Servisiranje traktora

Pozdrav svim forumasima pa majstora nam je preporucio priljatelj koji je radio u imr-u ali ni on ga licno ne poznaje vec nam ga je preporucio po preporuci njegovih kolega.Pa i ja isto mislim sto vi kosjerac da je sve samo do pumpe a posto se majstor ne odaziva na reklamaciju verujem da je i on sumnjao i pre ugradnje da ona nece da radi kako treba ali mozda nije boo siguran nemam pojma samo pumpa sigurno nije nova kako je rekao to nas je sigurno slagao a sada ispada da nije ni dobro remontovana
 
@treptaj kako se zove taj majstor? da nije mozda Djordje? ako je Djordje onda slobodno mozes da rastavljas traktor i sve ispocetka! taj dripac remontuje pumpe i prodaje ih kao nove!
 
Nije djordje zove se bojan i na prvi pogled delovao je kao dobar majstor nije zurio sve je na tenane sto se kaze radio nisam ni pomislio da ce sve na kraju ovako da ispadne ali sta je tu je sad mi ostaje samo posto ocito on nece doci da trazim novog majstora i ustanovimo u cemu je problem pa ako treba da se rastura ponovo i vadi pumpa da radimo ponovo jer ni ovo nije posao ko zna sta se u transmisiji desava kad se ulje jako zagreje.Ako neko moze da mi preporuci majstora puno bi mi znacilo.Pozdrav svim forumasima
 
Prvi servis je na 100 radnih sati a sto se motora tice svaki sledeci je na 250 radnih sati. Neki filteri se menjaju na svakom servisu, neki samo na velikom servisu.

Bogme, Axos je momacki i radno podneo prvih 100 sati! :D
 
Kod IMT-a je prvi na 25-30 a drugi na 200 ili 6 meseci starosti.IMT kad bi morao cekati 100 sati na prvi servis raspo bi se!
 
Garancija je vezana za vremenski interval (naravno u mom slucaju) od jedne godine koliko sam ja upucen.

Ne bi se IMT raspao kad bi prvi servis bio na 100 radnih sati jer je i taj motor radio na probnom stolu kao i ovaj na Claas-u i uglavnom svi ostali.
 
Da je moj motor radio na stolu valjda bi neko primetio da nije nastelovan jedan usisni ventil.Zaboravili da stegnu kontra maticu na onom srafu za stelovanje! Jedva sam stigao kuci!
 
U danasnja vremena kad kupis novu masinu odmah zovi majstora.Treba mu dan da posteze vijke .Sve dojde rasklimano.
 
Na ovom traktoru koji je kupljen pro oko 2 meseca na prvom servisu menja se motor jer pritisak ulja na lero jednak NULI a još je pod garancijom pa serviseri treba da doteraju nov motor i da ga zamene, ali štaćeš kad su to srpska posla.
 
Nije moj nego mog školskog druga, platio ga je kešom i negde je bio oko deset i po hiljada evropljana, a uplaćen je prošlo leta i čekan oko 8 meseci.
 
Nazad
Vrh