Servisiranje traktora

Da se nadovežem na temu ako tako malo pušta može da je i hilzna kad je ladan ne pušta a na toplo se širi pa propušta.Sad zavisi koliko je to mnogo. :sta:
 
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Kompresija u cilindru ima jači pritisak nego voda u sistemu, zato duva u hladnjak. Verovatno je jako malo oštećenje zasad.
ok , to znam , ali mi čudno ako je dihtung u pitanju da tako malo pušta , obično bi sva voda trebala da izleti van jako brzo
i ja čekam da se stanje pogorša da bih mogao krenuti u potragu , ovako stvarno nemam osnove za rasturanje
tek je počeo da duva kompresiju,tako da moj ti je savet da odmah menjaš kvalitetan zaptivač da nenapraviš većeg troška sebi :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1298216558[/time]
_________________________________________________
ako ga nisi pregrejao uzmi samo što kvalitetniji zaptivač
 
ma imam dihtunge rezerve , neka ga dok ne poduva više
jeste pregrijavan ali koliko - neznam :sta:
koliko puta , ni to neznam :haha:
 
savoris je napisao(la):
ma imam dihtunge rezerve , neka ga dok ne poduva više
jeste pregrijavan ali koliko - neznam :sta:
koliko puta , ni to neznam :haha:

@ savoris

Promeni dihtung glave, nemoj se igrati sa tim. Ako je počeo da propušta vodu oštetiće ti se hilzne i imaćeš problema da je uklopiš po visini u bloku. Govorim ti iz mojeg iskustva.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
savoris-iz dobrih namera,promeni da posle nekažeš sam sebi "a zašto nisam".moj savet ti je da napraviš malo kvalitetniji zaptivač i to ako ravnaš glavu da ti kažu koliko su je skinuli i ti praviš dihtung deblji za puta dva.ja sam 3 dihtunga nabio na glavu "takozvanim majstorima"koji ih prave a pojma nemaju.na kraju sam sedeo sat ipo vremena kraj njih i tražio oću tako i tako a ne kako oni to izfušeraje.e onda kad namontiraš pravi dihtung-neznaš da taj deo više postoji.
Post je spojen: [time]1298223177[/time]
_________________________________________________
a fabrička sam dva promenio i nijedan nije valjao.samo sam bio uporan da je kvalitet dihtunga u pitanju što se na kraju i ispostavilo.inače bi izbio sebi par hiljada evra iz džepa da sam slušao servisere i majstore :ppozdrav:
 
razumijem šta pokušavate reći i slažem se sa vama ali nema zamjene dihtunga dok se ne riješi status hladnjaka , traktor mi sada nema nekog velikog posla tako da će to da sačeka dok se finansijski ne oporavim jer sam prilično pukao na :vitlo,alnaser i još neke neplanirane stvari

ide rješavanje hladnjaka pa onda dihtung , ne bi da radim isti posao 2x :nono:
a rus ima sada zamjenu u smislu T40 tako da može da malo pričeka
 
onima u bačkom jarku sam nabio zaptivač na glavu.čak su mi i pare vratili,jer prodaju maglu ljudima.čovek u smederevskoj palanci pravi ekstra kvalitet kakve hoćeš i šta hoćeš.međutim meni u gornjoj zoni promaši malo rupe tamo gde zarezi "dihtuju".ja došao kući stavio,kažem ja majstoru ovo nevalja-tako je i bilo.reklamiram ponovo i sedim sa njima dok prave drugi i bukvalno svaki detalj koji nevalja im isponova.došao kući,namontirao,posle dan dva proverio šarafe,gurnuo u teška oranja.neznam više šta je dihtung.znači dva fabrička nisu valjala,dva pravljena isto i tek treći koji sam ja sa njima pravio je uspeo.znači pet dihtunga promenjeno.da sam slušao sve nazovi "majstore" i servisere i proizvođače dihtunga bilo bi sledeće:izbio bi iz džepa par hiljada evra,znači skidanje bloka mot. i ravnanje,hidrotestovi,merenje hilzni komparaterom sa magnetima i ko zna šta sve još.Najveći problem je danas kupiti kvalitetan deo ili napraviti isti.E to je najveći problem-a ljudi prodaju maglu lakovernima.znači došao sam bio u situaciju da se tučem sa prodavcima magle i to dugogodišnjim :ppozdrav:
 
Ne znam kakvi su ti iz Smederevske Palanke, ali znam da su iz Bačkog Jarka mnogo bolji nego oni koji se prodaju u prodavnicama ruskih delova.
 
pazi,ja sam iza svojih reči stajao i to dokazao-a i nabio im dihtung na glavu.bački jarak je nula kvalitet za zahtevnije mašine i preciznije.klingerit prave sami od reciklaže,okovi rupa i između rupa nevaljaju itd......ovaj iz palanke uvozi klingerit ekstra kvalitet,rupe okovane kako hoćeš i gde hoćeš itd....................
 
Znam tog coveka iz Palanke sto pravi dihtunge,saradjivao sam sa njim mnogo puta i nikad nije bilo problema.Napravi ga covek samo tako.
 
@Bavanistanac

Moze i Cobest,stalno koristim njihove garniture.Samo je pitanje kod koga je jeftinije.Ovaj u Palanci naplacuje po kvadratnom metru materijala (racuna ti i odpadak).Mislim da je u Cobestu skuplje,fabrika je to,mora sve po redu,papirologija,porezi... Mozda i gresim.
 
imam problem sa belorusom 82,1 pusta mi ulje iz prednjeg mosta kod kardana od prednje vuce i bijo mi je servis i kao nesto su namestili i opet curi ulje.. ne znam sta da radim
 
@miroslavjovanovic78

Na kom traktoru ti se to desavalo kad nisi kupio originalan zaptivac?

Ja sam na 577 stavio Tesnila zaptivac i do sada sam zadovoljan-nigde ne curi i ne propusta. U merama nema ama bas nikakvog odstupanja i na prvi pogled se vidi da su kvalitetni. Cak su mi mnogo bolje izgledali od Cobest-a, zato sam i pazario njihov...
 
muka ziva je sa tim dihtunzima...
'cobest ' se kod mene veoma lose pokazao,menjan je par puta...
Poslednji sam stavio "tesnila" i za sada je u redu.Radio sam i teske operacije i pun gas,izbaci visak vode ali sace hladnjaka ostaje pod vodom.Dokle ce videcemo...
U pitanju je r65.
 
Bubu je napisao(la):
@miroslavjovanovic78

Na kom traktoru ti se to desavalo kad nisi kupio originalan zaptivac?

Ja sam na 577 stavio Tesnila zaptivac i do sada sam zadovoljan-nigde ne curi i ne propusta. U merama nema ama bas nikakvog odstupanja i na prvi pogled se vidi da su kvalitetni. Cak su mi mnogo bolje izgledali od Cobest-a, zato sam i pazario njihov...
YTO 80-90 je traktor.prvi originalni produvao na ravno 1000sati,drugi originalni kineski posle 100sati i to u transportu,treći bački jarak za nekih 50sati rada u oranju,četvrti iz palanke promaše mi rupe u gornjoj zoni tako da zarez koji dihtuje kompresiju nije dohvatao rupe(inače dihtung ekstra kvalitet).i peti put sednem opet u kola i normalno reklamiram i objasnim šta ja hoću i kako ja hoću da se uradi i koje debljine da bude i presedim sa njima i gledam da nešto nezeznu.postavio i nema više problema.kad sam bio kod onih u jarku,ja im lepo kažem hoću to i to,tako i tako,čovek me bukvalno ignoriše u smislu nemaš ti pojma,mi radimo godinama,još se niko nije žalio itd...ja mu kažem hoću što kvalitetniji,kad su uradili,ja kažem što niste okovali između rupa barem.tek on odgovara,kao što nisi rekao,a ja mu lepo rekao što kvalitetniji zaptivač da bude.pitam jel ti garantuješ da taj zaptivač valja,oni kao kakva garancija,mi to godinama radimo,nema reklamacija itd....kad ga je prosvirao,ja lepo nazovem,takva i takva stvar,oni kao nemoguće,tebi blok nevalja itd...ja lepo kažem ja ću doći,dokazati da vaš dihtung nevalja a vi meni onda platite sve šarafe,rasklapanje,sklapanje itd.još im dam i broj čoveka u susednom selu koji je isto dvaput njihov dihtung menjao na fiatu 180-90.da vidiš kako vraćaju pare,ali nisu meni pare bitne,najviše je princip u pitanju a i što da im oprostim.to je u 99%slučajeva njima prolazi jer to je prodavanje magle.da nepoznajem tu materiju oko mašina izbio bih iz džepa minimalno još 1500evra slušajući servisere,proizvođače delova,majstore.zato kažem,veoma bitna stvar,čak najbitnija od svega je što nema kvaliteta rezervnih delova,obrade delova itd.bukvalno na svaki deo se mora obratiti Detaljna pažnja i iz iskustva svog mogu da kažem da šta god sam prepustio slučaju to mi se posle obije o glavu.isto tako i kod mnogih strugara dok im nesedim za vratom,neznaju i neće da urade kako tražim da bude a to me posle skupo košta nečije neznanje :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh