Servisiranje traktora

zorancile je napisao(la):
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Zorane, jel se tebi ugasi traktor čim ga upališ, posle 2 sekunde ili kad? Malo detaljnije opiši.

a šta je tada u pitanju :sta:

Prerano paljenje, a hladno vreme. Dešava se da lepo pali dok je toplo, a kad zahladni upali pa se ugasi, možda i za manje od 2 sekunde.
i ja sam tako mislio , zeza me to što slabo primjećujem podizanje nafte kada štelujem predpaljenje , morat ću otići do apoteke da vidim imaju li oni kakvu staklenu ili providnu cjevčicu sa malim unutrašnjim prečnikom
ili imali neko kakvu ideju šta da stavim
 
Ima neka cevčica koja se dobije od veterinara (za osemenjavanje) mala je rupa, a ima proširenje na jednom kraju koje možeš da navučeš na metalnu cev od dizne.
 
Odg: Oranje....

Ako se nešto od blokade slomilo unutra, šta sve treba rasklopiti da se dođe do toga na IMT-u 560?
 
Odg: Oranje....

dukej je napisao(la):
Ako se nešto od blokade slomilo unutra, šta sve treba rasklopiti da se dođe do toga na IMT-u 560?
moras da ispustis ulje iz menjaca i diferencijala, skines cugove na blatobranu, skines poteznicu ,rucicu blokade , nemogu sada da se setim za jednu stranu treba i nogostop, raskacis crevo od kocenja i skines trubu.
 
Glava jeste indijska, traktor je '79to godište i još ništa nije na njemu rađeno pa ću kada otopli proveriti kompresiju.Lanac je dobro uzubljen.Verovatno je vreme za generalnu.
Hvala vam puno na stručnim savetima i pomoći :ppozdrav:
 
Odg: Oranje....

Znam kako se koristi IMT-ova hidraulika, orem bez točka tako da je ne koristim pravilno plug bi otišao do Kine dole. :D

Mnogo mi je to sad rasklapanja pošto je u planu da se proda IMT do jeseni sledeće godine (odnosno do oranja naredne godine želeo bih da imam traktor sa prednjom vučom). Već sam na njemu ostavio par stotina evra koje se uopšte ne vide i neće mu podići cenu ni za cent tako da ne planiram neko veće ulaganje više u njega. Blokada je radila odlično početkom jeseni, (orao sam sveže izveženi stajnjak i bez blokade je bilo samo klizanje a sa njom je išlo lepo), a sad odjednom neće tako da mislim da je nešto možda slomljeno unutra, no svakako ću pogledati ovo što mi je savetovao Bećarina.

Uzgred, (iako je ovo off u ovoj temi), kako uklčjučujete blokadu? Da li iz stanja mirovanja, odnosno uključite blokadu pre nego traktor krene ili kad već ide pri malom gasu? Ja ne volim da koristim blokadu, uvek mislim da će se nešto raspasti unutra kad moram da držim čvrsto pritisnutu onu papučicu dole a i kad već prošlajfuje onda je već kasno za uključivanje blokade pa sam uvek praktikovao da na početku brazde pritisnem blokadu a na kraju pustim iako bi mi možda realno trebala samo na delu prohoda? Kako vi koristite blokadu, kako u oranju a kako u transportu ako vidite da nailazite na recimo veliko blato u leniji? (Ja sam do sad uvek pre išao okolnim lenijama (iako mi je tako duži put), nego rizikovao da se zaglavim u lošoj leniji jer sam se bojao da probam blokadu u pokretu sa teretom tj opterećenjem.)
 
Odg: Oranje....

Dok puštaš kvačilo nju stišćeš i to je to. Osjetit ćeš pod nogom kad je počela hvatati i kad je došla do kraja (ukupčana 100%), ali moraš imati prakse da taj osjećaj stekneš. Nikako ju nemoj stiskati-paliti dok se točkovi okreću.
 
Odg: Oranje....

Znači u transportu, kad naiđem na problematični deo lenije, stanem i prilikom ponovnog kretranja uključim blokadu pa kad prođem problematični deo samo pustim blokadu? A u oranju onako kako sam i do sad radio, na početku brazde prilikom kretanja uključim blokadu i pustim je na kraju brazde? Samo to mi iziskuje da stanem kod svakog početka brazde a ja sam praktikovao da mi je bolje da imam jedan do dva prolaza u uvratinama više zbog ranijeg podizanja pluga i izlaska iz brazde i ulaska u narednu bez zaustavljanja odnosno stiskanja kvačila.

(Ko' pita taj ne skita!) :D
 
Opteretis motor znaci "zagusis" ga desnu nogu stalno drzis na speri i lagano prpopadne i u voznji ona sama drzi dok je masini potesko cim joj oblaksa ona ispadne.Ako neces da ispadne samo je drzi stisnuto necupa ona nogu van i kad zavrsis nogu skini smortaj puni lijevi drukni na kvacilo i ona iskoci.Kad se uhodas postaje vrlo jednostavno.Ako nije cesto koristena onda je to malo problem dok se nerazradi.
 
alnaser

u pitanju je traktor imt 577,kad je minus tesko pali.izgleda je u pitanju alnaser.jel neko zna u cemo moze biti problem,i kako ga otkloniti :sta:
 
Odg: alnaser

Ako je do anlasera moze da bude bixna na rotoru "istrosena".To se desava ako ga slabo okrece.
Nisam 100% siguran.
Ja sam kod rusa imao isti problem pa mi je majstor namestio....
 
Traktorist je napisao(la):
u pitanju je traktor imt 577,kad je minus tesko pali.izgleda je u pitanju alnaser.jel neko zna u cemo moze biti problem,i kako ga otkloniti :sta:
Vrlo moguce da je biksna,to im je najcesci problem.
 
Traktorist je napisao(la):
u pitanju je traktor imt 577,kad je minus tesko pali.izgleda je u pitanju alnaser.jel neko zna u cemo moze biti problem,i kako ga otkloniti :sta:
Ili je alnaser loš tj. biksne ili su loši kontakti minusa.
 
Nazad
Vrh