Setvospremači

Odg: Setvospremači

@dalibor79

izvinjavam se, neznam, koja je to dubina kada "posteno setvospremiras ",
a kokliko kada "golicas malo"?
 
Odg: Setvospremači

@milan_spay izvini ti nisam dobro formulisao odgovor lako je vama imate dobru zemlju ja sam iz platiceva opstina ruma kod nas ti je zemlja teska nedaj boze nema lake ima samo teze a ove lake u celom ataru ima 100Hekrtara i to je mnogo ima jedan veliki potes zove se malis tu kejsovi od dvesta konja dosli sa petobraznim obrtacom na kraju orali sa tri brazde a sto se tice setvospremiranja ako malko losije se poore pa ne izmrzne kako treba nemozes uraditi ni sa ovim sasijskim a kamoli sa nekim drugim setvospremacom i tvrdim i reci ce ti svako od mojih komsija ovo sto sam ti ija rekao u vezi malisa.ja sa rakovicom od 135 ks orem tu tri brazde dobro setvospremiranje je malo lakse ali sve to dovodi do zakljucka da treba dobar pouzdan jak i kvalitetan setvospremac za te ljute zemnlje tj teske :ppozdrav: :cao: :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Setvospremači

Za te teške zemlje koristim ovu mašinu, bratov i moj rad,tj. prepravili jedan veliki pa napravili mali za rusa:
29e2djo.jpg
 
Odg: Setvospremači

A za lake zemlje?Odavno sam snimio tu tvoju spravu i strasno me zaintrigirala.Da li za sve kulture radis pripremu sa njom ili eventualno koristis i neki klasicni setvospremac?
 
Odg: Setvospremači

jel ta sprava dobra za jesenje spremanje oranja?ili je bolje koristiti klasican setvospremac? :bravo:
 
Odg: Setvospremači

taj kembridz je dobro da sabije i izdrobi grudve kad se osuse pa neznas sta da radis e onda uzmes ovu spravu ali bez motikica....i u vecini slucajeva ga koriste za pripremu kad seju luk....
 
Odg: Setvospremači

ja sa njime pripremam sa setvu svih kultura, tj.
1. priprema setvospremač
2. priprema sa ovom mašinom
Neki ga zovu kembridž neki brilion kako ko, uglavnom njega smo napravili za predsetvenu pripremu prvenstveno zbog š.repe i paštrnaka, ali jako dobro dođe za sve kulture.
Sporije se gubi vlaga i najbitnije u fazi nicanja ujednačen sklop biljaka :D
 
Odg: Setvospremači

Poprilično...
Sejem sa "Majom" sa diskosnim otvaračima brazde u koju se polaže seme, tako da mi sabijenost tla ne predstavlja nikakav problem, e sad neznam kako bi se ponašala sejalica sa samo raoničnim otvaračem tipa "Nodet" :sta:
Ali rezultati su neizostavni :D
 
Odg: Setvospremači

milan_spay je napisao(la):
Za te teške zemlje koristim ovu mašinu, bratov i moj rad,tj. prepravili jedan veliki pa napravili mali za rusa:
29e2djo.jpg
Ovo ti je odlična mašina. Jel ima nazad valjke kao i setvospremač?
 
Odg: Setvospremači

"Neki ga zovu kembridž neki brilion kako ko, uglavnom njega smo napravili za predsetvenu pripremu prvenstveno zbog š.repe i paštrnaka, ali jako dobro dođe za sve kulture."

Sta je paštrnak? Doduse tek sma danas saznao sta je zuti zvezdan ( u mom kraju je zovu smilja ili cmilja vrsta deteline)
 
Odg: Setvospremači

Nemam problema sa spremacem .moj je polu fabricku napravljen od krila nekog spremaca ,a rotore sam sam pravio zahvat mu je tri metra .nema sanse da se iskida .ja sa mtz 82 radim .i recimo kada je lenija neravna stisnem ga na prinudno maltene odize traktor i pod prednjom ga vucom vucem jos nije nigde popustio . .I tako godinama .
 
Odg: Setvospremači

Evo kako smo rešili podizaće tragova :

[img]


IMG[img]


podesiv, jedino moramo menjati oprugu ,za jaču
 
Nazad
Vrh