Servisiranje traktora

pozdrav za sve forumase iz Kragujevca imam imt 533 puko blok motora(pojedo se ziv)kolko para je nov blok jel moram da ga pravim sad za ovu sezonu,hvala i gde da idem da kupim koja je firma najpovoljnija
 
Probaj da zalepis tecnim metalom za pocetak samo obrusi malo i dobro odmasti.To ti je najeftinije i ne treba nista da skidas sa traktora,srecno.
 
Hehe..takav vozim vec godinama :)

533, sa puknutim blokom. Ali zakrpljrenim naravno.
Ako je to gde obicno puca, na ivici, leva strana do vozaca, ako je prilazno, moze i da se zavari gusanom elektrodom, moze i tecni metal. Ima tu jos nacina da se to zatvori, ne sekiraj se i srecna ti nova godina :)
 
Kod nas na 542 pukao blok jer je voda ostala na mrazu vec 20 godina ide sa puknutim blokom zakrpljen je tecnim metalom
 
krpio ga matori,rece mora drugi....zinuo ko od majke rodjen,,,,mada ako mozz da se krpi blago nama ,srecna nova svim cenjenim forumasima i zelim uspesnu prestojecu godinu
 
Ako imas nekoga ko zna dobro da zavaruje sa gusanim elektrodama sve može da se zakrpi pa nek je i zinuo. Bitno je samo da nema oštećenja prema unutra (da ometa rad klipova ili nečeg drugog). Nije to neki pritisak vode unutra.
 
Pazi, ako "mora drugi" onda mora da se rasklapa motor.
A ako vec skines stari , onda se stvarno sve moze srediti. Problem je nekad kad pukne na nezgodnom mestu pa ne mozes da pridjes da odmastis, da naneses taj tecni metal ili neku drugu "mandzu", da zavaris ili sta vec hoces radis. a ako ga skines i oslobodis to mesto, pa nema te rupe koja se ne moze zacepiti.
 
Ako imas nekoga ko zna dobro da zavaruje sa gusanim elektrodama sve može da se zakrpi pa nek je i zinuo. Bitno je samo da nema oštećenja prema unutra (da ometa rad klipova ili nečeg drugog). Nije to neki pritisak vode unutra.
vama kolko vidim bitno je da se samo zacepi rupa nebitno je dali moze glava da se stegne i dali taj blok promeni nesto varenjem (pa posle pukla radilica neznam stvarno zbog cega)svaki varen blok mora na proveru kolko ja imam iskustvva.mislim da vi zombije mozete da objasnite malo bolje sa obzirom na struku i na vremenu provedenom u klupi:osmeh:izgleda neznas da se glava prisrfljuje za blok
 
Jesam, a vidio sam i neke egzibicije za zavarivanjem, navarivanjem, lemljenjem sa bakrom i ko zna čime sve ne. Naravno da se blok ne može zavarivati ako je neka ogromna šteta ili ako je blizu spoja sa glavom. Ti kinez se kloni komentarisanja moje struke, klupe i toga šta ja znam ili ne.
 
Jesam, a vidio sam i neke egzibicije za zavarivanjem, navarivanjem, lemljenjem sa bakrom
Izvini, kineza sam pitao da li je video posto mi se cini da nije kad pominje glavu motora.
Mislim ipak blok ne pukne na pola da bi morao da se trunje ili sta znam sta radi sa njim.
To sa bakrom sam i ja u prvoj varijanti uradio, islo tako nekoliko godina, onda sam radio generalnu i posto mi je blok bio "go" namestim ga lepo, zavarim, obrusim i sad nema sanse da neko i vidi da je varen.
 
Izvini, kineza sam pitao da li je video posto mi se cini da nije kad pominje glavu motora.
Mislim ipak blok ne pukne na pola da bi morao da se trunje ili sta znam sta radi sa njim.
To sa bakrom sam i ja u prvoj varijanti uradio, islo tako nekoliko godina, onda sam radio generalnu i posto mi je blok bio "go" namestim ga lepo, zavarim, obrusim i sad nema sanse da neko i vidi da je varen.

Vidio sam par takvih lomova, posebno je bio zanimljiv jedan IMT 542 kojem je blok pukao na dostupnom mjestu sa desne strane, iza alnasera. Zavareno je tako da bi se lako mogao podvaliti da i nije zavarivan, mada ni lom nije bio strašan. Sa druge strane, vidio sam i lom ispod same glave na nekom starom malom Porsche traktoru koji je izgledao kao da je unutra pukla bomba. Vlasnik je pokušavao da to popravi ali nije bilo moguće jer je blok bio iskrivljen - glava se nije uopšte mogla montirati, čak su je jedva skinuli, kao što reče kinez. Činjenica je da se neki lomovi mogu popraviti a neki jednostavno ne. Pošto kinez nije postavio sliku loma o kojem je govorio to ne možemi ni biti sigurni o kakvom se problemu radu. Svaki materijal može da se zavaruje (danas nije problem zavariti čelik i aluminijum, bakar i aluminijum, titan i čelik, bilo šta) a deformisanje bloka se može izbjeći predgrijavanjem na odgovarajuću temperaturu. Stvar je samo u tome gdje se lom nalazi.

---------- Poruka napisana u 20:03 ---------- Prethodna poruka je at 19:55 ----------

Evo kao primjer šta se sve može popraviti, V8 motor...

razoren-blok-motora-mercedesa.jpg


blok-motora-nakon-zavarivanja.jpg


blok-motora-nakon-popravke.jpg


Evo izvor

http://www.tehweld.lo.rs/index.php/...anje/mehanizacija/17-mehanizacija-zavarivanje
 
Nov 539 motor 2000 savremenih i 100e ploca koja se mora ugraditi .
Odnesi kod majstora da zalepi tecnim metalom , kupi naj skuolji i insistiraj da skine bos pumpu
 
Jesi li ti video nekad kako izgleda kad pukne blok od mraza?
ja sam zavario da ne lupam kolko ali se desavalo svasta a blok od 533 moze da se nadje da ne kazem dzabe a zombi tvrdi da moze i razvaljen da se vari pa zato sam se upustio u raspravu .ne obracajte paznju na mene.zombie vario sam i vece lomove na ursusu izasla klpnjaca ali od mraza puca obicno blizu glave
 
Ako se zavaruju gusani blok gusanom elektrodom bez zagrevanja ( ili zagrevanja do temperature manjoj od 200c) nema potrebe za trnovanjem bloka ( verovatno )
Prilikom varenja blokova motora netreba terati dubok var .
 
Ja, posto se radi o 533 a dva takva loma sam video a za treci cuo, i sva tri na istom mestu, leva ivica, bas na ivici bloka, na pravom uglu, iza pumpe visokog pritiska (oko te ivice prolazi ona cev za ulje sto i na AC pumpu) sam skoro uveren da je i kog mladjekg na tom mestu pukao.
Ali to sto sam ja uveren ne znaci i da jeste tako :)

a blok od 533 moze da se nadje da ne kazem dzabe
Pa moze ali to onda ne znaci kupiti samo blok.
Mislim ubaciti stare klipive i karike sa starog na drugi blok i nije bas pametna ideja.
 
Nazad
Vrh