Servisiranje traktora

galki je napisao(la):
Lucky popustaj cevi dizna i vidi koji cilindar dimi belo , potom zameni mesta diznama pa ponovi ovo sa cevima tako ces znati dali je do dizne , i koja ti je pumpa liniska ili rotociona ?
Pumpa je rotaciona.Bila je na servisu zajedno sa diznama i majstor je rekao da su ulosci dobri.
 
uradi ti kako sam ti rekao neznaci da su dizne dobre ako su bile kod majstora a us to kosta te samo malo vremena
ztg je napisao(la):
na rakovici su sve pumpe rotacione
jebote kako ja to nisam znao


Molio bih Vas za lepši izbor reči !
 
i meni se to desava ,a moj je zakljucak da je do goriva posto ovima na lukoilu izgleda D2 isti kao eurodizel , pa sam presao na jugopetrol i mogu ti reci da smanjuje babrljanje
 
dalibor79 je napisao(la):
koji originalni perkinsovi delovi odgovaraju za IMT 549 :cao:
Motor kod IMT 549 je DM33 a njegov Perkins ekvivalent je AD3.152. Hilzne i karike sigurno odgovaraju dok za klip nisam 100% siguran jer za motor AD3.152 postoji vise vrsta klipova i dimenzije su im razlicite.
Ja sam za moj IMT 542 kupio i ugradio delove iz Austriji koji su za Perkins motor.
 
evo malo crne hronike
u rodjaka mi crkla glava na 539 , pošto je bila sva propala na jednom klipu čovjek da se ne bi zezao sa njom kupi novu , indijsku
stavio , trakor radi još gore , par minuta vergla da bi upalio
vrate staru bez ikakve popravke , traktor radi bolje nego sa ovom novom

odnese u prodavnicu i tamo kao ma nemogućed a nova nevalja , zamijene mu glavu tek uz svjedočenje majstora koji je to radio
stavi drugu (neznam kojeg proizvodjača) i traktor radi normalno

eto toliko o novim dijelovima :zli:
 
Meni nikako nije jasno kakvo je to gorivo u Srbiji pa nevalja nista stalno se netko zali ili majstori nevaljaju nikako da shvatim.Ja i svi kod nas sto god da uspu traktori idu nebitno dal je eurodizel,dizel,loz ulje ili trafo ulje pomijesano sa loz uljem ja nikakve razlike neosijecam na stroju samo manje i vise diminja ali to je mala razlika.U HR od nove godine ukidaju D2 pa i sad je malo tko sipa u traktore samo auti i nista vise.
 
Kad smo kod goriva ja idem često preko drine u bosnu sipam ložaka za traktor veruj te mi da bolje ide nego naš d2 kad naspem e sad čuo sam neku priču da je štetan za motor i da treba neka količina motornog ulja da se pomeša sa gorivom znali neko nešto o tome.
 
dicki

Stab si htio s tim reci?pa covijeku dimi traktor nakon generalke kako je naveo a svi znamo sta je generalka ili se on slabo izjasnio,sta trece treba biti ja neznam daj mi ti pojasni kad znas.
 
jaguar je napisao(la):
Kad smo kod goriva ja idem često preko drine u bosnu sipam ložaka za traktor veruj te mi da bolje ide nego naš d2 kad naspem e sad čuo sam neku priču da je štetan za motor i da treba neka količina motornog ulja da se pomeša sa gorivom znali neko nešto o tome.
komšija vjerovatno sipaš ložaka u mome mjestu pošto je najjeftinije
ako loža skodi imalo motoru moji bi do sada trebali po 3 puta zaribati koliko su lože proturili kroz sebe
isti vrag samo crvene boje
 
Ma teraj ih u 3 krasna kakva stetnost ako imas klipnu pumpu samo ceraj ako imas rotocionu dodaj na 50l lozike 2,5dc dvotaktola i ceraj nemoj da te glava boli a oni nek mudruju koliko zele.
Post je spojen: [time]1290587136[/time]
_________________________________________________
Ma teraj ih u 3 krasna kakva stetnost ako imas klipnu pumpu samo ceraj ako imas rotocionu dodaj na 50l lozike 2,5dc dvotaktola i ceraj nemoj da te glava boli a oni nek mudruju koliko zele.I nemoras svaki put svako trece sipanje uspi da malo "bolje podmaze pumpu"
Post je spojen: [time]1290638294[/time]
_________________________________________________
Ja sam (kolegi) iz Zrenjanina rekao da ja loziku sipam jos od 1988 u traktore i aute on me je samo gledao kao da sam mu opsovao mater.I ta teorija pojedinih ljudi koji me presijecaju "svojom pameti"a neznaju gdje su suplji dok se nenapipaju ide mi na zivce jer kod mane svi ali bas svi sipaju loziku u traktor otkad se pojavila na trzistu a to je daaavnooooo bilo ja sam jos klinac bio.Moj auto nikad kapi nafte nije vidio samo loza i plavi dizel a i traktori.Moj otac je imao golfa 1 jos 1984g.i samo je lozu sipao jer smo imali centralno grijanje kuci na loz ulje u kombinaciji sa drvetom.Naravno to vredi ako vozilo nema turbinu sa ortirajucim krilcima.
 
CAR je napisao(la):
Meni nikako nije jasno kakvo je to gorivo u Srbiji pa nevalja nista stalno se netko zali ili majstori nevaljaju nikako da shvatim.Ja i svi kod nas sto god da uspu traktori idu nebitno dal je eurodizel,dizel,loz ulje ili trafo ulje pomijesano sa loz uljem ja nikakve razlike neosijecam na stroju samo manje i vise diminja ali to je mala razlika.U HR od nove godine ukidaju D2 pa i sad je malo tko sipa u traktore samo auti i nista vise.
Lepo si napisao ''...kakvo je to gorivo u Srbiji pa nevalja nista stalno se netko zali ili MAJSTORI nevaljaju...'' sto ja kao majstor tumacim: u Trinidadu,Angoli,Rusiji,Nemackoj... i Hrvatckoj majstori su ok. dok u Srbiji eto... ::lose::
 
Nefalim nikoga, majstore nekudim a najvise mrzim kad se spominje (nasi dobri vasi nevaljaju ili obrnuto)napisao sam to jer cesto cujem od prijatelja i ovdje na forumu gorivo nevalja u SRB pa sam malo skeptican a to je cijelokupan razlog ove price napisao sam (sta je sa gorivom u SRB znaci najprije sam naftne kompanije spomenuo a zatim sam rekao ili majstori nevaljaju).Traktor kojome je generalna radjena nema tu 50sati dimljenja treba biti kao "ispod cekica"ako klikti onda kompresioni prostor nestima,ako dimi nesto trece je ali nesmije ni dimiti nit kliktiti onda nesto nije uredu(poslje generalke) mozda sat vremena dok se sve malo produva a laksi rad krece sa 20rs poslje generalke.
 
Nazad
Vrh