Servisiranje traktora

Ti si makar uradio deo posla tvojom mašinom, pa je zaptivač "prosvirao", a meni UTB 445 radio " u mestu" pola sata i isto sranje pre neki dan. Dakle nikako zaptivač "euron". Brinem da li je popustio semering do zamajca zbog onolike tečnosti u karteru, ili je preživeo povećan pritisak. Inače je teflonski. Jbg, šta bude, bude !
 
Ti si makar uradio deo posla tvojom mašinom, pa je zaptivač "prosvirao", a meni UTB 445 radio " u mestu" pola sata i isto sranje pre neki dan. Dakle nikako zaptivač "euron". Brinem da li je popustio semering do zamajca zbog onolike tečnosti u karteru, ili je preživeo povećan pritisak. Inače je teflonski. Jbg, šta bude, bude !

pa vjerovatno bi i moj prosvirao u mjestu ali nije imao priliku , samo sam ga upalio i odmah otišao da frezam , nije u mjestu radio ni minutu
 
I ja sam prije par dana cackao fergu. Promijenio ulje, filtere sat za temperaturu, nastelo ventile ,promijenio uloske dizni, obje lamele druk lezaj, pracne, obradio u korpi sve nalijezuce povrsine i zamajac(pukla jedna opruga pracne ) i sad je ok.
 
sada odem do traktora tamo u garažu i kada sam vidio baru vode ispod njega malo je falilo da ga polijem benzinom i zapalim , ali kada sam prišao i pogledao odakle je voda onda je sve ok
pošto nisam sastavio traktor do kraja ona dva nosača što drže razmak hladnjaka u gornjem kraju koji se zavrću ispod kućišta termostata nisam montirao , znači oba gornja vijka su odvrnuta pa je voda curkala ispod kućita termostata , treba samo dotegnuti da dva vijka

evo opet sam popunio policu , odem do dangera i kupim :dva dihtuga glave , teflonske prstenove , garnitiru dihtunga , cijev ulja manometra za T40 i takodje za njega krst kardana prednje vuče
neka se nadje u rezervi jer nimalo nisam siguran da će i ovo stanje izdržati
 
Postoji li neki siguran nacin da se sperci pustanje ulja na ferdzi na pletenicu.
Da li je bolja pletenica ili semering, ima li neki nacin da se to sigurno resi?
Ok aksijalni lezaji i to, ali opet pusta, koje su mere, koliko treba skratiti pletenicu, ima li neka caka tu?
 
page0016.jpg


page0017.jpg


Postavljanje prema katalogu.
 
Nadam se da ce ti ove upute o postavljanju uljne zaptivace pomoci.PProblem je sto ih u danasnja vremena neprave na mjeru.Moraju se sjeci i tu nsataje problem.Iskreno ja inace ugrađujem semering.
 
Nema efekta da greješ semering, dok je vruć nije mnogo mekši, plus što se ohladi jako brzo.
Zašto lepiti selotejp traku ako je površina pečurke radilice brušena, a ivice oborene?
 
Ja sam ga grejao u motornom ulju i pomagalo je! A površine pečurke sam pažljivo pregledao, da nema oštre ivice.... to se da i finom turpijom doraditi.... A ako ima oštre ivice tu će se i selotejp pokidati.... E sad je samo pitanje dali će lakše da naklizi preko selotejpa ili preko čistog metala.... Ali ako je podmazano onda neverujem da ima neke razlike!
 
Upustvo nisam pisao ja tvornicko je.Ja inace ne izoliram selotejpom vec izolir trakom.Nepokida se i sigurnije dosta od metalne ivice.
Svi dobro drze koje sam na ovaj nacin postavio.Inace koristim semering sa jednom oprugom .Jedno zaptivanje.
 
Postoji li neki siguran nacin da se sperci pustanje ulja na ferdzi na pletenicu.
Da li je bolja pletenica ili semering, ima li neki nacin da se to sigurno resi?
Ok aksijalni lezaji i to, ali opet pusta, koje su mere, koliko treba skratiti pletenicu, ima li neka caka tu?
Neko mi je rekao,nemogu se sjetiti ko, da sad imaju da se uzmu pletenice uradjene na mjeru i ubacene u one polumjesecove, znaci samo da se namontiraju, ali ipak nemoj me drzati za rijec , provjeri negdje u trgovini.
 
glava na mom rusu je 99% pukla :udri: sad je sa dihtungom sve u redu ali ipak veoma blago naduvava sistem hladjenja ::jako_besan::
samo još ostaje da provjerim onu mesinganu čašicu ispod druge dizne jer mi je ona sumnjiva pošto nešto mi na oko baš ne leži jer voda polako prolazi izmedju dizne i te čaure , može biti da je pukla i ta čaura ali čisto sumnjam , opet moram provjeriti da ne bih uzeo glavu bezveze
na ravnoj strani glave imaju dvije pucije koje idu od rupe šarava za stezanje glave prema klipovima 1 i 2 , ta pucija gledajući okom nije prešla granicu dihtunga ali možda je pucija duža nego što ja vidim
čak mi palo na pamet da probam zavariti daj dio :haha: svejedno ništa nemožem da izgubim , ravnanje glave mi je besplatno , varenje takodje
jedino padam 3-4 sata posla i dihtung od 1000 dindži makimalno
 
@ savoris

Savo, glava motora na "Belorusu" nepuca baš tako lako. Može da propusti na čauri brizgaljke i pretkomori, ali zato postoji hidro-test i pokaže sve što nevalja na glavi. Nisi me poslušao što sam te dosad savetovao, a sada ti preporučujem da prvo uradiš hidro-test glave motora, ako je sve u redu, proveri poravnatost hilzni u bloku, ako je sa glavom sve u redu poravnaj je, postavi novi zaptivač i mora biti sve u redu.


Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
ali mirko pucije se vide golim okom , primijetio sam da je glava dobro konstruisana protiv pucanja jer je sva izsječena izmedju klipova

stubline su provjerene , dio na koji naliježe dihtung ni u jedne nije potonuo , samo je oštećen onaj uzvišeni dio gdje liježu tefloni i to najvjerovatnije jer teflona nije bilo pa je sagorijevanje na samom izlazu iz pretkomore uzrokovalo ta oštećenja

možda je vama lako za hidrotest jer ga imate u komšiluku , ovdje u široj okolici ga nigdje nema , vjerovatno da mi je najbliži u NS
 
@ savoris

Nisam znao da ja kod vas problem uraditi hidro-test. To se ovde radi kao redovna procedura pre svake intervencije na glavi motora.

@ zombie_ 666

Hidro-test glave motora je postupak kojim se utvrđuje da li postoji pukotina na glavi motora, a ukratko da laički objasnim da se otvori na glavi zatvore, glava se potopi u tečnost i kroz nju se pusti vazduh pod visokim pritiskom. Pojava mehurića ukazuje na neispravnost glave. Možda taj postupak utvrđivanja neispravnosti ima dugi naziv, ali kod nas je odomaćen "hidro-test", nije previše skup, a cena mu zavisi od veličine i komplikovanosti glave, a radi se u svakoj ozbiljnijoj radionici koja obrađuje i remontuje glave motora.

Poudrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
Nazad
Vrh