SIP berači

Današnje branje sa dvorednim šempeterom DKO 5501.


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3uIKUmDbN6Y [/youtube]
 
Bere drugom ,redukovan u spore.Neznam kako vidiš 1000 obrtaja kardana? Kardan je na 540 a obrtaji motora od 1500-1700.
 
koja ti je potrosnja goriva u toj brzini. vidim da si tako brao i prosle godine,pa verovatno znas koliko trosi po jutru?da li si ubrzavao elevator ili je sve fabricki,inace lepo ti radi berac ekstra :D
 
Kod mene je dve godine ,mi ga nismo ubrzavali a potrošnju nismo merili.Obrali smo 6,5 kj a bio je pun pa možda i proverimo potrošnju .
 
savoris je napisao(la):
ovi tornadi 40 su možda malo veći zalogaj nego što ja mogu prugutati ::novac:: ::lose::
ne vjerujem da mogu dobaciti preko eka 3500 ::lose:: , možda i kk zavisi na šta naidjem
Sve što ima tornado 40 ima i gitarić berač. Samo ako te zanima i naletiš na nešto javi se na pp da bih ti pomogao, naravno ako želiš.
 
kiraj je napisao(la):
Kod mene je dve godine ,mi ga nismo ubrzavali a potrošnju nismo merili.Obrali smo 6,5 kj a bio je pun pa možda i proverimo potrošnju .
Za 6,5 kj potrošeno 88 litara dizela.
 
posto je sovjet u pitanju,to je super!
nama torpedo sa k2 ide skoro do 10lit/kj,al' su kukuruzi sto smo do sad brali,k'o mecava.
 
kiraj za koje vreme si obrao tih 6,5 jutara,za jedan dan?pokusaj da beres na brzom kardanu,obrtaji motora 1300,brzina 2 zec ili 2,6 km.mislim da je to bolja varijanta.pokusaj i stavi nam snimak da vidimo kako ide.potrosnju ces drasticno smanjiti. :cao:
 
@ vlada 77

Vlado, nisam nikad sa DKO 5501 brao na 1000 obrtaja kardana, ali znam ljude koji su to radili i rasturili su berač, odnosno tarup na beraču i ispucala im je šasija, a ako bi ta brzina teoretski bila konstantna i iznosila 2,6 km/čas, jedno jutro bi se bralo 100 minuta bez kipovanja i pripreme berača za rad, a to nije veći efekat od onog što je uradio @ kiraj. Po toj računici bi branje 6,5 jutara kukuruza trajalo skoro 11 sati bez kipovanja, a trpeli bi i traktor i berač.

Neka svako proba i jednu i drugu varijantu pa neka iznese svoje zaključke, ali ja mislim da je bolje za obe mašine da bude broj obrtaja kardana 540 o/min, a brzinu traktora i broj obrtaja motora prilagoditi usevu.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
Nisam merio vreme pošto smo prvi dan izašli da probamo i obrali smo 2,5 kj.Sutra smo brali 4 kj. Krenuli smo sa branjem oko 8 a završili oko 4 popodne a kipovano je na oba kraja.
Što se tiče branja na 1000 obrtaja kardana nisam pristalica toga.Prvo svaka nepažnja po gasu se oseti na beraču a drugo zaustavljanje i pokretanje kardana (mislim za MTZ ) .
 
kiraj je napisao(la):
Bere drugom ,redukovan u spore.Neznam kako vidiš 1000 obrtaja kardana? Kardan je na 540 a obrtaji motora od 1500-1700.
Istom brzinom i sa istim obrtajima motora berem i ja. 820 euroluks i Zmaj 223. Manje trosim goriva nego kad smo brali sa Rakovicom. :sta:
 
vlada77 je napisao(la):
kiraj za koje vreme si obrao tih 6,5 jutara,za jedan dan?pokusaj da beres na brzom kardanu,obrtaji motora 1300,brzina 2 zec ili 2,6 km.mislim da je to bolja varijanta.pokusaj i stavi nam snimak da vidimo kako ide.potrosnju ces drasticno smanjiti. :cao:
mi sa istom kombinaciom beremo na brzom kardanu 1200 obrtaja gasa 3 spora brzina kiilometraza 3.2 3.3 km/h. potrosnja negde oko 10 litara. probajte bez problema to guta sempeter.
 
Neću ni da probam.Znam kako je meni kad nosim džak od 60 kg ili 30 kg. Ovaj od 60 mogu ali na kratkoj relaciji a od 30 mogu dosta duže.Nemože biti traktoru sve jedno ako ceo dan radi pod tim obrtajima. To je moje mišljenje a svako radi kako misli da je najbolje.
 
Nazad
Vrh