Servisiranje traktora

Moj savet za konusno - tanjirasti

Ako imate nekog u blizini da rastura tj, prodaje polovne delove, kupite polovan.
Mislim da je kvalitet los. Naspram cene.
U 539 smo ubacili polovan pre 11 - 12 god, i nema problema.
 
Nasao sam odlican polovan krst diferencijala sa trkacima, ali konusno-tanjirastog nema.

Inace, diferencijal se prvi put rastura posle fabricke ugradnje ( sto je bilo jako davno ).
Tanjirasti moze da izdrzi jos ovoliko, ali konusni je gotov.

Pa, ako neko ima viska komplet ( ili samo konusni ), jos uvek sam zainteresovan.
 
konusni mora da ide u kompletu sa tanjirastim imaju i broj na sebi tako da vodis racuna kada budes kupovo polovan
 
Ma, znam sve to, ali kad nema kise, dobar je i grad.

Inace, danas sam kupio nov konusno tanjirasti RUEN ( par ljudi mi je reklo da je OK ), stavio na kuciste diferencijala, i utvrdio da od onih 12 rupa na tanjirastom 2 NISU PRAVILNO RAZBUSENE!!!

Probao neki stari tanjirasti i - sve u savrsenom redu.

Vratio RUEN.

Cuo se sa nekim trgovcem iz Zemuna koji rece da ima nekoliko razlicitih proizvodjaca i rezervisao sam jedan indijski.

Skoro stigao do praga radnje, kad trgovac iz Zemuna zove na mobilni i kaze - "e, izgleda da je na trzistu nestasica konusno tanjirastih, pa nemam ni jedan za prodaju".

Naravoucenije: MF je trebalo da pravi tanjiraste zupcanike sa 10 RUPA!!!
 
Da, zvao sam.

Trenutno imaju turski, kojim vecina ljudi sa kojima sam pricao nije odusevljena, i RUEN, o kome vec rekoh...
( mozda je meni zapao bas neki los primerak, ne znam ).

Kazu u Jusel-u da im stize sredinom decembra indijski RTD - ali to je tek za 15 dana.
A i taj RTD je tek osredjeg kvaliteta, kazu neki.

TAFE i IMT se mogu naci, malo su skuplji od gore pomenutih, ali ne znam da li njihov kvalitet opravdava cenu.
Kad bih bio siguran da ce trajati polovinu radnog veka TIMKEN-ovih lezajeva u diferencijalu koje sam zatekao pri otvaranju poklopca ( i koje ne nameravam da menjam ) onda bi moje dileme bile razresene.

A posle kazu - sve je isto, samo njega nema...
Pa, nije isto.


I evo, nakon nekog vremena...

Kupio sam novi komplet - TrustTec je proizvodjac, u Indiji se pravi ( mada je firma belosvetska sudeci po prezentaciji na netu ).

Kvalitet masinske obrade - VRHUNSKI ( bolji od RUEN-a i IMT-a, sa kojim sam ga uporedjivao ).
Cena - izmedju najjeftinijih i najskupljih.
Kvalitet materijala - videcemo vremenom.
Probao sam turpijom na par mesta - deluje prilicno tvrdo.
Zasticeno od vlage voskom.
U pakovanju dolazi i 12 srafova sa maticama, kao i velika matica.

Opsti utisak - zadovoljan sam.
Ako vreme potvrdi kvalitet ovog proizvoda, onda ce to biti ubedljivi Best Buy i zasluziti preporuku ( i besplatnu reklamu na ovom forumu ).
Ako se pokaze lose - ostavicu obavestenje na forumu.

P.S. I dalje tragam za polovnim kompletom... Za svaki slucaj.
 
nele62 je napisao(la):
Pozdrav svima!

Molim cenjene forumase za par saveta:

1. Koji konusno tanjirasti 6/37 za 533 kupiti i gde?
Cuo sam da na trzistu i nema puno kvalitetnih delova.
Navodno, "domaci proizvodjac nije sto nekada", "Indijci - kako se ubode"...
Zna li neko gde se u inostranstvu to moze naci?
Video sam na engleskim sajtovima da se moze naci tamo, ali mi to lici na macku u dzaku.

2. Moze li se na hidraulicnu pumpu ( na IMT 533 ) ugraditi filter?

3. Moze li se hidraulicni cilindar razbusivati na specijale?
Koje klipove u tom slucaju staviti?
Standard je 76mm, a na IMT 560 ( cini mi se ) 83mm.
Da li bi ovakva kombinacija bila izvodljiva?

Masina je rasklopljena, pa svaka brza informacija je dobro dosla.

Hvala!!!
Pozdrav Nele.
1. Indijski delovi su dosta dobri,ja sam pre par meseci na jedan 539 ugradio konusno-tanjirasti i za sad ide. Kostao je 14500 dinara.Fergusoni to cesto lome jer im pouste srafovi na tanjrastom zupcaniku,izgubi vodjenje i slomi kuciste lezaja.
2.Ne zam tacno da li moze naknadno da se ugradi filter na hidro pumpu,mada pretpostavljam da moze jer znam da su neki 533 fabricki izlazili sa filterom na pumpi.
3. Za hidraulicni cilindar ne znam nisam to nikada radio,verovatno moze samo je pitanje koliko je tako nesto "pametno".
 
Pozdravi članovima i urednicima, forum je odličan a teme veoma korisne i dovitljive, ipak nisam naišao na slučaj sličan mom koji bi mi pomogao u servisiranju 533ke.
Na 533 mi je išla voda na auspuh, ispustio sam je i naknadno ga čak upalio anlaserom ! Našao da je glava pukla i promenio je za novu sa već ugrađenim ventilima ali neće da upali... Razvod je dobar, a izbacuje beli dim pri pokušaju paljenja.Nedaje zvuk da će krenuti. :sta: Da li ste imali sličan problem i zna li možda neko o čemu se radi?
 
ne valja glava,vracaj tu i uzimaj drugu.Verovatno je turska ili neka losa indijska glava.
 
Vidim u temi oranje da postoji par slučajeva gde su ljudi prinudjeni da odzračuju sistem za gorivo kako bi mogli da nastave rad sa traktorom. Meni se to dogodilo već 5-6 puta u poslednjih nekoliko dana. Problem se češće javlja ujutru dok je mašina hladnija. Zamenio sam oba filtera za gorivo ali to nije promenilo stvar.
Traktor je ŠTORE-504 sa IMR-ovim motorom. Unapred zahvalan za pomoć. :cao:
 
Po meni je najveća verovatnoća da bude neka bakarna podloška i da uvlači falš vazduh, a možda i crevo??
 
Aleksandar86 je napisao(la):
Pozdravi članovima i urednicima, forum je odličan a teme veoma korisne i dovitljive, ipak nisam naišao na slučaj sličan mom koji bi mi pomogao u servisiranju 533ke.
Na 533 mi je išla voda na auspuh, ispustio sam je i naknadno ga čak upalio anlaserom ! Našao da je glava pukla i promenio je za novu sa već ugrađenim ventilima ali neće da upali... Razvod je dobar, a izbacuje beli dim pri pokušaju paljenja.Nedaje zvuk da će krenuti. :sta: Da li ste imali sličan problem i zna li možda neko o čemu se radi?
Proveri ti ipak paljenje za svaki slucai ,da li VP pumpa dobro podesena jer je beli dim cini mi se rano paljenje a ,ili pak lanac u razvodniku ako je traktor sa lancem i lancanicima .
 
Pozdrav Aleksandar86 .Moze da se desi da je ubrizgavanje u pogresnom trenutku,a mozes da probas i da sipas malo ulja u klipove (ako to vec nisi uradio),ali ne mnogo,par puta spricni malo ulja. Jel se cuje da "svikce" na usis ili izduv do vergla?
 
Samo fals zrak-vazduh jede govna ili na filtere ili na dostukovana creva ili negdje proglodano crevo ostalo :nono: pricam iz iskustva.Operi fino traktor i pogledaj jer ako svagdje pomalo slini ni sam neznas gdje je problem a"svetce skidas" bespotrebno.Mom kolegi na mercedesu kamijonu se to desavalo mijesec dana.Svako jutro problemi poslje tijeraj cijeli dan i tako mijesec dana dok nismo sve redom pregledali i crevo je bilo nazuljano od dovoda goriva to smo sanirali i nema problema vise.
 
Zorane, jel se tebi ugasi traktor čim ga upališ, posle 2 sekunde ili kad? Malo detaljnije opiši.
 
Problem je rešen. Puklo je kućište ili poklopac filtera, kako bi se to već nazvalo sa donje strane. Slikaću da bi ostali ljudi videli šta može da ih nadje. Hvala svima na trudu i zalaganju. Pozdrav. :ppozdrav:
 
Aleksandar86 je napisao(la):
Pozdravi članovima i urednicima, forum je odličan a teme veoma korisne i dovitljive, ipak nisam naišao na slučaj sličan mom koji bi mi pomogao u servisiranju 533ke.
Na 533 mi je išla voda na auspuh, ispustio sam je i naknadno ga čak upalio anlaserom ! Našao da je glava pukla i promenio je za novu sa već ugrađenim ventilima ali neće da upali... Razvod je dobar, a izbacuje beli dim pri pokušaju paljenja.Nedaje zvuk da će krenuti. :sta: Da li ste imali sličan problem i zna li možda neko o čemu se radi?
Pozdrav,moj savet je da izmeris kompresiju i proveris ugao predubrizgavanja. Beli dim koji se pojavljuje moze biti od vode ili nepravilnog sagorevanja :cao:
 
Aleksandar86 je napisao(la):
Pozdravi članovima i urednicima, forum je odličan a teme veoma korisne i dovitljive, ipak nisam naišao na slučaj sličan mom koji bi mi pomogao u servisiranju 533ke.
Na 533 mi je išla voda na auspuh, ispustio sam je i naknadno ga čak upalio anlaserom ! Našao da je glava pukla i promenio je za novu sa već ugrađenim ventilima ali neće da upali... Razvod je dobar, a izbacuje beli dim pri pokušaju paljenja.Nedaje zvuk da će krenuti. :sta: Da li ste imali sličan problem i zna li možda neko o čemu se radi?
Beli dim ukazuje na to da se nafta ne upali..... ili razvod ne stoji dobro ili ventili nisu naštelovani dobro.... uglavnom nafta se zbog nečeg ne "upali"
 
savoris je napisao(la):
zorancile je napisao(la):
Zorane, jel se tebi ugasi traktor čim ga upališ, posle 2 sekunde ili kad? Malo detaljnije opiši.

a šta je tada u pitanju :sta:

Prerano paljenje, a hladno vreme. Dešava se da lepo pali dok je toplo, a kad zahladni upali pa se ugasi, možda i za manje od 2 sekunde.
 
Nazad
Vrh