SIP berači

Lala iz Banata je napisao(la):
Bolje za te novce kupi Zmaj 223 u ekstra stanju.

Pa i to se nešto razmišljam, za sada su mi sve opcije otvorene. Radije bi nešto novo, ali ako ne nadjem...

Hvala Lalo
 
Lala iz Banata je napisao(la):
baca je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Bolje za te novce kupi Zmaj 223 u ekstra stanju.

Pa i to se nešto razmišljam, za sada su mi sve opcije otvorene. Radije bi nešto novo, ali ako ne nadjem...

Hvala Lalo
Mi smo kupili od cika Tomislava Guskovog 223 za 7500.
Čuo sam da je prodao, ali nisam znao kome. Taj berač je kao nov.
 
da li neko zna da mi objasni koja je razlika izmedju starijeg sempetera dvorednog i tornada 70.na oko su isti :cao:
 
vlado razlika izmedju DKO 5501 i TORNADA 70 je uglavnom u tome sto su na TORNADU otklonjeni neki nedostaci koje je imao DKO.Recimo kod tornada je pomeren napred reduktor koji daje pogon tarupu, izbaceno je sito za skupljanje zrna ispod komusaljki, ubrzan je veliki levator i jos neke sitnice.Najveca mana kod oba beraca su dugacki beracki valjci koji hoce da tresu i zbog toga popuca limarija.
 
baca je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
baca je napisao(la):
Lala iz Banata je napisao(la):
Bolje za te novce kupi Zmaj 223 u ekstra stanju.

Pa i to se nešto razmišljam, za sada su mi sve opcije otvorene. Radije bi nešto novo, ali ako ne nadjem...

Hvala Lalo
Mi smo kupili od cika Tomislava Guskovog 223 za 7500.
Čuo sam da je prodao, ali nisam znao kome. Taj berač je kao nov.
A nije Lala od juce'r znao on sta valja......... :haha: :haha: :haha: :D
 
hvala meshter a da li je napravljena neka izmena na glavnoj pogonskoj osovini sto pogoni beracke valjke i komusaljku :cao:
 
Na toj glavnoj pogonskoj osovini je radjena izmena jos na DKO modelu, prve serije su imale dva lezaja na osovini u kucistima iz kojih ide pogon za komusaljke posle je jedan lezaj u kucistu zamenjen semeringom.Da bi bilo jasnije to je pozicija 94 na slici, ako te jos nesto bude interesovalo tu sam :ppozdrav:
 
Meshter,da li imaš ceo katalog od tog berača? Prošle godine smo ga kupili pa nebi bilo na odmet da imam katalog.
 
@ kiraj

Imam ja katalog od DKO 5501, samo nije još prebaćen u PDF. Ako ti nie hitno, za dan-dva ću ga postaviti na forum ako to moderatori dozvole. Uputstva od KK- 30 i EKO-3500 sam skenirao i postoje u PDF formatu.
 
Okrim je napisao(la):
@ kiraj

Imam ja katalog od DKO 5501, samo nije još prebaćen u PDF. Ako ti nie hitno, za dan-dva ću ga postaviti na forum ako to moderatori dozvole. Uputstva od KK- 30 i EKO-3500 sam skenirao i postoje u PDF formatu.
Nije mi kasno,bitno da ga nadjem.
 
Okrim je napisao(la):
@ kiraj

Imam ja katalog od DKO 5501, samo nije još prebaćen u PDF. Ako ti nie hitno, za dan-dva ću ga postaviti na forum ako to moderatori dozvole. Uputstva od KK- 30 i EKO-3500 sam skenirao i postoje u PDF formatu.


Naravno da imate zeleno svetlo. :cao: :ppozdrav:
 
cini mi se da moj ima jedan lezaj i jedan semering u kucistu.da li je to bolje ili gore.na sta jos da obratim paznju na tom beracu.ima li neki caka? :cao:
 
meshter pa ti si pravi strucnjak za njih!u mom katalogu pise da ima jedan lezaj,jedan semering.berac je obrao 150 do 200 jutara ja sam ga sada kupio ali vidim da mu je ta osovina menjana,pa se zato raspitujem neznam zasto le menjao a tako malo obrao?
 
To sto pise u katalogu ne mora da znaci da je i na beracu tako.Proveri na berackim valjcima koliko su "razlokani" prorezi koji nailaze na civije na osovinama, ako su razlokani prorezi i izcesane civije moze da se desi da zaglave valjci pa ako nema sigurnosnu spojnicu na kardanu pokida osovinu ili u "boljem" slucaju iskrivi osovinu a pokida pogonski lanac.Postoji resenje da se stavi sigurnosni sraf na kardan i onda ne moras da brines, slikacu sutra kako sam napravio kod mene nije komplikovano moze lako da se napravi.
 
Nazad
Vrh