SIP berači

Odlicna analiza. Taj berac je mojoj komsinki kupila sestra koja radi u Svajcarskoj. Ne samo njega vec i novu LIFAM-ovu balirku, par sitnijih masina itd...Nema ni r od racunice i ekonomije.
Moj udeo bi u tom i susednoim ataru bio oko 10-ak ha godisnje ali s obzirom da je kod nas berba ove sezone bila 17000din, neka racunica u prilog kupovini postoji. :cao:
 
17000?? Lepa cena, čak i za male brdovite parcele. Kod nas je 100E/ha od pre dve tri godine, ranije je bilo 80.
 
Nek je sa srećom i da se otplati za dve ako ne može za jednu godinu. Jesi li skinuo malo cenu?
 
zoran:čestitam,nek se vrti dugo dugo i bez kvarova.

evo da se osvrnem na ovu sezonu branja kukuruza:Brali smo sa kombinacijom 539+tornado 40.Stajali smo sve skupa tjedan dana zbog puno kvarova.Puknuo nam zupčanik u reduktoru,polomile se lopatice iznad komušača,pomotali lanci koji ih pogone.Zablokirao lijevi kotač(ležaj se raspo).Šta je je,sipovi berači su se dokazali,ali svake godine neki kvarovi.Nisu ni dijelovi skupi,ali toliko i vrijede ruku na srce.Npr.neki sitni dijelovi za welgerovu balirku ap 45 su užasno skupi(originalni),ali i kvaliteta je na mjestu.
Inače,berač je skinio ove jeseni 25 jutara po teškim uvjetima blata i brdovitog terena,sve sa 539,pa nek priča tko hoće da s 539 ne ide u brdo..
 
@abrkili
Spremaš li ti berač za sezonu ili čekaš da nešto rikne pa onda menjaš? :nono:
 
Naravno da je bio spremljen,sve što je trebalo je zamjenjeno,povaren,jer je napukao iznad osovine.Ako misliš da smo neki od onih što samo teraju dok ide grdno se varaš.S balirkom radimo godišnje 12-13 000 bala i svake zime redovan servis.
 
Pa ležaj na točku neće tek tako odjednom da se raspadne i sl. Ne ljuti se ništa lično :ppozdrav: samo hoću da kažem da sa starijim beračima berem već 8 godina prosečno po 30 ha i do sada nisam imao kvar zbog koga bi se morao prekinuti branje i vratiti se kući. Poslednje 2 godine na 60 i kusur ha ni lanac mi nije spao. To smatram spremnim beračem. :ppozdrav:
 
abrkili je napisao(la):
zoran:čestitam,nek se vrti dugo dugo i bez kvarova.

evo da se osvrnem na ovu sezonu branja kukuruza:Brali smo sa kombinacijom 539+tornado 40.Stajali smo sve skupa tjedan dana zbog puno kvarova.Puknuo nam zupčanik u reduktoru,polomile se lopatice iznad komušača,pomotali lanci koji ih pogone.Zablokirao lijevi kotač(ležaj se raspo).Šta je je,sipovi berači su se dokazali,ali svake godine neki kvarovi.Nisu ni dijelovi skupi,ali toliko i vrijede ruku na srce.Npr.neki sitni dijelovi za welgerovu balirku ap 45 su užasno skupi(originalni),ali i kvaliteta je na mjestu.
Inače,berač je skinio ove jeseni 25 jutara po teškim uvjetima blata i brdovitog terena,sve sa 539,pa nek priča tko hoće da s 539 ne ide u brdo..
i ja radim sa istom kombinacijom t-40 i 539 i idu poprilicno dobro, al nisam imao nekih kvarova vrijednih pomena
 
Nazad
Vrh