SIP berači

@ torpedo
@ mladenmaso

Postoji dosta razlike u ta dva tipa berača i to razlikuju se poteznice za kačenje na traktor, bunkeri im nisu isti, osovine točkova, točkovi se razlikuju, komušački sto nije isti, komušaljke nisu iste, transportne lopatice se razlikuju, oplata (limovi) na privodnoj sekciji, držači otkidačkih valjaka nisu isti, poklopac komušačkog stola nije isti, na KK-30 su postavljene mazalice na kućištima ležajeva komušačkih valjaka itd.

To su samo neke razlike između ta dva berača, a ko nije radio sa oba i nije ih oba rasturao oni deluju isto. Detaljnije razlike možete videti u uputstvima za upotrebu sa kataloškim brojevima koje sam postavio u temi http://www.megaupload.com/?d=T0CK21QA i http://www.megaupload.com/?d=6EK74GHP
 
Odg: SIP berači

@okrim
mozda si mislio na tornado 35 tu ima malo razlike i kos je veci,
na kk30 i eko 3500 sve pase samo sto eko 3500 ima opruge na kosu i oni limovi na otkidackom stolu a ostalo svaki dio pase sa jednog na drugi
Post je spojen: [time]1296142754[/time]
_________________________________________________
34qlr94.jpg

eko 3500
35c3fpl.jpg

kk30
 
ma meni se nesto nije svidio sip eko 3500, dvije godine je kod mene,nije puno radio,prosle godnine promjenio kucista sto drze otkidacke strijele(ili kako se vec zovu),i strijele, jednu kupio drugu napravio sam ,tako da nema lufta ni malo cisti puno bolje od fabrickih,berac cisti lijepo,ali spor i sav je nekoko gnjecav,sav se uvija,ma mislim da nije neki kvalitet materijala,i sad je na prodaju,ako ga prodam mislim uzet zmaja,
jeli zmaj bolji od sip, sta preporucujete kojeg zmaja da uzmem, ili me uvjerite da ostavim sip
 
ako ti je spor možeš ga ubrzati za 20 e. vrati se unazad i pročitaj o tome. Osam godina radim sa 3500 uproseku po 30 ha godišnje i ja sam prezadovoljan. Što je najvažnije i mušterije.
 
ma cito sam o tome,mada mi tolko nije ni potrebno jer kad mi dopizdi okrenm na 1000 okr.vratilo i ide al se tad berac uvija ko zvaka
Post je spojen: [time]1296151638[/time]
_________________________________________________
a ako imas sliku tih zubcanika za ubrzanje da vidim jer kod mene vec ima zubcanik sa 13 zubi,
 
Pa onda nešto nije u redu, dal nije pukla greda ili nešto drugo nije kako treba.Gde se uvija i šta? Prilagodi brzinu neki bi i drljaču pokvarili. :ppozdrav:
 
na koju gredu mislis,ma sav se uvija kad se tjera vidi se to golim okom
Post je spojen: [time]1296152048[/time]
_________________________________________________
ma kolko god ga ja ubrzavo on spor pa spor kad udjem u berbu ako krenem u 10 ili 11 i bez prestanka do 18 ili 19h ne moze obrat vise od 0,5-0,6ha
 
Kazner je napisao(la):
ma meni se nesto nije svidio sip eko 3500, dvije godine je kod mene,nije puno radio,prosle godnine promjenio kucista sto drze otkidacke strijele(ili kako se vec zovu),i strijele, jednu kupio drugu napravio sam ,tako da nema lufta ni malo cisti puno bolje od fabrickih,berac cisti lijepo,ali spor i sav je nekoko gnjecav,sav se uvija,ma mislim da nije neki kvalitet materijala,i sad je na prodaju,ako ga prodam mislim uzet zmaja,
jeli zmaj bolji od sip, sta preporucujete kojeg zmaja da uzmem, ili me uvjerite da ostavim sip
ako se odlucis za jednorednog sipa uzmi sip 40 ako mozes novije proizvodnje zato stoim je jaca sasija ili gitaric bolji su i brzi u radu od ijednog zmaja.
eko 3500 i tornado 35 su u rangu zmaja :cao:
 
@ mladenmaso
Nije mi jasno šta sam ja to pogrešno napisao u vezi razlike između ta dva tipa berača? :sta:

@ Kazner

Eko - 3500 je u svakom slučaju bolji od ZMAJ berača (osim Z-216) ali samo u slučaju da je ubrzan kako je objašnjeno u ovoj temi i dobro pripremljen. Da bi se postigao dobar efekat (brzina) branja berač mora biti dobro pripremljen, nemože se jednu stvar uvesti u red, a da nešto drugo otaljavamo "neka ide dok ide". Jedne sezone je moj EKO-3500 obrao preko 50 hektara kukuruza bez ijednog zastoja i kvara (osim zamene štifta na pogonu komušaljki, što traje 4 - 5 minuta), ali je zato bio rasklopljen pre sezone do jednog šrafa, osim bunkera i elevatora, svi ležajevi i elastične čivije novi, noževi i bolcne, čak i rascepke su stavljene nove. Malo ko kod zamene noževa na tarupu menja i bolcne, a i tu ima lufta, jer kod termičke obrade noževa rupa se deformiše i postaje elipsasta, tako da i takva banalna stvar utiče na rad berača, nije dosta samo staviti nove noževe na tarup, već treba i obratiti pažnju kakvi su noževi i bolcne.
 
ako se odlucis za jednorednog sipa uzmi sip 40 ako mozes novije proizvodnje zato stoim je jaca sasija ili gitaric bolji su i brzi u radu od ijednog zmaja.
eko 3500 i tornado 35 su u rangu zmaja Evil

eko 3500 i tornado 35 su u rangu zmaja,kojeg(broj),a zmaj 2 redni koji preporucujes od starijih modela,neznam brojeve pa ovako pitam
Post je spojen: [time]1296152480[/time]
_________________________________________________
Okrim
ti preporucujes da ostavim sip,kazes da je bolji,sta su mane zmaja kad je sip ovakav
 
@Kazner
To za brzinu mi nikako nije jasno. Kolike su parcele kod tebe? Maksimalno vreme za hektar mi je 5 ha i to ako je kratka njiva i ima utučaka(nepravilna parcela) Oko 4 ha je prosek, a ove godine sam brao par hektara lošeg kukuruza 1.brzom a moglo je i brze samo da sam mogao da se održim na traktoru.
 
ma parcele su svakakve,i kratke i ne pravilne,jel to 4 sata hektar
Post je spojen: [time]1296153172[/time]
_________________________________________________
koji traktor ga ganja
 
@ Kazner

Neznam da li je pitanje upućeno meni, ali ja ću ti odgovoriti da se od jednorednih berača samo ZMAJ-216 može meriti sa Šempeterom, sa njime nisam brao, ali sam video kako radi i sviđa mi se, a od dvorednih je po mojem mišljenju ZMAJ-223 bez premca u kategoriji vučnih berača sa bunkerom. Imao sam prilike brati sa Z-222 i Z-223 i nemogu se uporediti, a Z-224 iako ima širi elevator i šire lopatice po mojem mišljenju nije bolji od Z-223.

Imao sam dvorednog šempetera DKO-5501 i nikome ga nebih preporučio polovnog, bar ne drugu polovinu, jer da se on dobro pripremi za sezonu treba jako mnogo vremena i novaca, on na sebi ima 166 ležajeva i mislim 11 reduktora, ali o tome sam već pisao u više navrata u ovoj temi i nebih da opet obrazlažem moje mišljenje, a koga interesuje neka pažljivo pročita ovu temu.

Novije SIP berače ne komentarišem jer sa njima nisam radio, tu mislim na TORNADO 35, 40, 70 i 80.
 
Okrim je napisao(la):
@ mladenmaso
Nije mi jasno šta sam ja to pogrešno napisao u vezi razlike između ta dva tipa berača? :sta:

nisi nista pogresno napisao samo ja tvrdim da svaki dio pase sa jednog na drugi berac i da su u radu podjednaki isti ni jedan nema veliki ucinak i da je to isti berac samo mu je dodan jos poneki lim. :cao:
Post je spojen: [time]1296153641[/time]
_________________________________________________
ja imam gitaric jednoredni i sad se dvoumim da mijenjam za dko5501 ili Z223 pa sta bi mi preporucili :cao:
izvinjavam za malo :off_topic:
 
Okrim bilo je pitanje upucenjo tebi,znaci ako zmaj(dvoredni) onda 223,a kakav je 222,sipovi dvoredni mi se ne svidjaju nikako,jos sad kad si napiso 166 lezajeva i 11 reduktora sigurno nece u avliju,
a od sip mi je zapeo za oko tornado 40
 
@Kazner
Traktor je Torpedo 48 ali mislim da to toliko nema veze sa traktorom. 5 sati po hektaru ne sme da predje kakav god da je kukuruz i da vrste nisu kraće bar od 50m. :haha: Kod mene su njive u proseku dugačke 250m ima i po 400 metara. Na 400 metara dugom hektaru imaš 35 vrsta, na 200 - 70 itd. tako da je dužina njive veoma bitna u ukupnom vremenu kod jednorednih berača pogotovu.
Šta ti radiš 8 sati na pola hektara? :sta:
 
kad postignem tih 5 sati po hektaru tad cu biti zadovoljan,a vecina njiva je oko 50-100m duzine,naj vise izadangubim na okretanju
 
To i jeste problem ali opet bi trebalo brže da bude. Inače kod mene je sa 12 zuba nisam hteo da stavljam 13, možda ću ove godine.
Tvoj se mučenik mora uvijati kad ga baciš na 1000 obrtaja i sa 13 zuba to je duplo više obrtaja berača nego što je fabrički namešteno. Koji ti je traktor da na tražim po forumu_
 
@ mladenmaso

Nepaše svaki deo sa jednog berača na drugi, to pokušavam celo vreme da ukažem da se nemože na primer komušaljka sa jednog staviti na drugi ili recimo ceo komušački sto sa KK-30 se nemože namontirati na EKO-3500, Ko nije skidao osovine sa berača možda i nezna da nisu iste.

Ako se na KK-30 zamene leva i desna, dobija se uži trag desnog točka i time se izbegava gaženje susednog reda ako je na markeru tokom setve sužen, ali o svemu tome je pisano u ovoj temi.

A što se tiče dvorednog berača i to sam odgovorio da je moj favorit Z-223 u odnosu na DKO-5501.

@ Kazner

O beračima koje proizvodi ZMAJ postoji tema, a moj stav je poznat svim posetiocima foruma da je ZMAJ-223 favorit.
 
Nazad
Vrh