Servisiranje traktora

konačno sam i ja riješio misteriju mojega rusa
zamijenjena glava,hladnjak i vodena pumpa
jedini mi je problem što nemam čep za ovaj sadašnji hladnjak jer je neki manji , nije kao onaj prije , moram potražiti od nečega
 
@Sova
Imas razne vrste i boje silikona.Ja vec godinama koristim najobicniji bezbojni silikon koji moze da se kupi u bilo kojoj prodavnici boja i lakova i nikad nisam imao problema.A mozes da trazis i silikon koji se pakuje u malim tubama,zove se Barsil i ima ga u prodavnicama auto delova i opreme.Mada i ovaj obican odlicno radi posao.Silikon ide i na klingerit i na plutu.
 
Lisnik, sad mi je otprilike jasno,mada ce meni biti malo teze jer neradim motor vec skidam samo karter"u stojecem stavu traktora" tj sve mi je naopacke na plafonu. I reci mi stavljas li ti kakvo sredstvo za zaptivanje i sa koje strane dihtunga i da li na obje vrste tj na klingerit samo, ili i na plutu, inace sam uzeo Cobest dihtunge?p.s. kakav je to silikon sto pominju svi ,nije valjda onaj za kupatila tj domacinstva?

Ja stavljam silikon na sve dijelove i sa obe strane.Bitno je da se skroz tanko stavi silikon.Karter se nasloni i stegne se tek toliko da dodirne silikon.Postave se svi vijci i tad saceka se sa stezanjem bar pola sata.Tako manje silikona iziđe vani.Silikon imas u trgovinama autodijelova.Najbolji je onaj crvene boje (brzo suši i dobro se gumira).Inace kad je motor skinut stavljam silikon samo na spojeve al ti moras stavljati na sve da bi dihtung mogao stajati na bloku.
 
konačno sam i ja riješio misteriju mojega rusa
zamijenjena glava,hladnjak i vodena pumpa
jedini mi je problem što nemam čep za ovaj sadašnji hladnjak jer je neki manji , nije kao onaj prije , moram potražiti od nečega
Ako je hladnjak od bakra odrezi (odlemi ) grlo sa starog pa prebaci na novi, ako bas ne mozes da nabavis taj manji.
 
::sramota::Montirao sam karter,bilo je povuci potegni sa onim plutanim zaptivacima,ali sam nekako uspio, danas pokosio jednu njivu i nepusta nigdje ulje.Usput me namucio auspuh, kod mene je okrenut dole, morao sam ga skinutida bih mogao izvaditi 2 srafa kojima je karter stegnut za zvono zamajca, a auspuh nikad nije skidan.I na kraju sam imao manji peh u njivi kad sam kosio ,zbog zurbe u montazi.Naime , spao tocak, jer sam zaboravio da ga dotegnem, kad sam traktor spustio sa klocne na tlo.::sramota::
 
Ako je hladnjak od bakra odrezi (odlemi ) grlo sa starog pa prebaci na novi, ako bas ne mozes da nabavis taj manji.

i ta je misterija riješena , stavljen čep od IMTa koji odgovara
kasnije nadjem da je hladnjak proizveden u YU , što me začudilo malo , na pločici na njemu piše ta je MADE IN YUGOSLAVIA , kada su se proizvodili hladnjaci za rusa kod nas pitaj Boga
 
Јели користио неко спреј за проналажење пукотина? Има два спреја једним се напрска а другим се суши, ја сам гледао како се то ради, али нигде нисам нашао да купим, јако добра ствар. Имам слику али опет су несто мењали па немогу да је убацим.
 
::sramota::Montirao sam karter,bilo je povuci potegni sa onim plutanim zaptivacima,ali sam nekako uspio, danas pokosio jednu njivu i nepusta nigdje ulje.Usput me namucio auspuh, kod mene je okrenut dole, morao sam ga skinutida bih mogao izvaditi 2 srafa kojima je karter stegnut za zvono zamajca, a auspuh nikad nije skidan.I na kraju sam imao manji peh u njivi kad sam kosio ,zbog zurbe u montazi.Naime , spao tocak, jer sam zaboravio da ga dotegnem, kad sam traktor spustio sa klocne na tlo.::sramota::

Svaka čast.Jos ćeš ti postati pravi mehaničar.:ppozdrav::ppozdrav:
Pravilo br.1 u mehanici nema žurbe.
 
Ево како изгледа провера главе да нема пукотна са спрејом:
258balz.jpg
 
Pitanje za kolege da li je ko od Vas reparirao hladnjak, konkretno me intresuje kako je odvajao gornji i donji poklopac, tj. kako je skidao kalaj. Hvala.
 
i ja sam tako radio , bitna je brzina,strana sa koje griješ i osjećaj za temperaturu
ja sam radio sa onim manjim brenerom , on je ustvari plinska lemilica , samo sam mu skinuo onaj bakarni dio naprijed
 
Hvala kolege "majstori" na savetima probao sam zagrejem brenerom onaj falc gde ulazi poklopac i kad se kalaj rastopi oduvam vazduhom rastopljeni kalaj, ali sam prvo probao na nekom starom hladnjaku od renoa 4 da nebi slučajno zeznuo ovaj traktorski, hvala za pomoč.
 
nemoj direktno da griješ falc , nego više grij korito , ono će prenijeti temperaturu do falca i neće dalje jer je falc deblji pa ima više mase za zagrijati , temperatura će ti teško da predje dalje
razumiješ?
 
Da li ima kod nas da se kupe cilindar hidraulicni za kocnice na prikolici i koliko on kosta? Ja sam pitao ovde u garazi i rekli mi da kosta 80e=100chf ,a evo kako on izgleda.

27y1ogp.jpg
ff1da0.jpg
 
Molim za pomoć treba mi neko ko se razume u stare john deere (4440) treba mi nešto od polovnih delova(magneti ili hidropokretači prednje vuče i daljinac za kipanje (neznam kako ga vi zovete ali to je ona budža u koju idu dva izvoda za kipanje).
 
Nazad
Vrh