Servisiranje traktora

Beli ili plavi dim? Plavi je od ulja, a beli je od vode.
 
zorancile je napisao(la):
Beli ili plavi dim? Plavi je od ulja, a beli je od vode.


plavi dim, traktor je zracno hladjene...mozda je imao netko takvu situaciju??...vjerujem da je od ulja al postoji nejasnoca od kuda ulje dolazi u auspuh, dali moze toliko turbina propustat a cini se ok(turbina)??
 
Poštovani Gospodine @Mirek009
Molio bih Vas da se prvo predstavite u delu foruma namenjenog za to kao što je red
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Kada to uradite pogledajte sliku i da li je to to što Vama treba. :cao:
svt6xy.jpg
 
Kod mene je majstor razvod omasio za jedan zub i tada je traktor radio ali je tesko palio i dimio je belo .
 
hvala
Post je spojen: [time]1296050518[/time]
_________________________________________________
panonstib je napisao(la):
Poštovani Gospodine @Mirek009
Molio bih Vas da se prvo predstavite u delu foruma namenjenog za to kao što je red
http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0
Kada to uradite pogledajte sliku i da li je to to što Vama treba. :cao:
svt6xy.jpg


jest to je to sto mi treba :D...dali mogu videt sliku uvecano?

Post je spojen: [time]1296078648[/time]
_________________________________________________
vidi foru, ujutro tesko pali, kad ga upalis ujutro tekom celog dana posle pali bez frke!
 
Za korisnika foruma SLAVKO68:

Skoro smo menjali konusno tanjirasti na IMT-u. Konusni je bio sav okrunjen.
Namontirali smo nov par zupcanika i utvrdili da ZAPINJE UVEK NA ISTOM MESTU.
Skinuli smo tanjirasti i stavili kuciste diferencijala u strug - bacalo je na tom mestu oko 0.15 mm.
Cak i nakon obrade kucista na strugu, na istom mestu gde je bacalo pre obrade postojala je blaga izbocina.
I to niko nije primetio prilikom obrade, neko sam ja slucajno kad smo doneli delove sa obrade kuci, pod prstima, osetio blagu neravninu.
U samoj strukturi odlivka kucista na tom mestu je bio nesto tvrdji materijal, i noz je odskakao !!!
Naravno, malo smo obrusili taj deo brusilicom i resili ceo problem.
Sada je sve u najboljem redu.

Izgleda da je kuciste bilo fabricki krivo ( verovatno ni u fabrici nisu primetili da je na tom mestu preskakao noz ), i da je to bilo uzrok problema kod mene. Naravno, to je tako ipak sluzilo godinama, ali sigurno mnogo manje nego sto je trebalo.

Mozda je i kod tebe slican problem.
 
Tipična nemarnost koja je nažalost postala opšta pojava u državnim firmama... Od kvaliteta odlivka pa do majstora koji je radio završnu obradu dela....
 
Mirek009 je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Beli ili plavi dim? Plavi je od ulja, a beli je od vode.
Mislim da moze turbina,ustvari turbina moze vise nego sto mislimo.Malo sam imao muke doduse sa putnickim programom,trosi ulje,vraca ga u usis ma cudo.Skines crevo ako ima ulja u usisu znaci baca


plavi dim, traktor je zracno hladjene...mozda je imao netko takvu situaciju??...vjerujem da je od ulja al postoji nejasnoca od kuda ulje dolazi u auspuh, dali moze toliko turbina propustat a cini se ok(turbina)??
 
Moze li mi neko reci na koliko se steze glava na dm 34 ( imt 565). Nasao sam na dva mesta dve razlicite informacije, od 7.5 do 8 i na drugom mestu pise 10.5 do 11 kila. Meni se i jedno i drugo cini malo. :sta:
 
NIDŽA je napisao(la):
Moze li mi neko reci na koliko se steze glava na dm 34 ( imt 565). Nasao sam na dva mesta dve razlicite informacije, od 7.5 do 8 i na drugom mestu pise 10.5 do 11 kila. Meni se i jedno i drugo cini malo. :sta:
glava motora se steze moment kljucem od 75Nm do 80Nm,izuzev 2 vijka koja se pritezu momentom od 45 do 50Nm.
 
Koja su to dva vijka? Ja sam vec stego sve na 100 Nm moze li to nesto da skodi sto sam vise zategnuo? :ppozdrav:
 
Primetio sam da u transportu moram po malo vraćati volan ulevo kako bih držao pravac.Posle čisto iz radoznalosti pogledam i vidim da mi kaplje ulje iz orbitrola.Nije nešto strašno ali suzi.Probao sam da stegnem sva četiri priključka koji idu na orbitrol i nije se moglo dotegnuti.
Verujem da to curkanje ima veze što orbitrol ne drži dovoljno.Molio bih za stručnije mišljenje šta i kako odraditi i ima li to smisla što sam napisao.
 
Ma moram da ga pomeram recimo svakih petnaestak sekundi malo ulevo.Bez obzira kako je put nagnut.To nisam primetio na njivi ali atarskom putu već kada sam se vraćao po asfaltu.Ali svaki milimetar koji pomerim volan reaguje dole na klipu kod točkova.Znači nema praznog hoda volana ni malo.
 
Pa to ne mogu tačno da ocenim ali sam primetio da se uvek mora malo ulevo vrteti,a nikad udesno.Još sam gledao i da mi nije neka guma pustila pa da vuče ali nije.
 
diklofen je napisao(la):
Pa to ne mogu tačno da ocenim ali sam primetio da se uvek mora malo ulevo vrteti,a nikad udesno.Još sam gledao i da mi nije neka guma pustila pa da vuče ali nije.
i meni se to desava na kombajnu ja mislim da je to normalno
 
Nazad
Vrh