Servisiranje traktora

Uglavnom teže pale Imt traktori sa rotacionom nego sa linijskom pumpom. Za rotacionu mora da ima dobru brzinu verglanja. Da li si štelovao zazor ventila u skorije vreme?
 
Grijac ti radi ali kako dal baci plamencic ili samo ugasi naftu na grijacu i zdimi se.Najbolje ti je izvadi grijac van i ugri 15-stak sekundi pa pokusaj jel gori ili i ono sto se je ucrvenilo ugasi i zadimi.Najprije prije grijaca nacijelo zaverglaj znaci kljucem uljevo jedno 5-6 sekundi ustvari dok nepocne dim bacati onda ugrij i kad pukne pokusaj udesno paliti.Mora upaliti na plamen da mu je losa kompresija samo ako je sve ostalo uredu.
 
Car-e kada okreneš ključ u levu stranu i odradi grejač onda isto u levu stranu okreneš ključ (drugi stepen)da bi traktor počeo da vergla i istovremeno i grejač radi i baca plamen. Ako ga zagreješ i okreneš ključ u desno onda gasiš frejač i on nema nikakvog efekta. Pričam kada je sve ispravno.
 
LTZ t 40 / Problem je sledeci,kad palim na jakom minusu kao ovih dana recimo minus 8 traktor i sa povucenim dekompresorom sporije vergla nego sto bi trebao.Imam dva akumulatora zajedno oko 130 ampera.Kad vratim dekompresor on ugusi i nema snage da vergla.Tako uradim par puta pa se desi da upali.Da li je to akumulator ili mozda cetkice na alnaseru.Mada kad i nije hladno on kako mi se cini ne vergla kako bi trebao a punim akumulatore nocas celu noc i ujutru opet problem.Kad jednom upali pali kao benzinac.Drugi je problem dosta pusi kad radi i kad je ladan i kad ne.I nikako mi ne sastavlja rad ustvari lepo on radi na leru ali kad dam gas do kraja nikako ne sastavlja uvek se cuju klipovi i pusi kao lud.Da li su dizne (njih skidam koliko prekosutra) obavezno ali da cujem vas.I nema snagu u 6 i 5 brzini kako ja mislim da bi trebao da ima.Pusi crn dim,ne trosi ulje.
 
Kosjerac
Pricamo o bravi od IMT-a ne Ursusa335 o orginalu a ako ti kazes da je tako neka tako bude ja necu komentirati nista jer ispadnem lud.
 
Care nisam ja tako izmislio i nisi lud, nego je tako konstruktor smislio da ga greješ na levu stranu i da ga pališ u levu stranu jer grejač treba da nastavi da radi dok traktor vergla, ako ga ugreješ i okreneš ključ u desnu stranu onda se grejač gasi i samo je ugrejo onaj vazduh u usisnoj cevi, a pošto nijedan nepali na "čvrgu" zimi onda prilikom verglanja on potroši naj topao vazduh i posle dobija ladan, znači poenta je da grejač nov stop baca plamen dok traktor vergla da bi i cilindar ulazio stalno topao vazduh tj da bi pre došlo do samozapaljenja smeše.
A evo i slika tablice koja se nalazi na traktoru, a i upustvo iz knjige koja je došla uz traktor.

 
Rastislav je napisao(la):
On tesko vergla kada je hladan,malo ga vrti sa dekompresorom on bi morao posteno da ga vrti sa dekompresorom.Ja ga palim samo sa 97-100Ah.Prvo ga malo razvrtim sa dekompresorom da malo razbije ulje.Pa malo sacekam da se akumulator povrati,pa opet vrtim sa dekompresorom sada on znatno brze vrti jer je razbijeno ulje i kada se dobro zaleti pustam dekopresor i on mora da upali.
Ovo sto ti crno pusi po meni su ili dizne ili kasno paljenje.Jos pre mislim da je do paljenja.Trebalo bi da je malo ranije paljenje, i na mom je po meni tu na nuli.Trebao bi mu malo pomeriti paljenje na ranije.Ali ne znam kako se to podesava na pumpi.Najverovatnije na onom gornjem blombiranom srafu na pumpi,ali neka neko iskusniji napise.
Kada remontujes dizne onda mora ako ne radi kako treba biti do paljenja!
Evo prve naznake su stigle-dizne sam skinuo,dve uopste ne bacaju jednoj je cak i kuciste osteceno tako da rupa za dovod goriva nije bila u osi sa onom rupicom na ulosku dizne.Oni nazovi bolcnovi na nosacu dizne ne postoje,namrljeni i sve je to zbog nestruke ljudi koji cackaju u nesto sto neznaju.Narucicu ipak sve cetiri dizne tj sva cetiri uloska a a ko ne uspem da osposobim kuciste onda cu i njega da uzmem.Nadam se dobrim razultatima.
 
Kosjerac
u pravu si samo sto kod nas svi kontra mecu kljuc e sad zasto :sta: to neznam pa ispada da na kontra stranu se vergla i grije,samo sto kod 533 je drugi problem jer sa povrata dobija naftu na grijac pa to nije najbolje rijesenje jer nema tu plamena samo pljuckanje.Dobro si rekao nepali na cvrgu :D .
 
care, povrat s dizni na 533 nije spojen na rezervar, nego cijev ide ispod boš pumpe i tu završava, povrat curi po karteru, koliko se sjećam.
 
Gorivo dobija iz one male posudice što je zašafljena na rezervar, a u posudicu gorivo dolazi sa filtera, znači ovako: gorivo dolazi sa filtera (br2), preliv u rezervar (br3) i odlazak u grejač(br1), tako da je ova bočica uvek puna nafte da bi grejač mogao da radi tj da bi nafta došla prirodnim putem do grejača.
 
Kosjerac je napisao(la):
Gorivo dobija iz one male posudice što je zašafljena na rezervar, a u posudicu gorivo dolazi sa filtera, znači ovako: gorivo dolazi sa filtera (br2), preliv u rezervar (br3) i odlazak u grejač(br1), tako da je ova bočica uvek puna nafte da bi grejač mogao da radi tj da bi nafta došla prirodnim putem do grejača.
a IMT 539 dobija iz filtera goriva
 
Razlika je jel gorivo pod pritiskom ulazi u grijac zatim u motor ili prirodnim padom,bez pritiska.Sto veci pritisak veci plamen.Znaci kad motor naverglas malo ili nadrukas na pumpicu stvori pritisak u filteru i dovodnoj cijevcici do grijaca grijac naravno bi trebao drzati taj pritisak ugrije-usije se grijac baci naftu pod pritiskom nanjega ona se zatim zapali a ti u pravom trenutku zaverglas i direkt baca plamen u motor.Ako si zakasnio sa verglanjem nema tu plamena bas nekakvog.U tome je cijela poenta,samo sto pojedincima je lakse utjerati "metar u **greška nego centimetar u glavu".Ja sam na Ursusu 335 napravio isti sistem koji uopce nije imao grijaca + suvi grijac i pali da je neznam koliki minus samo ako je kadar zaverglati 3 kruga.Jos sam metnuo alnaser od zetora 25-taka od 3kw.
 
a koliko ja znam , bez vazduha nema ni gorenja , zbači uzalud ti i podpritisak nafte na grijaču ako u usisnoj grani nema dovoljno kiseonika za izgaranje , ako nema verglanja da se dobavi nova količina vazduha ono što je u grani brzo će da se potroši

ili možda malo ili malo više serem :sta:
 
Ma baci on jebacki plamen na tren vijeruj mi probao sam 1000 puta.Ako u pravom trenutku nisi zaverglao kad je "opalilo"dzaba verglanje poslije ako je -15 i nize a alnaser sav pobijelio od studeni.
Post je spojen: [time]1294447608[/time]
_________________________________________________
Ako je bas veliki minus-25 kao sto je kod nas bio par puta u 12-stom mijesecu onda cak skinem filter-kapu stavim ruku odozgo da skoro ostane bez zraka zatim kad opali zaverglam i smaknem ruku zaigra ga kao da sam spojio ga na 24v i naravno da ce upaliti.
 
bok, ja sam mirek kraj zagreba, mali sam poljoprivrednik i imam problem u svezi traktora, citao sam vase probleme pa se nesto i rjesilo pa me zanima dal cete i meni uspet rjesit mali problem...imam same leoparda 90 turbo iz 84 god nedavno kupljen u pokvarenom stanju, medjutim sve je slozeno(tj stavljene su nove karike uredivane glave glavni i leteci lezajevi, radilica uredna sve 1 specijala, klipovi i cilindri kao novi) osim turbine(koja nije tako losa)...dakle sve pet osim bijelog dima na auspuh i tezeg paljenja ujutro..problem je u tome sto nemogu nac nikakve podatke o tome traktoru i dal on ima gumice ventila (jer ih nema, niti sam ih nasao na glavama) i ikakav grijac na ususnoj grani(nisam niti to nasao)?? od cega bi to dimilo toliko belo i dal je moguce da to ulje baca na auspuh:haha: i nejasnoca kuda bi proslo to ulje da toliko izgara?? dal je moguce da propusta toliko turbina koja se cini sasvim uredu??(osovina u turbini nema nimalo previse lufta) hvala na razumijevanju i pomoci unaprijed!! velik pozdrav!! :cao: :cao:
 
Nazad
Vrh