Servisiranje traktora

kod mena se isto dešava na 577 da kad je hladno teško okreće anaser
nov rotor,nove biksne,nove četkice,nov automat
i stvarno neznam koji mu je... :sta:
 
MONTOYA je napisao(la):
kod mena se isto dešava na 577 da kad je hladno teško okreće anaser
nov rotor,nove biksne,nove četkice,nov automat
i stvarno neznam koji mu je... :sta:
Ja sam taj problem na autu resio ,ako se secas da smo kod Sainog pricali o tome.

Drugi stator i rotor i pali ko mina .
 
mozda gusto ulje (motor menjac hid.volan) pa tesko vrti,kod mene na rusa dok ne iskljucim h.pumpu tesko vrti a imam novi tip anasera
 
pa neznam stvarno ja dosad sve sto sam imao od vozila sve je tesko vrtelo zimi(univerzal 445, mf palio samo na 24v,r60 sacuvaj boze)
 
Ako motor ima dobru kompresiju teže se vergla + kad je hladno akumulator ima manju snagu + gusto ulje. Probaj da staviš neki drugi anlaser koji misliš da je dobar pa vidi da li ima razlike.
 
Ja sam imao isti problem ove jeseni. Mislio sam da je do akumulatora jer su stari al' je ipak bilo do anlasera. Sam anlaser je bio ok, automat je bio nagoreo. Sad skoro je to rešeno, 5500 din me je koštalo i sad pali ko mina i sa onim akrep akumulatorima. :D
 
zorancile je napisao(la):
Ako motor ima dobru kompresiju teže se vergla + kad je hladno akumulator ima manju snagu + gusto ulje. Probaj da staviš neki drugi anlaser koji misliš da je dobar pa vidi da li ima razlike.
na kombajnu je isti anaser,na 539 isti i oni verglaju kako treba a 577 zajebava a sve je novo sem statora
 
Jedna Rakovica 120 je slabo verglala, pa je svašta probano, menjan anlaser, pa akumulator. Problem je bio u kablu koji ide od akumulatora do anlasera, oksidirao je iznutra i slabo provodio struju, a spolja je bio ceo, kao nov. Kad je promenjen skoro duplo brže je verglao. To sam samo jednom video i nikad više.
 
Razlika verglanja(brzina)verglanja zavisi od amperaze nebitni su ah pokusaj taj akumulator koji imas verglati ujutro sa njim pa nadji drugi bar priblizno ah kao ovog sad ali amperazu vecu da vidis u kojem grmu lezi zec.100A vise ga skoro duplo brze vergla :ppozdrav: .
 
izmeri napon na anlaseru u toku verglanja. prvo izmeri na akumulatoru pa na anlaseru, gornji sraf, pa izmeri napon na kablu koji vodi struju u stator, onaj pleteni kabel, pa javi sta si izmerio. razlika bi trebala biti sto manja :cao:
 
igor74 je napisao(la):
izmeri napon na anlaseru u toku verglanja. prvo izmeri na akumulatoru pa na anlaseru, gornji sraf, pa izmeri napon na kablu koji vodi struju u stator, onaj pleteni kabel, pa javi sta si izmerio. razlika bi trebala biti sto manja :cao:

meni to lakše uraditi sa dvije sijalice od 21W , stavim ih blizu da vidim obje i onda se vidi razlika
pošto analognog instrumenta nemam ni za lijeka a ovi digitalni divljaju na promjenljivim naponima :udri:
 
A šta ako mu probija rotor ili stator? Imaće velik pad napona ali i dalje neće znati šta mu ne valja.
 
zorancile je napisao(la):
A šta ako mu probija rotor ili stator? Imaće velik pad napona ali i dalje neće znati šta mu ne valja.
pa ja sam uzeo u obzir da je rotor i stator već isproban i da ga zeza neki gremlin :D
 
Onda bolje da radi kao jedni tu u mom selu.... VW golf 2 stoji celu noć u garaži i na punjaču da bi ujutru upalio, pa onda sa njim vuku torpedo 42, pa kad torpedo upali onda sa njim vuku rusa da upali da IDU DA ORU.... :haha: :haha:
 
ovako stavi kabal na plus klemu kada pocnes da verglas dodaj stuju sa tim kablom na saf posle automata pa vidi ima li razlike tako uradi i sa minusom sa tim ces ustanoviti dali je do samog anlasera ili je do neceg drugog.
 
Zdravo svima... Posedujem traktor Zadrugar ili Landin iz 69 godine... Jos je ispravan i radi kao sat.... Planiram sada u toku zime da ga farbam i osvezim malo motor, da zamenim sve dihtunge itd. Jedini problem koji imam je da mi ne radi grejac pri palenju.. Da li neko moze da mi kaze da li ja taj grejac mogu sam da zamenim i kako..ili cu morati da pozovem nekog mehanicara da to odradi...Zaboravih da kazem da je Perkinsov motor S60 u njemu... hvala unapred....pozzzz svima i :ppozdrav: P.S. Ako neko poseduje neki katolog rezernih delova i neke seme za ovaj tip motora , bio bi mu zahvalan....
 
Grejač bi trebalo da je isti kao i na ostalim Imt traktorima, ima priključenu jednu cev za gorivo i jednu žicu na šraf. Zamena nije problem, nema šta da pogrešiš.
 
Nazad
Vrh