SIP berači

kiraj probaj sta te kosta za taj berac treba snaga traktora od 45 do 65 ks.tako da ruja od 82 ks ga ne oseti.ja sam probao i ovako i onako i na brzim obrtajima mnogo lepse radi berac.normalno pod uslovom da je sve fabricki da berac nije vec ubrzavan na nekim lancanicima.
 
Neznam da li je berač ubrzan ali vidim da lepo ide na 540 obrtaja kardana i 1500-1700 obrta motora.
 
Sta je ovo ? Niko nista u zadnje vrijeme o SIP beracima pa da ja makar ubacim svoju "ubitacnu " kombinaciju idealnu za ravne parcele Tornado 40 i imt 539, valjda se malo pokrene
20uab93.jpg
 
može li mi neko reći šta o beraču tornado 3500 ?
ja nisam ni znao da postoji taj model :sta:

čovjek mi nudi pa bih trebao otići da pogledam , a bilo koja informacije prije toga bi mi dobrodošla :cao:
 
savoris je napisao(la):
može li mi neko reći šta o beraču tornado 3500 ?
ja nisam ni znao da postoji taj model :sta:

čovjek mi nudi pa bih trebao otići da pogledam , a bilo koja informacije prije toga bi mi dobrodošla :cao:
radio sam sa njim jedmu sezonu, samo ti mogu reci da je 40 tornado puno, puno ,puno. bolji u svemu , osi sto je 35 kraci i malo je laksi.
 
savoris ja imam tornada 35 i mogu samo da je hvalim vucem ga sa t-25.cisto i brzo bere jedino ne voli kermess kad je rosa :haha: u suvom bolje brati namenjenu sortu :cool:
 
40desetka jeste puno bolja ali je i više nego duplo skuplja od ovoga , što ga stalja u kategoriju meni nedostupnih

kako izlaziš na kraj sa t25,njegovim jednostepenim kvačilom i beračom ?
zastaješ li nekada da berač ''proguta'' ?
kojom brzinom bereš ?

evo ti na brzaka šema brzina od vladimirca pa reci u kom stepenu bereš

2.4--N--l ll
N
5.6--N--1.3
 
nemam nikakvih smetnji zbog kvacila jer ovaj berac puno moze da proguta.sto brzina tice idem u sporim brzinama 1 ako je dobar kukuruz ili 2 ako je malo manje stablo.nisam racunao one prve brzine koje su jako spore.za 2.5 sata oberem jedno jutro :ppozdrav:
 
Savo, ja prije nego sam kupio svoj berac, brao sam s tornadom 35... i kad sam trazio berac, trazio sam bas njega... veliki bunker ima, kao tornado 40, a kako mi se cini da je malo ljepse upakovan... ni jedan sip prije tornada 40 nije za branje po brdu, jer su im pre strmi elevatori i kad uz brdo ides, ne nose klipove u kos. ako je brdo krace, nema problema, pokupit ce ih kad budes isao niz brdo ;)

6 valjaka, jako kratak iokretan berac. s 549 kad skrenem pun anslag, desni tocak berace se okrece u rikverc, a zamisli tek traktor kao vladimirec, kratak i bez prednje vuce, ima da oberes samo dva reda uvratina i deriii ga.

Jako sam bio zadovoljan radom tornada 35, a 40ku sam u radu prije kupovine vidio svega par puta i kad je u oglasima izasao ovaj moj, i kad sam vidio cjenu, nazvao covjeka i sve preko telefona dogovorili. Sta je je 40-ka je jak otezak berac i po ravnom ga vuce i imt 539, ali uz neko brdo, treba ipak traktor 50-ak ks...





A ovako joe brao cisto, negdje oko 2 popodne ako me sjecanje sluzi... Ako vam ista znaci, mislim da se radilo o BC418B kukuruzu ;)



A danas sam isao susjedu u pomoc, da mu proberem njivu jer on nije mogao. Ima ursusa 335 i tornada 40 i pre veliko mu je brdo bilo, pa smo mislili ako ja obidjem par krugova i ugazim njemu par prolaza da ce moci, ali jok... sutra cu njemu brati, iako ima berac noviji od mojeg..







Ne znam kaoliko mozete vidjeti sa slika, ali 549, prednja vuca, spera i 3. spora (Inace berem u 4. sporoj, a u rjetkom kukuruzu ponekad i 5. spora) gas na 1700 okretaja i jedva je uzisao... Naj strmija njiva u cselu, i on tu posije kukuruz...
 
znači da vladimirac tjera berač , ipak mu nije prebrza ta prokleta prva ::lose::
mada ima i opcija da se prva brzina usporo zamjenom nekoliko zupčanika , pisao sam o tome u temi vladimirac

@bobo , sako sam te dobro shvatio ti si imao takav berač i daješ mu pozitivne ocjene
ovaj što se meni nudi cijena mu je 4500km=2300evra
a imam u ponudi i 40setku cijena 9500km=4500evrova , mada je ovo ipak malo veći zalogaj za mene
 
savoris je napisao(la):
znači da vladimirac tjera berač , ipak mu nije prebrza ta prokleta prva ::lose::
mada ima i opcija da se prva brzina usporo zamjenom nekoliko zupčanika , pisao sam o tome u temi vladimirac

@bobo , sako sam te dobro shvatio ti si imao takav berač i daješ mu pozitivne ocjene
ovaj što se meni nudi cijena mu je 4500km=2300evra
a imam u ponudi i 40setku cijena 9500km=4500evrova , mada je ovo ipak malo veći zalogaj za mene
ova razlika u cijeni je i razlika u brzini berbe izmedju 35 i 40 , 35 hoce zaglavit kukuruz u komusacu beraca pogotovo ako imas koso nagetu prcelu, tad moras ic izuzetno sporo, u ravnim parcelama ako imas visok kukuruz kao sto je ns 640 ili bc 6610 posto nemozes podizati ili spustati raketu beraca jos ako radis popodne kada je suncan dan tada u kosu beraca imas 30% kukuruzovine a u ravnim parcelama i sa normalnom visinom kukuruza 35 bi trebala cak i bolje da cisti nego 40 zato sto su kod nje veljci komusaca postavljeni vodoravno a ne kao kod 40 nageti od ulaza ka elevatoru, bobo ako mozes slikaj gumene valjke i slikaj rastojanje izmedju gornjih lopatica i valjaka cini mi se da imas puno necistog kukuruza bez obzira sto je bilo suncano kada si brao ili je to mozda i do vrste kukuruza.
 
savoris mozda ti deluje nerealno sto se tice brzine u kojim berem sa t-25 ali jos takav kukuruz nisam brao gde sam morao u one jako spore brzine da idem.imao sam extra kukuruz ove godine b-23 n-43 florencia,a brao sam i domace hibride drugima cak i kermess.zadnje gume na traktoru su mi 11.2x28 mozda zbog toga mogu voziti tako brzo.pokusacu nekusliku da ti posaljem ili video snimak ako mi ne verujes :ppozdrav:
 
ma nije da ne vjerujem nego mi drago da čujem tako nešto , slike ne odbijam :D
Post je spojen: [time]1289232480[/time]
_________________________________________________
išao danas gledao ovaj tornado 35 i nisam nešto oduševljen , jednostavno berač ne vrijedi toliko koliko se za njega traži
kao forma mi se svidja jer mi djeluje prejednostavno ali ovaj je u lošem stanju
 
evo pre neki dan je i moj sip zavrsio berbu besprekorno bez ikakvih problema.obrao je 50 jutara bez i jednog gusenja :D
15yf0vn.jpg

Post je spojen: [time]1289364785[/time]
_________________________________________________
118pybs.jpg

Post je spojen: [time]1289390081[/time]
_________________________________________________
etwjmx.jpg
 
Mislim da vredi a evo i zasto. Prvi Sip 3500 sam platio 3000e, radio 6 godina sa njim i prodao ga za 2850e s tim da je svake godine brao od 25 do 30 ha.. Prosle godine sam kupio drugi za 3300 e(možda sam malo preplatio) ali nigde varen, samo sam morao skoro sve ležaje izmenjati jer prethodni vlasnik izgleda ništa nije pipao. Obrao prošle godine preko 30 ha a ove 34 bez da mi je lanac spao, što će reći da se već otplatio a u svakom trenutku mogu dobiti 3000 za njega.
Ne gube na ceni, prodajni su a u radu su odlični.
Sad za ovaj tvoj malo mi sumnjivo da je samo 30 ha obrao za 5-6 godina, mada nije ni bitno ako je u dobrom stanju i ako ti jednoredni zadovoljava potrebe.
 
Baš malo površine.Koliki bi tvoj udeo bio u tih 100 ha? Mislim malo mi glupo dati toliko novac za malo hektara. Taj berač je plaćen bar 7000 e nov, obrao 30 ha što je bruto 3000e minus nafta i ako ga proda za manje od 4500 taj kao da je plaćao branje a toliki novac mu stajao zarobljen 5 g.
 
Nazad
Vrh