SIP berači

otiso ovaj
f9gljq.jpg

za ovaj
lwa55.jpg
 
Oteo mi savoris rijec iz usta...

Kud dvoredni SIP... i to DKO 5501. JAKO kompliciran berac na kojem se JAKO PUNO stvari moze pokvariti, a kako se cini da bas i nije odrzavan.


Sve u svemu, sterno s njim u daljnjem radu!
 
Mladene, razlika je toliko da ne znam odakle da pocnem... samo ih usporedi sa slika...

Sve u svemu tornado 70 je noviji, boljeg dizajna, mislim cak da je dosta i kraci od ovog, jednostavnije gradjen, iako je i 70-ka komplicirana

Samo usporedi sa slika ova dva beraca i kako mi se cini da im je samo bunker zajednicki i drugo nista.

Da se razumijemo ni na tornadu 70 nije sve sjelo na svoje mjesto, al to sve 80-ka popravlja. Na 70 se svaki red posebno bere i ide u posebne komusaljke, dok je na 80 sve stavljeno na istu hrpu. DKo isto ima posebne redove svaki za sebe, sto se kod SIP beraca nije pokazal odobrim rjesenjem.
 
Само ти то друже добро припреми за сезону, сваки лежај, кућиште, осовину, ременицу... Има то да ради још дуго,дуго година и да заради новог 80. :ppozdrav:
 
torpedo je napisao(la):
Само ти то друже добро припреми за сезону, сваки лежај, кућиште, осовину, ременицу... Има то да ради још дуго,дуго година и да заради новог 80. :ppozdrav:

I nezaboravi privodne lance, spojnice, tarup... pa nam javi šta si uradio i koliko te je priprema koštala.

Pozdrav od Mirka i želim ti puno sreće sa tim beračem. :cao:
 
hvala
ali stvarno neznam neku bitnu razliku izmedju dko i 70
na prvi pogled sto se dalo primijetiti na njemu da je jedan privodni lanac los i jedan lancanik na privodnim lancima perusacki sto je odradjen komplet, e sad kad ga pocnem sredjivati vidjecu sta jos ima
 
nema nekakve velike razlike osm sto tornado 70 ima mladji rodni list
ja imam dko 5501 kupljen tu u tvom komsiluku :cao: obrao je boga pitaj koliko i jos radi :D
,ali iskreno da ti kazem taj berac pati od djecijih bolesti :udri:
 
BATONI je napisao(la):
nema nekakve velike razlike osm sto tornado 70 ima mladji rodni list
ja imam dko 5501 kupljen tu u tvom komsiluku :cao: obrao je boga pitaj koliko i jos radi :D
,ali iskreno da ti kazem taj berac pati od djecijih bolesti :udri:
gdje si ga kupio ako nije tajna :cao: :cao:
nisam razumio ovo ''djecije bolesti''
:cao:
 
zdravo kolege poljoprivrednici i poljoprivrednice, ja evo vec 6 godina koristim obican SIPov berac jednoredi , posto zivim na brdovitom kraju, i mogu vma reci nijednom me nije izdao samo redovan servis podmazivanje , dobro poneki lezaj sam zamenio , i zamenio sam sve one drvene valjcice i stavio sam plasticne , i zamenio sam gume sve komplet , berac radi kao sat da cuknem u drvo. :D
 
@vlado
@kiraj
na vasim sip beracima koji je promjer guma
Post je spojen: [time]1297777559[/time]
_________________________________________________
meshter je napisao(la):
Evo nekoliko slika sigurnosnog srafa na kardanu za dvorednog SIP-a, trebalo bi da se vidi kako je napravljeno.Sraf je M10 u kvalitetu 5.6. ako je nejasno, pitaj pa cu objasniti.




kako si napravijo ovaj komad sto ulazi u kardan jeli on okrugal da moze da se okrene u kardanu ako pukne saraf
 
Nazad
Vrh