Servisiranje traktora

ja sam imao taj problem sa curenjem ali nisu cevi bile u pitanju vec los odlivak(rupisa skoro nevidljiva na kucistu orbitrola)zavario sam i nema problema,nemora da znaci da je ist kvar kod tebe cisto obrati paznju :cao:
 
Kad naviješ do kraja na jednu stranu ako je dobar orbitrol volan bi trebalo da stane, tj da osetiš da je došao do kraja, a ako i dalje možeš da okrećeš onda znači da ne valja.
 
Pa to sam i hteo da mi neko kaže.Čini mi se da se lako skida.Voziću ga još ovih dana pa ukoliko se situacija ne promeni skinuću ga i odneti u CE-HID u Zrenjaninu.Koliko može koštati remont orbitrola?
Pa ne mogu tačno da utvrdim gde curi ali to se pojačalo od skoro.A ovo sa upuštanjem je danas prvi put. :sta:
Stim što sam primetio da mi ponekad(retko) kada ga vrtim u mestu hoće da volan na momenat zastane i onda kao da opet popusti i nastavi da vrti dalje.
 
Neznam cene u Zrenjaninu, a u Bačkom Petrovom selu ima jedan dobar majstor koji to radi za oko 50-100 evra, zavisi koje je marke orbitrol i šta mu je kvar...
 
Ima sigurno jer mu je ulje isto za hidrauliku,menjač i orbitrol.Sve je zajedno preko jedne pumpe i hladnjaka.
 
zorancile je napisao(la):
Kad naviješ do kraja na jednu stranu ako je dobar orbitrol volan bi trebalo da stane, tj da osetiš da je došao do kraja, a ako i dalje možeš da okrećeš onda znači da ne valja.

nemora da znači da nevalja
orbitrol je vrlo zeznuta stvar za rastaviti i sastaviti , ja sam popušio foru kao konjina :udri:

diklofen je napisao(la):
Ma moram da ga pomeram recimo svakih petnaestak sekundi malo ulevo.Bez obzira kako je put nagnut.To nisam primetio na njivi ali atarskom putu već kada sam se vraćao po asfaltu.Ali svaki milimetar koji pomerim volan reaguje dole na klipu kod točkova.Znači nema praznog hoda volana ni malo.
ovo je normalno kada se radi o jednom klipu na volanu jer zapremina koju klip ulje uzme u jednu i u drugu stranu nije ista za zapreminu klipnjače , tako da je i ovaj fenomen normalna pojava na volanima sa jednim klipom :cao:


e sad jedno možda i malo glupo pitanje
svi znate da sam muke mučio sa hladnjakom na rusu (još ga nisam nabavio) :zli:
i taj problem mi je izgleda napravio drugi
naime kompresija mi ne duva u hladnjak kada otvorim čep i probam u mjestu , topal ili hladan - ne duva
takodje ne duva ni kada ga u mjestu ubacim u maksimalni broj okretaja
ali mi pljune negdje vodu kada je motor u konstantom i maksimalnom opterećenju

dali je moguće da je glava toliko kriva ili pregrijana pa mi se to dešava samo u opterećenju , pri normalnoj vožnji ništa se ne dešava , sve radi normalno

i najveći problem je što kada se to dešava ja nemožem da vidim gdje voda izlazi jer dok ja stanem i izadjem iz traktora već je sve mokro naprijed i ništa ne vidim
može biti da izbaci i na onaj preliv , neznam
i konstanto mi nestaje rashladne tečnosti , pri teškim radovima intenzivnije a pri normalnoj upotrebi zanemarljivo
 
Savoris, da li ti svaki put izbaci istu količinu vode? Kad izbaci, da li ti saće u hladnjaku ostaje pokriveno sa vodom?
 
Zvao sam CE-HID.Čovek mi reče da nije kvar do orbitrola sem to što malo curka ali da na to ne obraćam pažnju.Kvar je do klipa tj. manžetne u njemu.Provera:Navije se volan skroz pod jednu stranu ,pa se na klipu otpusti onaj priključak za ulje gde bi trebalo biti prazan klip.Ukoliko iz klipa konstantno curka ulje znači da manžetna (gumica) propušta.Zato stalno traži da se malo vrdne volan kako bi se kontra strana dopunila.To rezultira da se uvek treba motati pod jednu stranu i na taj način znaju tačno koja manžetna je crkla.Rekao mi je da to nije ništa i da ne skidam dok god mi tako radi,a kad počne mnogo više da curi na orbitrolu i da se volan treba po pola kruga u cugu mrdnuti da sve skinem i donesem na servis.
 
zorancile je napisao(la):
Savoris, da li ti svaki put izbaci istu količinu vode? Kad izbaci, da li ti saće u hladnjaku ostaje pokriveno sa vodom?
otprilike se radi o istoj količini , teško je utvrditi
saće ne ostane pokriveno vodom
ako naspem hladnjak do vrha onda odmah krene sa izbacivanjem vode čak i bez opterećenja
i meni ovi simptomi izgledaju kao da je hladnjak još uvijek nekako kurvanski šupalj :sta: ali neznam ni ja sam
u prevodu jeebe me k'o kauboj konja :udri:

@kosjerac
stavio sam nov sat za mjerenje temperature i nije radio ni dva dana crkao je :udri:
ali ne pregrijava se motor prije nego što dodje do izbacivanja vode , nemože se tako brzo zagrijati jer se to desi iako ga recimo hladnog počnem odmah ''derati''

stvarno čudna matematika :sta:
 
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Savoris, da li ti svaki put izbaci istu količinu vode? Kad izbaci, da li ti saće u hladnjaku ostaje pokriveno sa vodom?
otprilike se radi o istoj količini , teško je utvrditi
saće ne ostane pokriveno vodom
ako naspem hladnjak do vrha onda odmah krene sa izbacivanjem vode čak i bez opterećenja
i meni ovi simptomi izgledaju kao da je hladnjak još uvijek nekako kurvanski šupalj :sta: ali neznam ni ja sam
u prevodu jeebe me k'o kauboj konja :udri:

@kosjerac
stavio sam nov sat za mjerenje temperature i nije radio ni dva dana crkao je :udri:
ali ne pregrijava se motor prije nego što dodje do izbacivanja vode , nemože se tako brzo zagrijati jer se to desi iako ga recimo hladnog počnem odmah ''derati''

stvarno čudna matematika :sta:
negde ti je neka glava bridnula i pod opterecenjem ubacuje kompresiju , da je dihtung pojacavo bi vremenom sve vise i vise , uzmi poskidaj glave i odnesi na ispitivanje, ako si prethodno odklonio sve druge moguce kvarove
 
За Савориса, ако немаш термостат требао би да блокираш оно танко преливно црево између пумпе и термостата јер ти пумпа делимично кружи воду само кроз мотор а не и кроз хладњак.
 
forvarder je napisao(la):
За Савориса, ако немаш термостат требао би да блокираш оно танко преливно црево између пумпе и термостата јер ти пумпа делимично кружи воду само кроз мотор а не и кроз хладњак.
nemam termostat ali to tanko crijevo je spojeno na mali hladnjak za grijanje kabine tako da je otežan protok kroz njega , znam na šta misliš ne bih rekao da je to

galki , glava je jedna , i nisam siguran da sam otklonio sve propratne probleme
prvo nisam ni 100%siguran da je hladnjak čitav , možda i on ima neku kurvansku pukotinu koja se povećava pri temperaturi ili pritisku :sta:
 
Po tvom opisu izgleda da treba da menjaš zaptivač glave.

Na nekim 52-kama se dešava da izbace vodu do saća, ali ne izbacivaju dalje. Znači ako svaki put kad dodješ kući sa njive dospeš potpuno istu količinu vode, onda mu to ne smeta. Može da izbaci vodu jer nema termostat a gornja cev od hladnjaka je blizu kod čepa pa se napravi vrtlog.
Ako curi zaptivač glave kad prenoći sa vodom voda udje u cilindar i anlaser ga teško pokrene. (ovo ćeš probati kad dodje toplije vreme)
 
pa ako ''guta'' vodu u cilindar to bi trebalo da se odrazi na dimu , dim je uredan , dihtung glave može biti ali me zanima može li dihting tako malo da propušta
svaki put kada ode dihtung glave kada god i na bilo čemu se desi to se drastično odrazi (bar u mojim slučajevima) , ovako malo da propušta nešto mi neobično
 
Kompresija u cilindru ima jači pritisak nego voda u sistemu, zato duva u hladnjak. Verovatno je jako malo oštećenje zasad.
 
zorancile je napisao(la):
Kompresija u cilindru ima jači pritisak nego voda u sistemu, zato duva u hladnjak. Verovatno je jako malo oštećenje zasad.
ok , to znam , ali mi čudno ako je dihtung u pitanju da tako malo pušta , obično bi sva voda trebala da izleti van jako brzo
i ja čekam da se stanje pogorša da bih mogao krenuti u potragu , ovako stvarno nemam osnove za rasturanje
 
Nazad
Vrh