Setvospremači

Rus 82 u punom opterecenju ima mnogo vise od nasih 80ks. Ako je dobar rus 82 mora 3.6 da vuce kojom ocete brzinom.. ja sam isao 7 zec i to vec u mekanom kad tone i traktor i masina… 2.9 je lagan i vise je veliki hobi spremac..
 
Radio kod nas čovek nažalost pokojni je,200 i više jutara sa setvopemačom 2.9 i rusom 1025 nije žurio da kupi setvospemač veći ,zna da to nedonosi neku veću zaradu neg je iskeširo za klasa tukana glanc novog bez kredita ,radio je baš dosta usluga sa kombjanom.Imo čovek takvo razmišlanje ,prioritet su mu bile mašine koje donose zaradu uslužno, pa kad dodje setvospremač veći na red kupiće se.Ma odradi i taj od 2.9 dosta za dan . Aj kad sam već u temi ,mnogi fale ove sateksove polugerminatore, mislim fale ih ljudi koji imaju i teške drljače i setvospremače, navodno zadovoljniji su sa njima neg sa drljačama i setvospremačima.
 
Poslednja izmena:
Ima i do toga Stevo. Ali izmedju 2,9 i 3,6 nije ni loša razlika u učinku. Više uradi, manje ugazi tj manje tragova. Sve u svemu, svako je po malo u pravu.
 
Hoce traktor i manje goriva da potrosi kad mu se okaci adekvatno orudje. Na renou nam je bila razlika skoro 2l goriva kad smo sa 3,6 presli na 5.5m. Smanjila se potrosnja sa širim setvospremacem
 
Al se ovde mešaju babe i žabe,svaki traktor mora biti agregatiran sa odgovarajućim priključkom.Sa traktorom od 70-80 KS se vukao setvospremač 2,9 m i to mu je bila mera.Možda se nešto promenilo ali bih to voleo videti uživo.Nisam pristalica rekla-kazala.
 
Hoce traktor i manje goriva da potrosi kad mu se okaci adekvatno orudje. Na renou nam je bila razlika skoro 2l goriva kad smo sa 3,6 presli na 5.5m. Smanjila se potrosnja sa širim setvospremacem
Slažem se skroz sa tobom,al naveo sa samo primer da se može postići po cenu veće potrošnje,,al verovatno i on to znao neg je planiro kad dodje do novi para kupiće i veću mehanizaciju,nemož sve ,.
 
Dok sam radio sa 577 i 2.9 setvospremačem, umeo sam u drugom prohodu i malo preko 30 jutara da uradim (velike njive, od 6 do 10 jutara, okretanje u letu, minimalni preklopi, 2. brza gas patos..) ali da prostite zadnjica bude kao kod majmuna. U principu svašta se može kad se hoće.
 
Hoce traktor i manje goriva da potrosi kad mu se okaci adekvatno orudje. Na renou nam je bila razlika skoro 2l goriva kad smo sa 3,6 presli na 5.5m. Smanjila se potrosnja sa širim setvospremacem
Nije se smanjila potrošnja, nego se povećao učinak sa istom potrošnjom. (manj broj prohoda)
 
Nazad
Vrh