Setvospremači

Zato mi se i ne svidja taj sistem kod IMT, ali jbg... Mislio sam da se isto tako prepravi kao kod tupanjac drljace, da se klate rotori, I tako onda oba reda idu jednako I kopiraju teren kako valja i uvek isti potisak daju na zemljište. Ovo je erotika, čim malo prestelujes dubinu, ne rade kako valja, pa ih opet spuštaj/diži u pm.
Moze da se podesi prednji rotor, nosač rotora spustis u nizu rupu, a zadnji kraj podižes na onu oprugu sto ima rupe za podešavanje...
Aj Milovane (@milovan vrsac) nebilo ti teško, uslikaj kakvi su nosači, mislim da si kupio Consum bas, a imas svakako i stari
I stari i novi su mi Fop-ovi.😀
 
Meni se na FOP-u 2.9m se jako uvije onaj zadnji flah koji je zašrafljen na ram i na koji su nakačeni nosači rotora, plus što nosači rotiraju na bolcni u ušicama, plus svi luftovi, pa zbog toga oba rotora uvek jednako pritiskaju zemlju. Ali je zato za transport takvo stanje katastrofa jer se rotori jako otrembese i kače zemlju. Zbog toga sam planirao da dokupim još jedan nosač, pa da onda umesto originalna tri imam četiri nosača koja bih rasporedio da stoje naspram uzdužnih flahova rama (koji stoje na kant pa ne bi moglo doći do uvijanja). E dalje bi mi već bilo interesantno ovo što je Druškan pitao...
 
Ја имам ИМТ-ов сетвоспремач, онај што је по "Конгскилде" лиценци, или који је већ аранжман био ИМТ-а са њима. Он има горњу тачку пирамиде која није фиксна, већ од ње иде цевка до једноредног ваљака позади, а има ту и навојно вретено за подешавање притиска ваљка на земљу, бафер напред, опругу, онда ланац који повезује рам и пирамиду, неки тамо зглоб.... Углавном, ко је видео читав систем, сигурно је препознао о чему се ради.

Покушавао сам да нађем прецизно објашњење шта је намена таквог решења, како треба да се подеси дужина оног ланца који повезује рам и пирамиду. Сад, није ми проблем да подесим сетвоспремач да ради како треба у датим условима, али иако имам нека своја објашњења, ипак не знам тачну сврху таквог решења. Зна ли неко у чем' је фора са таквим сетвоспремачима?
 
Фала Дукеј!

Пих, очекивао сам да ће томе посветити много више простора од неколико пасуса и искрено, није ништа више од онога што сам и сам уклавирио.
 
Dukej, evo kako sam ja resio nosač pakera da se ne uvrće, mozda nekome pomogne.
fee8e56a651a1c6413ce5633a382dfd1.jpg


Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Gore i dole? Ja sam ga kupio sa lufrom pa sam ga opravio isto sa flahom al samo od gore. Ojačano fest i sad je extra. A ova piramida mi se svidja kada tresne o neku rupu na putu amortizuje ova opruga pa se i ne lomi.
Isto imam imt kongskilde od 2.9 m.
 
Ne, glavni posao rade ove uzdužni flahovi (na kant) iza mesta gde su zavarene ušice. Ona pojačanja na zadnjem flahu od gore i od dole slabo pomažu.
 
Tacno Dukej, oni flahovi na zadnjem su original, to nisam ja stavljao već ove uzdužne što idu tačno na nosač sa oprugom na kojoj visi paker.

Prva, druga, kuplung treća, ruski ti je menjač sila...
 
Dukej, al kada poprečnu ojačaš, onda se i ove tri vare za to ojačanje, i nema da mrdne. Bar je tako kod mene, mada sam ja sve te rupe sredjivao da budu pasent. Doduše, sad je muka kada treba rotore pomeriti rupu niže ili višlje.
 
Kolege da li je neko od vas prosirivao setvospremac? Posedujem vogelnoot 4.10m i u jako dobrom je stanju pa mi se ne prodaje. A secam se kad sam kupovao da je bio od 4.50m i od 5m i na njima je bila ista osnova kao na mom samo su krila bila duza.
Palo mi je na pamet da li mogu da se produze ta krila i samim tim poveca zahvat..
Cak sam mislio da pitam tamo gde sam kupio da ga prosire.
Ako je neko radio nesto slicno slobodno dajte neki savet :)
Inace 4.10 sam vukao sam 1025 a sad bi sa 1221.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam moj 4,2m prodao jer nije bilo dobre osnove za širenja na 7m.Ukoliko ti je osnova rama, piramida i ostalo jako, slobodno širi.
 
Nazad
Vrh