Servisiranje traktora

Pa kod nas u Srbiji jedan majstor radi generalnu. Zasto onda pises u mnozini ''majstori''.Ako si tako precizan majstor i u radu, kao i u izrazavanju onoga sto zelis reci ::lose::
 
Pa jel pricamo o priucenim majstorima ili o pravim majstorima kod nas moze svako biti majstor na mtz i fergusona .ali dali ti majstori smeju da se prihvate necega sto nikada nisu videli u zivotui pa da poporave bez knjige ajde tu da ih vidim .
Ja znam par njh sto su preturili preko ruku boga oca masina kamiona traktora radnih masina kranova i pitaj boga sta sve nisu odradili .pa su i MF sa dayna sift menjacem od 200 ks koji nikada nisu videli pa ga popravili onako usput kolegi pa dosli iz servisa MF i skinuli im ljudi kapu ili fulerove menjace da remontuju ctf menjac i tako .radio sam sa njima u ispomoc par puta nema tu sta da se otme
.secam se jednom prilikom na zetora veceg nekog sestaka sklapa se motor niti repera na razvodniku paljenja a na rotoru od VP pumpe naknadno odradjena kaila pa ti ga sastavi ako si majstor itako te stvari tako da nemoj mo pricati o necemu bezveze i bez smisla
Post je spojen: [time]1290642531[/time]
_________________________________________________
A sto se tice goriva ,kupi lepo na burad pa se lepo ono stalozi i nema problem a ako je euro dizel sipaj mu dvotaktoa pa opet nema problema oko pumpe i dizni i tako a ako ti je gorivo slabo dodaj malo benzina pa da vidis za sve ima resenja
 
Isidor

Skidam ti kapu, :D to volim cuti i naravno vidjeti.Ima pa zapne na prostoj stvari najboljem majstoru sto se kaze sve ide u rok sluzbe a sta se tice nafte podrzavam te i mijenjaca isto.Ja zimi na 40l "nafte"sipam 5litara benzina i svaki put pali i nema mrznjenja a bude 25 ispod nule.Evo jutros -6 i mraz jaki ali pali sve kao benzinci a cista lozika unutra.Ja znam koliko znam a kad zapne pola Like zove majstora iz Prijedora za mijenjace,hidromotore i sumske LKT-ove.Kod nas lozika 4.77kn,nafta D2 7,7 eurodizel,8,64 a euro kuna 7.3.(Ovo pisem radi orijentacije o cijeni goriva).
 
Pozdrav svima. Vise puta sam procitao da u eurodizel treba sipati ulje, interesuje me zbog cega to preporucujete :cao:
 
lucky je napisao(la):
Antonio je napisao(la):
@lucky
koji dijelovi motora od Perkinsa odgovaraju za IMT 577.
Koji je Perkins ekvivalent za motor od 577.
Perkins A4.248
Hvala na podatcima.
Dali su ljudi radili već to da su Perkinsove dijelove stavljali u IMT traktore (mislim na generalne remonte motora) i kakvi su bivali rezultati, trajnost itd.
 
Ma jos to nije bas najbolje "sredjeno u nasim republikama"Tolika sam puta sipao loziku u kante i vidim cista nafta pitam pumpadziju(inace smo kolege)sta je ovo druze samo mi pokazuje sa prstom preko usta vertikalno ::namigivanje:: .To se da srediti sve sa ovim sto sipa gorivo pa vozacom pa na kraju sa pumpadzijom.Jednostavno se nemetne farba i rijesen problem.Lozika je nafta na koju nije placen porez a koristi se iskljucivo za centralna grijanja i agregate pri kojem se "obavezno "sipa boja crvena zbog obiljezavanja.Kod nas u HR je kazna 15000kn ako nadju u rezervaru loziku na putu koji je ucrtan u kartama(nemora biti asvaltiran) i granicnim prelazima a kontrole su dosta ceste.
 
Antonio je napisao(la):
Dali su ljudi radili već to da su Perkinsove dijelove stavljali u IMT traktore (mislim na generalne remonte motora) i kakvi su bivali rezultati, trajnost itd.
Moram ti napomenuti da to nisu originalni Perkins delovi(ne znam cak ni da li postoje) vec su najcesce Kolbenschmidt, Goetze, itd. koji su namenjeni za Perkins. Znaci, moras znati koji je Perkins ekvivalentan tvom motoru i na osnovu toga trazis u katalogu delove za taj Perkins motor.
Clan Becarina pusta je na svom IMT-549 ugradjivao Kolbenschmidt delove i kaze da je bilo odlicno.
Ja sam na IMT-542 pre dva meseca ugradio Kolbenschmidt klipove i Goetze hilzne i karike pa tek treba da vidim kako ce se pokazati.
Post je spojen: [time]1290724271[/time]
_________________________________________________
Matić je napisao(la):
Kod nas sada većina mašinskih obrada ubacuju Kolbenschmidt elemente
Kod mene ljudi najcesce ugradjuju indijske i drapsinove delove za IMT-539/542/560 i R-65.
 
pozdrav drugari.za neki dan cu krenuti sa "generalkom" na mom imt 533.koje delove mi preporucujete?
 
Kod nas je jeftiniji motor novi kad kupujes i 539 je jeftiniji od 533 svi mecu 539.
 
Uzmi domaće (Motins, Petar Drapšin) ili Indijske. Ja ti ne bi preporučio "nemačke" delove koji uglavnom stižu iz Turske u rinfuzu, a pakuju se u kutije po želji.

vranjanac je napisao(la):
pozdrav drugari.za neki dan cu krenuti sa "generalkom" na mom imt 533.koje delove mi preporucujete?
 
panonstib

kad rikne imt 533 mecu motor od 539 na njega jer je jeftiniji od 533 a generalku nitko neradi na tome traktoru bar kod mene u mom kraju.
 
Gracije armijo :D :sta: :ppozdrav: .Moram se pazizi da me ameri neukradu :haha: osta zena mlada udovica pa ce Levak morati pomoci joj.
 
@ Vrajanac

Ubaci SM (mislim da su promenili ime u NPR) neces pogresiti. Nemacki proizvodjac.
Ugradio sam u fregusona pre 3 god. odlicno se pokazale.
Drapsin rade raznorazni privatnici i kvalitet je verovatno los.
Skuplje su par stotina din. ali se daleko vise isplate.
 
Pozdrav svima!

Molim cenjene forumase za par saveta:

1. Koji konusno tanjirasti 6/37 za 533 kupiti i gde?
Cuo sam da na trzistu i nema puno kvalitetnih delova.
Navodno, "domaci proizvodjac nije sto nekada", "Indijci - kako se ubode"...
Zna li neko gde se u inostranstvu to moze naci?
Video sam na engleskim sajtovima da se moze naci tamo, ali mi to lici na macku u dzaku.

2. Moze li se na hidraulicnu pumpu ( na IMT 533 ) ugraditi filter?

3. Moze li se hidraulicni cilindar razbusivati na specijale?
Koje klipove u tom slucaju staviti?
Standard je 76mm, a na IMT 560 ( cini mi se ) 83mm.
Da li bi ovakva kombinacija bila izvodljiva?

Masina je rasklopljena, pa svaka brza informacija je dobro dosla.

Hvala!!!
 
Nazad
Vrh