SIP berači

@ Siki

Mogu ti preneti moja iskustva sa SIP beračima, pošto sam ih većinu imao, a radio sam i sa Zmaj beračima, tako da ti ukratko mogu preporučiti ako se odlučiš za jednoredni onda je to SIP 3500, a dvoredni ZMAJ 223.

Prvi berač koji sam imao je bio DKO 5501, dvoredni Šempeter sa ventilatorom, a njegove mane su dugački privodni lanci, više se istežu nego kod drugih berača koji imaju kraće lance, dugački otkidački valjci, ne trpe luft u ležajevima i stvaraju jake vibracije,masivan tarup koji odnosi dobar deo snage traktora,komplikovan remont u slučaju neke havarije itd.

Kod Zmajevih berača (mislim na dvoredne) nema tih problema kao kod Šempetera, tu su neke druge stvari u pitanju, kao šestougaone osovie, tarup, slab bunker, jedan cilindar za kipovanje itd, u svakom slučaju je dvoredni Zmaj u prednosti nad dvorednim Šempeterom.

Izvinjavam se na dugačkom postu, ali to je najkraće što sam mogao preneti iz vlastitog iskustva.
 
Okrime samo ti pisi ovako lepe i dugacke postove,da svako pise ovako gde bi nam bio kraj. :cool:


Da nisi malo pogresio kad si napisao 2redni zmaj 213 ??
 
i ja sam cuo da stari dvoredni sip je los da je zmaj dvoredni bolji i to mnogo ali novi tornado 80 je po mom misljenju dobar ali puno ::novac:: zbog toga bi uzeo zmaja
 
U pravu ste, odustajem od dvorednog SIP, ipak cemo jednoredni, ali gde naci dobar, ovde kod nas sve izakano. :sta:

Da li negde znate da se prodaje dobar novijeg datuma.
 
Ima kod mene, kao ovaj,samo malo očuvaniji, cena prava sitnica, 3500 e.
2z4iwpl.jpg
 
@ Siki

Mislim da nećeš pogrešiti ako kupiš jednoredni ŠIP ako ne planiraš u sezoni brati više od 50 ha kukuruza i ako nemaš odgovarajuću logistiku, odnosno prevoz u najmanje dve ili tri veće prikolice.

Kod kupovine jednorednog SIP berača obrati pažnju na sledeće:
- prati paralelnost ojačanja na bunkeru. Polako ga podigni i prati da li oba cilindra istovremeno kreću. Polako ga spusti i prati da li se obe strane bunkera jednako spuštaju,

- u privodno-otkidačkoj sekciji ("kljunovi") proveri da li se jako klimaju otkidački valjci, da li su im ivice oštre ili zaobljene, da li su "šlicevi koji ulaze u reduktor izjedeni, pogledaj elastične čaure koje pogone valjke da li su istrošene. tu moraju biti za svaki valjak po tri čaure, 13, 8 i 5 milimetara i one ulaze jedna u drugu.

- proveri zazor u noževima i bolcnama tarupa i dali slučajno osovina velike remenice nije iskrivljena od preteranog španovanja.

- Proveri glavnu pogonsku osovinu koja ide od reduktora ispod bunkera do reduktora koji pogoni privodne lance da li je varena, jer na nju je montiran pogonski zupčanik koji pogoni reduktor otkidačke sekcije. Original je sa 10 zuba, ali ja ti savetujem ba staviš zupčanik sa 13 zuba.

Mogao bi tako pisati do ujutru, a ti pitaj šta te interesuje.
 
Okrim, savetuješ čoveka da bere jednorednim berače 50ha? Koliko taj može da obere 1ha dnevno, neka bude i dva, to ti je 25 dana branja, pod idealnim uslovima bez kiše i kvarova. ::lose::
 
@ mims

Savetujem čoveka da kupi jednoredni berač SIP ako neplanira brati više od 50 ha jer se to može postići sa ubrzanim i dobro pripremljenim beračem.
Taj berač može obrati 2,5 do 3 ha bez problema, zato što sam toliko dnevno brao i znam njegove mogućnosti.

Što se tiče kiše, ona pada isto i dvorednom i jednorednom beraču, a ako se desi kvar, on se na tom beraču otklanja za nekoliko minuta, ako je berač spremljen kako treba, dok na dvorednom Šempeteru skoro i da nema mogućnosti da se na njivi otklanjaju kvarovi.
Ako čovek planira brati 50 ha, sigorno treba da razmišlja o dvorednom Zmaju, stim da mora da bude i odgovarajući prevoz obranog kukuruza primeren kapacitetu branja tog berača. Ako čovek planira brati manje, možda 20 ili 30 ha, onda mu se sigurno ne isplati kupovati i održavati dvoredni berač.

Ovo važi za efektivno branje, znači berač celo vreme samo bere i kipuje u prikolice, a neko drugi vozi.
 
Mislim da je Okrim u pravu jer ne nameravam da berem vise od 40 ha, koliko sam i do sada.

TORPEDO ako je zaista dobar onda 3500 nije mnogo, mozes mi ostaviti broj tel.
 
siki-mislim da je cena od 3500 mnogo jedino ako nije jako utegnut,kompletno remontovan i ofarban
 
@ Siki

Slažem se sa članom "Zoran0230" da je to isuviše jaka cena za berač sa slike. Nemože se najbolje videti samo na jednoj slici i doneti neki pravi zaključak, ali ono što sam primetio na tom beraču, što bih naveo kao loše je da privodni lanci nisu dobro namešteni, zaštitne gume nisu original ili su istrošene, pa klipovi ispadaju iz otkidačke sekcije, gume na transportnim lopaticama su istrošene, desni kraj "kljuna" je spušten, što može značiti da je sa njim zakačeno, a to povlači deformaciju "sanki" na koje se montiraju otkidački valjci, otkidački noževi, otkidačke letve, kućište tarupa...

Hidroinstalacija nije njegova original, nevidi se elektro-instalacija, pa predpostavljam da je nema. Na osnovu izbledele boje kompletnog berača može se zaključiti da nije bio garažiran, pa ko zna u kakvom su stanju gume i ležajevi.

Ovo je moje mišljenje o beraču sa slike i nemora značiti da sam u pravu, ali moje mišljenje je da je to previše novaca za taj berač.

Ako nemaš potrebu za kipovanjem u visoke prikolice mislim da bi ti odgovarao i ovaj prikazan na sledećem linku:


[url]http://www.polovniautomobili.com/oglas416834/ahlmann_sempeter_kk30_jednoredni/ [/url]

_________________________________________________

 
Svaka čast na zapažanjima ali ja sam i napisao "... kao ovaj, samo malo bolji", ovu sliku sam skinuo sa neta jer nemam od moga berača :ppozdrav:
 
:bravo: i vidi da nije varen negdje, a mozda da pokusas naci sip tornado 40 brziti je skoro za duplo od sip 35, ja imam berac gitaric i on je jos ucinkotiviji od sip 40 skoro da sa njim jednorednim oberem ko dvoredni zmaj 222
 
Ljudi ipak sam resio, uzimam kredit i kupujem nov sip tornado 40, ipak mi je to najsigurnije. kredit na 6000 evra, valjda i nije tako mnogo izacicu nekako na kraj, al berac je NOV!!!
 
Stigao je novi SIP-ov berac, u Subotu mi doterali. znaci sa sve prevoz je izasao oko 11100 eura.
Tako da sam kupovinu beraca zavrsio, sada nestrpljivo cekam sezonu branja.
Pozdrav!!!
 
Od kako sam promenio sve gume na beracu jako lepo bere (ljusti) ali dosta kruni zrno.Ko zna nek mi odgovori sta je razlog da li su to nove gume i postoji li mogucnost nekog stelovanja da manje kruni.
 
Nazad
Vrh