Setvospremači

Бата Срле, банално логистичко питање: јеси ли сетвоспремач закачио тако како је стајао на приколици или је било мало "планинарења" до га закачиш за Џонија?
 
Bogami otpozadi nije bas dobro izgledao spremac na toj prikolici. Mogu da zamislim kako je bilo vuci je.
jako se ljuljalo,i tezak je....al nije bilo odustajanja
Lako je batasrletu kad on u dvorištu ima i prugu.Njemu i voz stiže do kućnog praga.;)
Hahahaha nije to moje dvoriste
Бата Срле, банално логистичко питање: јеси ли сетвоспремач закачио тако како је стајао на приколици или је било мало "планинарења" до га закачиш за Џонија?

uspeo sam da sakacim spremac dok je bio na prikolici,bez problema....traktor dize poluge 1,2m a kacenje spremaca je bilo na 1m i taman dok jelego traktor malo se prikolica digla,istovario sam ga knap
 
Kolege sta je bolje? Za rusa 1221 setvospremac od 5.3m ili 5.7? Radi se o vogel noot. Razlika u ceni je oko 150e samo. A malo mi smeta sto je na manjem spremacu osnova 2.9m a na vecem 2.5m. Vise mi odgovara 2.5m zvog trasporta a bojim se sa mu ne bude tesko vuci. Sa 1025 sam vukao 4.10m i super je islo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam prodao polutešku drljaču, uzeo od 5 metara setvospremač... Mogao bi vući i veći... ali volim da idem malo brže po njivi! Videcu da li sam pogrešio
 
Kolege sta je bolje? Za rusa 1221 setvospremac od 5.3m ili 5.7? Radi se o vogel noot. Razlika u ceni je oko 150e samo. A malo mi smeta sto je na manjem spremacu osnova 2.9m a na vecem 2.5m. Vise mi odgovara 2.5m zvog trasporta a bojim se sa mu ne bude tesko vuci. Sa 1025 sam vukao 4.10m i super je islo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja vucem 5m bukvalno kao da nema nista zakaceno,tako da mozes bez problema 5.7m. Dragan Kovacev vuce 6m
 
Dal bi bilo bolje prvi prohod, zatvaranje brazde, uraditi s pacjim nogama, a drugi kopljima, ili oba puta koplja
Bitno je da zatvoriš a,čime i ne toliko.
Pačije nisam koristio samo koplja pa i sa kopljima dešavalo mi se da vadi travu i žetvene ostatke od prošle god,pogotovo gde je teže oranje bilo tipa kukuruzišta.Na uvratu čim podignem srtvospremač sve ispadne,dok sa pačijim nogama moraš silaziti i čistiti...
 
Ja sam se odlučio za Consuma... 4.1 m.

o2aTdYs.jpg

6Tv04At.jpg
 
Nazad
Vrh