SIP berači

u uputstvu pise 11,5/80-15
ali sam i vidjao i veci na ovakvim beracima
 
@ mladenmaso

Pre dosta godina sam imao prilike da vidim u Bačkoj Palanci kod jednog što je radio dosta usluga namontirane točkove od IMT-560 sa širokim gumama na dvorednom beraču. Jako neobična kombinacija koju sam prvi put video, a objasnio mi je da kada je kišovita jesen ima parcela gde voda stoji u kukuruzu i da je zato tako opremio berač. Rađene su i neke prepravke na glavčinama, ali sada se nesećam detalja.
Ti možeš staviti bilo koju dimenziju točka ako ti odgovara terenu i sa čime raspolažeš. Ja sam na jednom KK-30 imao levi točak (onaj što ide ispod bunkera) od Zmajevke, mislim da je bila dimenzija 8X20" i berač je stvarno "smešno" izgledao, ali sam zato mogao kipovati u visoke prikolice.
 
kako od 560 prednje ili zadnje.
danas sam gledo na beracu gume cini mi se da su 13,5x18 ili tako nekako balonke su vece ne bi mogle ni stati od sasije
 
@ mladenmaso

Ma stavio je zadnje, 28" coli, zato i kažem da je prepravljao glavčine. Možda je neko iz Bačke Palanke ili okoline video taj berač. Ja sam bio kod tog čoveka drugim povodom, ali mi je to uletelo u oči jer ni pre ni posle nisam video tu kombinaciju. Mislim da se taj čovek zvao Vlada, a pored IMT-560 imao je i IMT-542 novi tip koji je preko kardana gonio neki elektro-agregat, a kad sam ja video kod njega šta je stavio na svoj berač odmah sam i ja skinuo original točak sa mojeg berača i stavio veliki od Zmajevke.
 
o
Post je spojen: [time]1298490253[/time]
_________________________________________________
pozdrav,ja sam jesenas kupio nov sipov jednoredni berač(brdovite parcele) SIP 40 EOL 8 perušača taj stroj je nezaustavljiv sezona odrađena bez zagušivanj.Dođeš u njivu startuješ i opleti gledaš nazad samo dali je koš pun
 
mladenmaso je napisao(la):
@vlado
@kiraj
na vasim sip beracima koji je promjer guma
Post je spojen: [time]1297752359[/time]
_________________________________________________
meshter je napisao(la):
Evo nekoliko slika sigurnosnog srafa na kardanu za dvorednog SIP-a, trebalo bi da se vidi kako je napravljeno.Sraf je M10 u kvalitetu 5.6. ako je nejasno, pitaj pa cu objasniti.

kako si napravijo ovaj komad sto ulazi u kardan jeli on okrugal da moze da se okrene u kardanu ako pukne saraf
U kardansku cev je ubacena i zavarena okrugla osovina koja prolazi kroz viljusku kardana i na kraju ima seger osigurac.
 
nemam video ubaciću sutra par slika
Post je spojen: [time]1298491760[/time]
_________________________________________________
mladenmaso je napisao(la):
kako od 560 prednje ili zadnje.
danas sam gledo na beracu gume cini mi se da su 13,5x18 ili tako nekako balonke su vece ne bi mogle ni stati od sasije
štaje komšo jesi počeo remont
 
mladenmaso je napisao(la):
BATONI je napisao(la):
nema nekakve velike razlike osm sto tornado 70 ima mladji rodni list
ja imam dko 5501 kupljen tu u tvom komsiluku :cao: obrao je boga pitaj koliko i jos radi :D
,ali iskreno da ti kazem taj berac pati od djecijih bolesti :udri:
gdje si ga kupio ako nije tajna :cao: :cao: temperatura,proliv prvi zubić i tako
nisam razumio ovo ''djecije bolesti''
:cao:
 
Kupljen je od Dragana Jokica
a (djecije bolesti) kako ja to zovem su spadanje privodnih lanaca,pucanje sasije,lezaji na agresivnim valjcima i tako to uglavnom sredi ga koliko ti finansije dozvoljavaju pred berbu i vozi ako sta stane tu smo a i agrocoop nije daleko :D
 
Stigla prinova. Svi ste pozvani na čast, tako se kod nas kaže.
Molio bih kolegu Mirka iz Kule, Bubu-a i ostale za mišljenje.
A brine me i da li će se ovaj moj grešnik (traktor) uklopiti u priču.

1hyvbq.jpg

2uo6m2u.jpg


a2ww7k.jpg
fn7djl.jpg
 
@ Zoran Kostović

Čestitam Zoki i želim da te dobro služi, a na prvi pogled to će i biti tako.

Berač je očuvan, nevide se deformacije, otkidački deo je dobro naštelovan a nije istrošen (vidi se po gumenim elementima i privodnim lancima, možda će trebati otkidačke ploče malo proširiti u gornjem delu, ali to se podešava prema usevu). Guma koja se vidi deluje dobro, bunker izgleda nedeformisan, očuvana je paralelnost konstrukcije, instalacija je na svom mestu, po mojem mišlje nju retko dobra stvar, verujem da ćeš biti prezadovoljan, mada ja tu seriju berača slabije poznajem.

Sada opet dobro podmaži lance, otpusti španere, podigni ga na klocne, ispusti 50% vazduha iz točkova i čekaj sezonu.

Verovatno ćeš ga vući sa ovim Fiatom sa slike, što smatram da je dobra kombicija, jedino bi bilo dobro da proveriš koje je ulje u sistemu hidraulike imao predhodni vlasnik i ako je nešto sumnjivo, bolje je da ga ispustiš iz beračada se nebi mešalo sa uljem u tvojem traktoru.

Ako ti zatreba neka pomoć ili savet slobodno se javi.

Puno pozdrava od Mirka iz Kule. :cao: :D
 
Nazad
Vrh