Servisiranje traktora

nemanja skini taj grejac i odnesi ga kod Vlade u Iveco kad budes kupovao drugi to ti je najsigurnije :cao:
 
Hvala cika_jovo, to mi je poslednja solucija... ako je otisao grejac, tamo cu ga kupiti, nego mislio sam da ga sam zamenim da ne bi placao... Tako mi je otisla i membrana na bosovoj pumpi (liniska) i sam sam zamenio, kostala me je samo membrana, a ovako bi morao da dam 2500 dinara za ruke... pozzz
 
galki je napisao(la):
ovako stavi kabal na plus klemu kada pocnes da verglas dodaj stuju sa tim kablom na saf posle automata pa vidi ima li razlike tako uradi i sa minusom sa tim ces ustanoviti dali je do samog anlasera ili je do neceg drugog.
mozes malo bolje objasniti,posto nisam elektricar
 
Kaze ti kad premostis sa kablovima sa drugog vozila da metnes direkt na alnaser ne na amumulator.Znaci plus na alnaser(dovodni kabel sa +kleme direkt vezano na alnaser) a minus negdje na sasiju pod uslovom da nema farbe pa ces vidjeti razliku jel alnaser ili kablovi u pitanju.

Ja sam znao na 24 ga spojiti kad poludim i pali kao sibica kad ga zaigra ali to je vrlo opasno i (nebih nikom preporucio)tko se slabije razumije u struju.To moze trajati 3-4 sekunde i nista vise i samo u iznimnim slucajevima kad je "za glavu" sta se kaze.
 
hvala,u pitanju je bila masa :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1292608851[/time]
_________________________________________________
ja kad sam bio pre kod elektricara,on kaze da na jednoj seriji imt 577 da su stavljani slabiji elektropokretaci,kao sto je kod mene slucaj.svaki traktor bi trebao na minusu da pali ko mina. :D
 
Hm slazem se da bi trebao ali on nece.Konstantno nekakvi problemi koje ljudi tesko otklanjaju radi nedostatka ::novac:: .
 
sta bi moglo bit s ac pumpom tvrda je samo kad prvi put stisnem,a dalje ko da radi na prazno?
 
Odvrni izlaznu cev i probaj radi li. Ili skini celu pa rasturi, nema tu ništa komplikovano (prosto ko pasulj)
 
jel mogu clanovi koji imaju imt 577 da okace u odredjeni folder njihovi slike,posto neznam gde da trazim slike traktora? :bravo:
 
Imam problem sa prvim jutarnjim paljenjem. Traktor je IMT 542. Dugo vrergla dok ne sastavi. Kao da nema goriva. Posle tog prvog paljenja pali odlicno. Motor je dobar radjena mu je puna generalna pre nekih 500 sati. Ne trosi ulje uopste. Odradio sam mu i remont bosh pumpe i proverio dizne pre 10 dana. Pri vracanju pumpe sam poravnao one dve crte(na pumpi i razvodu). Sta dalje da mu radim?
Pozdrav
 
Javljam se iz Bosne.
Citajuci vas forum naisao sam na temu Problem sa difrencijalom odnosno konusno tanjirastim zupcanikom na IMT-u. Imam slican problem IMT-u 549 na tanjirastom zupcaniku popustili su sarafi i vecina ih je pukla. Pregledao sam konusni tanjirasti zupcanik, nisam uocio ostecenja bar ona koja se vide okom. Zamijenio sam sarafe i montirao i uvijek zapinje na istom mjestu tanjirastog zupcanika.
Molim Vas ako mi mozete pomoci, postoji li neka firma ili neko ko moze pregledati ispravnost zupcanika, ili mozda znate do postoji neki drugi problem.
 
slavko68 je napisao(la):
Javljam se iz Bosne.
Citajuci vas forum naisao sam na temu Problem sa difrencijalom odnosno konusno tanjirastim zupcanikom na IMT-u. Imam slican problem IMT-u 549 na tanjirastom zupcaniku popustili su sarafi i vecina ih je pukla. Pregledao sam konusni tanjirasti zupcanik, nisam uocio ostecenja bar ona koja se vide okom. Zamijenio sam sarafe i montirao i uvijek zapinje na istom mjestu tanjirastog zupcanika.
Molim Vas ako mi mozete pomoci, postoji li neka firma ili neko ko moze pregledati ispravnost zupcanika, ili mozda znate do postoji neki drugi problem.
verovatno ti je parce spona podletelo pod tanjirasti jer kazes da su safovi bili popustani pa su oni malo rupe zeznuli ako nije do toga stavi srce diferencijala u strug pa proveri dali baca
 
zorancile je napisao(la):
Kakvu pumpu ima, linijsku ili rotacionu? Da li ti radi grejač?
ima rotacionu pumpu, i grejac sam proverio radi.
ujutru cu da probam da nadrukam na ac pumpu pa javljam ako ima nekih promena.
 
Nazad
Vrh