SIP berači

nije losa ideja,tako je i na zmaju.prava zastita,nego da te pitam jos jednu stvar da li colovni lanac drzis labaviji ili zategnutiji i koliko zategnes transportni lanac od komusaljke do elevatora :cao:
 
to majstore to me interesuje.ja sam zatezac colovnog lanca prepravijo na zatezanje putem opruge.mislim da je to bolje resenje nego fiksno spanovanje.danas sam bio u topoli i kupio komplet nove nalepnice za njega.koliko jutara beres sa njim godisnje u proseku?
 
evo moje masine spreman za berbu
255j3x1.jpg

Post je spojen: [time]1284579818[/time]
_________________________________________________
280jz95.jpg
 
Lepo ofarban.Ako je kukuruz dobar biće mu malo ona nadogradnja na koš.
I mi smo danas počeli da pregledamo naš (kao ovaj ali nije farban) šempeter ,ima nekih ležajeva za promenuti.Radimo remont lanca koji nosi klipove do elevatora ,
 
Juče i preključe smo radili na dvorednom šempeteru pripremu za branje.Promenuli oko 40 ležajeva.Nije bilo potrebe da se toliko menja ali kad smo otvorili reduktore ipak smo sve menjali .


 
kiraj je napisao(la):
Juče i preključe smo radili na dvorednom šempeteru pripremu za branje.Promenuli oko 40 ležajeva.Nije bilo potrebe da se toliko menja ali kad smo otvorili reduktore ipak smo sve menjali .
vas kiraje,kanda jako zuljaju novci!
 
Vidis sta su gazde kupili majicu i kacket,a sad su uplatili da postanu prijatelji foruma i odmah se radilo na forumu ovih dana. :ppozdrav:


Ja kad sam skidao reduktore na mom eko 3500 prvo sam morao svu limariju da poodvrcem a onda tocak da skidam i jos 100 sranja,ovde mi se cini da je bolje reseno.
 
probao sam berac i to na brzim obrtajima kardana,tj.1300 obrtaja motora,brina 2 zec 2,7 km.traktoru nije tesko i mislim da cu tako stalno brati.verovatno je potrosnja goriva neuporedivo manja.
2ijluef.jpg

Post je spojen: [time]1284820180[/time]
_________________________________________________
1zbs38l.jpg

Post je spojen: [time]1284845688[/time]
_________________________________________________
2lbmb8l.jpg
 
pošto pročitah temu od početka i vidim da se uporedjuje kk30 i eko3500
mene bi interesovalo poredjenje eko3500 i 4000?

imam u planu da nabavljam jednoredni berač , jedino što me sputava je ::novac:: :D
imao sam zmaja 211 i nisam bio presretan sa njim , pa sam njega prodao i uzeo 212 i bio sam nesretan sa njim tako da zmaj otpada iz razloga gabarita , težine i visine
sipovi su skuplji kod mene ali vidjeću dali mogu i šta mogu

pogledat ću posle sezone ima li šta na prodaju po malo nižoj cijeni pošto mi je kasno da za ovu sezonu uzimam
ako bi uzeo u svakom slučaju bi išao totalni remont kako reče okrim da se upoznam sa njime
 
savo posle eka 3500 ide tornado 40 ima nekih malo izmedju ali kod nas su slabo zastupljeni.tornado 40 ima duze otkidacke valjke od eka i dize mu se uvodnik na hidrauliku , veci je nagib elevatora , vece zapremine kos ,bolje resen pogon tarupa, jedino je na rudi laksi od eka pa ga je teze vuci i siroke su mu obe gume. Novi tipovi imaju ventilastor i osam valjaka.
 
savo
moj savjet ako budes uzimao sipa uzimaj tornado 40, tornado 40 eol (to je sa ventilatorom) ili tornado 40 eol 8 (sa 8 valjaka) i neces se pokajati svi ovi stariji nisu rijeseni kao ovi
Post je spojen: [time]1285526986[/time]
_________________________________________________
ucemuje razlika izmedju tornada 75 ili 70 na odnosu dko 5501
imam jedan u opticaju da kupim pa me zanima
 
ovi tornadi 40 su možda malo veći zalogaj nego što ja mogu prugutati ::novac:: ::lose::
ne vjerujem da mogu dobaciti preko eka 3500 ::lose:: , možda i kk zavisi na šta naidjem
 
Nazad
Vrh