Setvospremači

Kod nas nije mogao 82 sa 3,6 oridjinale konskilde sa debelim ramom brze od 5 spore.aL sto Cici rece nasi traktori u Banatu su nesto slabiji.i da,jedva ga je nosio u transportu.
Mante se sprdnje kad god pre su kod nas sa 82 u D.P. 12 redi nosili sejali repu. Ili je ovde gravitacija drugacija… rakovica i 558 sta su vukli? 2m?
 
Kod nas nije mogao 82 sa 3,6 oridjinale konskilde sa debelim ramom brze od 5 spore.aL sto Cici rece nasi traktori u Banatu su nesto slabiji.i da,jedva ga je nosio u transportu.
Godinama sam radio sa kombinacijom 82.1 + 3.6m Becejski, ufff kakva je to uzivancija bila posle Zetora 6911 i 2.1 spremaca :) . Pre sezone spremanja obavezno doduvavanje u gume. Dizanje i nosenje na putu mu nije bio problem ali na oranju se moralo paziti. Nije mu dizao prednji kraj ali je premestao prilikom okretanja na krajevima. Prvi prohod je isao u 6 sporoj a drugi u 5 brzoj na normalnu dubinu u to vreme jos na oranju.
 
Mante se sprdnje kad god pre su kod nas sa 82 u D.P. 12 redi nosili sejali repu. Ili je ovde gravitacija drugacija… rakovica i 558 sta su vukli? 2m?
Mani kombinat...sto kaze Cici kad dignem masinu i hocu da skrenem,a on ide pravo...nosio sam sa 82 i majevicu 8/12 reda sa depozitorima,devetu zaboravi na asfaltu,a u njivi kada se napuni jedva je digne,a zadnji tockovi upadaju 20 cm.to je za mene mucenje. a za rakovicu i 558 kod nas obicno i vuku 2,1-2.5 ili max 2.9,ali sa razredjenim S-ovima.malo ljudi zna kako je kod nas.Kad je Tupanjac vratio svoj podrivac kuci sa probe,a druga firma pre dosta godina jednu sejacicu za direktnu setvu...nesto i to znaci.
 
Godinama sam radio sa kombinacijom 82.1 + 3.6m Becejski, ufff kakva je to uzivancija bila posle Zetora 6911 i 2.1 spremaca :) . Pre sezone spremanja obavezno doduvavanje u gume. Dizanje i nosenje na putu mu nije bio problem ali na oranju se moralo paziti. Nije mu dizao prednji kraj ali je premestao prilikom okretanja na krajevima. Prvi prohod je isao u 6 sporoj a drugi u 5 brzoj na normalnu dubinu u to vreme jos na oranju.
Drugi je to rad tamo.Kum ima zemlje kod vas u ataru...sto on kaze"kaci kume za 1025 4 glave da se igramo u Jermenovce"traktor samo pliva,a prva brazda leti 3 metra u orano...
 
Dovoljno je reci da on brze ore kod vas sa 3 glave nego u svom ataru sa 2.
Naravno da nisam kacio 4 glave za mtz,ali par puta sam orao greda-jermenovci...u svom zivotu nisam lakse i lepse orao.nista ne ljulja,trese,kida.eventualno moze da vam parira Zagajica,tamo je isto fantazija za rad.
 
Ima u ritu,kod repetitora,kod asfalta ka gredi,kod bunara onog gde punite prskalice,uz selo...vise njiva.
 
Jel neko poredio rad mašine sa dva i jednim redom rotora, kolika je tu razlika u pripremi zemlje?
 
Nazad
Vrh