vitalnih dijelova , tek onako da mogu u mojoj glavi da sklopim koliko bi bilo ulaganje
 
Savo,tako uradi kako si zamislio jer ćeš znati šta si uradio i imaćeš dobar berač.Kod nas je retko naći za te pare.Ako nije krjan pobijaj koliko možeš i kupuj,nisu to loši berači
 
Savo,tako uradi kako si zamislio jer ćeš znati šta si uradio i imaćeš dobar berač.Kod nas je retko naći za te pare.Ako nije krjan pobijaj koliko možeš i kupuj,nisu to loši berači

ovdje vjerovatno misliš ''krljan''
problem je u tome što mi se čini da jeste

nije čuvan niti održavan jedne jedine sekunde
 
Savo, slažem se sa predhodnicima, jer ako bi uložio u taj berač taj novac koji spominješ, imao bi spremljenu mašinu koja te neće izneveriti i mislim da vredi ulaziti u taj posao, a ja i ostali članovi foruma ćemo ti svakako pomoći savetima, a o tom beraču je stvarno mnogo pisano i nije nikakav problem da se spremi za sezonu.

Pozdrav od Mirka iz Kule i kupuj to ako možeš.:cao:
 
Po meni ako je šasija izdeformisana i lomljena a kako vidim na prvi pogled da mu je neko dovarivao nosač (držač)na priključku za kardan ,izdeformisana je sigurno onda možeš da remontuješ koliko hoćeš nikad nećeš postići zadovoljavajući efekat tj.dobiti berač kao neki koji je kolko tolko čuvan ,a što se tiče ulaganja ima tu i više od 500 evra ako ćeš sve uredno zameniti ,pa samo pravi kardan ako ćeš uzeti za njega košta 100 i kusur Evra.mislim da je bolje tražiti malo duže doduše kod vas je retko naći berač da je dobar a za male pare jer je manja ponuda.Ja sam svoj tražio čitavih 6 meseci dok nisam naišao na nešto što je dobro i po povoljnoj ceni ,uzeo ga u avgustu i ništa na njemu nisam dirao odradio celu prošlu sezonu bez ijednog stajanja.Ali pre kupovine na kakve sam nailazio i kakve cene da nepričam.
 
Nazad
Vrh