Setvospremači

Odg: Setvospremači

Da nije to mozda UZEL-ov setvospremac:haha:
 
Odg: Setvospremači

A jel bi mogao objasniti zasto njemu ne treba daska + brzina??
Ok ima masu,ali nije on tanjiraca da mu treba masa da bi usao u zemlju... :sta:
 
Odg: Setvospremači

North ARMY je napisao(la):
A jel bi mogao objasniti zasto njemu ne treba daska + brzina??
Ok ima masu,ali nije on tanjiraca da mu treba masa da bi usao u zemlju... :sta:
:cao: pozdrav nort ja sam rekao samo da mu nije potrebna daska .Ima masu ide u dubinu ima dosta motika gust je ne tandrce po oranju ima dobre valjke tako da nemao potrebe da nesto razguriva zemlju ispred njega. nekazem da je daska losa stvar samo kazem da za ovaj tip setvospremaca nema potrebe.Rekao sam znaci samo mu terba jak traktor da ga nosi i da ide optimalnom brzinom :cao: :ppozdrav: :cao: :cao: pozdrav svima
 
Odg: Setvospremači

Na prvoj slici se vidi da su baš gusto raspoređene S-opruge , koliko ih ima na tih 5m ?
 
Odg: Setvospremači

Cinimi se da nema vise od 50 radnih tela sto ga ne cini nicim drugim nego najobicnijim setvospremacem od 5 m bez daske,ali,ali sa dosta dobrom prednjom gredom cinimi se 6x6,ili 8x8.
 
Odg: Setvospremači

:ppozdrav: pozdrav paorpaor adni zahvat 5 metri i tacno 50 kopacica ne kazem daje najbolji ali da je najobicniji sigurno nije .pitanje ?dali najobicniji ima za par milimetara deblje i kvalitetnije opuge + duple vratove slika 2 i 3 i jacu sasiju od najobicnijih sto se tice kvaliteta materijala koristio sam imt-mov i slovenacki ta dva zajedno i sasijski i motike nemogu da se porede,teorija je teorija a praksa je praksa ,za ovih par godina koliko je kod mene jos ni jednu motiku nisam menjao a ram je prav kao strela nigde krivljenja jedino sam lezajeve na valjcima , otisao mi jedan(bio plasticni) pa sam ih sve zamenio metalnim jos nije radio videcemo kako ce to da izgleda.i dalje imam imt-mov i dalje tvrdim da mi je ovaj uzelov bolji kao sto rekoh teorija je teorija a praksa je praksa :ppozdrav: bez ljutnje moras probati neke pa onda oceniti te iste koji je bolji od kog :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Setvospremači

IMT jako lepo radi kada su sve opruge poredjane kako treba i kada su jednako istrosene motike ali mislim da je kontrukcijski slabiji od ovog UZEL-ovog. Drugar ima slican setvospremac i vidi se na prvi pogled da je jak, cak mislim da je i previse no sve zavisi ko, sa kakvim traktor kakvu zemlju obradjuje i na kojoj dubini.....
 
Odg: Setvospremači

pa ako je plitko orao što kaže moj tast za jednog čoveka da ore do zemlje :haha: onda i nemože duboko da setvospremira i tada se krivi i puca kada ga na silu gura dublje
 
Odg: Setvospremači

meni sa na uzelu nesvidjaju rotori i kako je to reseno,ostalo je sve ok ,samo treba staviti drugacije rotore i prepraviti nosace rotora.... :cao:
 
Odg: Setvospremači

Kada je reč o dubini....
Vi vršite predsetvenu pripremu sa tim setvospremačem ili podrivate pa ima potrebe za tako jakom šasijom i duplo pojačanim s oprugama?
 
Odg: Setvospremači

mozda nema poterebe za tako jakom sasijom da normalno vrsi se predsetvena priprema tj ravnjanje zemljista a duplo ojacane opruge tj opruga sa duplim vratom je odlicna stvar i nista nije manje fleksibilna i savitljivija od obicne samo tvrdim da je mnogo mnogo dugotrajnija da napomenem da sam koristio i oobicne i ove i par setvospremaca i ovaj mi je daleko najbolji od svih i sto se tice sasije i sto se tice pogotuvu s-opruga>praksa je dokazala svoje ne kazem i netvrdim da je najbolji ali koristio sam i IMT-mo i sovenacki i konskilde u toj grupi od ta cetiri za MENE je najbolji mislim da bi uz ove sto sam ja imao i jos uvek imam trebaloda daju bar 20 pari opruga gratis+jedan aparat za varenjejedna napomena ljudi ja nevredjam vas poljoprivrednike nego s razlogom prizvodjace setvospremaca ne sve ali :nono: kvalitet materijala sasijski i kvalitet opruga trebao bi da bude mnogo mnogo bolji pricam o setvospremacima radnog zahvata od3.6 metar do 7 metara svi ti veci traba da imaju naravnu i manji ali veci moraju da imaju dobru sasiju :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Da li su radna tela debela 1 ili 10 cm nije preduslov o dugotrajnosti. Bitan je materijal od kog se proizvode,pa tako tanji materijal moze biti daleko zilaviji i elasticniji od nekog debljeg materijala. Hudjik pravi kopiju kvernelandovog setvospremaca sa 30-ak sitnijih izmena i njegov kosta 3500, a kvernelandov 9000. Upitaj te se zasto ?
Materijal koriscen u izradi setvospremaca nije isti,mada veoma lepo izgleda,a i radi u sta sam se licno uverio.
 
Odg: Setvospremači

pozdrav paorpaor ako si citao neznam tacno na kojoj starnici sam napisao da mi se jedino od ovih sto privatnici prave jedino svidja setvospremac sto ga hudjuk pravi,a vidis i gore predjasnji post da sa rakao da"Kvalitet materijala sasije i opruga mora da bude dobar pogotovu ovi sto miaju malko veci radni zahvat ako je materijal losiji odma dodje do savijanja i pucanja kako sasije tako i opruga" :cao: jos kad na kvalitet imas malko i mase nije losa stvar ali kvalitet materijala na prvom mestu i dljalje tvrdim sto se mene tice da imaju solidan kvalitet (uzel setvospremaci) daleko ispred koje kojih privatnika testirano provereno :cao: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

Ne sumljam u kvalitet Uzela,i takodje smatram da su IMT-FOP setvospremavi dosta lose konstrukcije,a narocito mi se nesvidja sto je prednji deo napravljen od flahova,a ne od cetvtaste cevi. Ja kad sam kupovao spremac bio mi je najvazniji kvalitet,a da to ne prelazi neku razumnu cenu. Posto nisam u mogucnosti da kupim kverneland odlucio sam se za Hudjika jer smatram da je njegov rad daleko najbolji na trzistu. Od kvaliteta i debljine materijala pa do zavrsne obrade i farbe daleko je ispred drugih. Radna tela uglavnom svi imaju ista i dolaze iz italije,a da sam hteo mogao sam uzeti original konshilde pa bi platio jos 1000 eura. Posto mi spremac treba za najdublje 10 cm smatrao sam da su i Italijanski sasvim dobri sto se i pokazalo prosle godine. Medjutim po mom misljenju najbitnije je izbor rotora,a oni moraju da budu teski i masivni da bi mogle sto bolje da sabiju zemlju i sto vise izlome grudve. IMT ima zicane rotore koji,oped po mom misljenju,nisu za uslove u juznoj backoj. Jednostavno preneznisu i vise su za neku peskovitu zemlju.
 
Odg: Setvospremači

pozdrav paorpaor
gledao sam hudjukove setvospremace nisam radio sa njihovim ali onako koliko sam ih gledao mnogo mnogo su mi se svideli vizuelno onako na oko i mislim to je moje misljnje nemora da znaci da je tako da je hudjukov jedanod najboljih sto se tice privatnika i mogu i neke firma da mu pozavide opet kazem vizuelno i to je moje misljenje :cao: :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Setvospremači

pozdrav svima....ako nekom trebaju nove opruge uvezene direktno iz Danske neka se javi...vrlo povoljno po staroj ceni.0645074973
 
Odg: Setvospremači

jeste smesno pogotovu kad zakacis imt -mov od sest metara a on od flahova a oni ti nisu uz njega dali i aparat za varenjei jos desetak opruga dzabe :haha: :haha: :haha: onda ti je bas do smejanja :haha: kvalitet sasije+ debljina sasije+ kvaliket debljina opruga :haha: :haha: da umres od smeha :haha: zakaci micko neki drugi zakaci ovo sto ti pricam provereno pa da vidis s kojim ces da places a sa kojim ces da :ppozdrav: uzivas u radu a kao sto rekoh vrsimo pred setvenu pripremu i za 4 god jos nije savijen i jos ni jedna s_opruga nije pukla duplo pojacane opruge mnogo znace znte i sami da obicno pucaju u krivini pa sam zakljuci dal je dobra ili losa stvar :cao:
Post je spojen: [time]1267474001[/time]
_________________________________________________
da napomenem da saovim mozes i da podrivas i da setvostpremiras :haha: :haha: za razliku od ovog sa flahovima s njim nemozes posteno ni da setvospremiras mozes da golicas malo :haha: :haha: :haha: :cao: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh