Setvospremači

Ja ću samo da se ispravim da je Tinaz setvospremač zahvata 4.5m a ne 4.7 ali to ne menja mnogo stvari. Interesantno je da se pomenuti germinator Fop najteže vuče od svih pomenutih priključaka, njega sigurno ne bih mogao od 5m ni da mrdnem.
 
I jos da dodamo da taj fop germinator ima oko 20-22 komada motikica po metru zahvata a svi ovi ostali oko 9-11 komada motikica po metru zahvata. Govorim za setvospremače.
 
Pa i drljače imaju na 5cm klin ali ima neka fora što se lakše vuku, verovatno zbog napadnog ugla i zbog same težine jer taj germinator od 3m vučeni ima oko 1500kg ako se me varam.
 
Prave S opruge se uvek teže vuku zbog napadnog ugla na zemlju a da bi radila kako treba mašina mora da bude teška pošto usled otpora uvek teži da ide gore.Za germinatore tipa fop 25-30ks po metru zahvata.
 
Kako vidim mnogi sad jurimo neku masinu za prolecne radove, ja sam juce zvao satex da proverim cene za nesto sto mene interesuje:
Polugerminator ND-F 5 m - 920.000 din sa PDV-om
Setvospremac ND-F 5 m - 760.000 din sa PDV-om

Posto imam mali agromerkur setvospremac koji dosta dobro radi posao sad razmisljam da uzmem polutesku drljacu ipak, da probam i to..
 
Treba mi spremac za MTZ 1025. Iz Consuma me uveravaju da ne vise od 3.6m dok neki drugi savetuju 4 ili i 4.2m. Sta kazete ?
 
A za MTZ 820? Jedan kolega upravo traži Consuma za 820 al' ne zna koji bi mu širina najbolje odgovarala.
 
Обрни - окрени 2.5 кс по опрузи, односно 25 кс по метру захвата.
 
Nesto sam nacuo da ce opet biti subvencija u celoj drzavi za masine. Pa ne bi bilo lose ako daju za spremace 50%....
Jel se raspitivao jos neko?
 
Nazad
Vrh