Servisiranje traktora

Ja sam pre 15 dana uradio punu generalnu na IMT-542. Nosili smo i pumpu i dizne na remont.
Medjutim, traktor sad jako dimi, i na legu i pod gasom. Dim je beo. Ako ide nizbrdo onda jos vise dimi.
Sta moze biti uzrok ovakvom ponasanju?
 
Kako je dimio pre generalne?
Beo dim je od sagorevanja vode. Može biti da imaš vode u gorivu, ili ne valja zaptivač glave ili je napukla glava.
 
zorancile je napisao(la):
Beo ili plav dim?
Beo.
zorancile je napisao(la):
Kako je dimio pre generalne?
Beo dim je od sagorevanja vode. Može biti da imaš vode u gorivu, ili ne valja zaptivač glave ili je napukla glava.
Tako je dimio i pre generalne. Glava je komplet sredjena pa mislim da bi kod obrade videli da je pukla ili mozda gresim.
 
pcelar je napisao(la):
Oni su zamenili dihtung glave nista od navedenog se ne desava plase me ovi naucnici (moji drugovi )kazu da ce brzo da strada zbog toga pitam.

Druze, ako je glava obradjivana i zamenjen dihtung, ako nedize temperaturu samo vozi. :ppozdrav:

@ Lucky
Dali je glava nosena na hidro test?
Dali varira nivo rashladne tecnosti u hladnjaku?
 
Kurkela je napisao(la):
pcelar je napisao(la):
Oni su zamenili dihtung glave nista od navedenog se ne desava plase me ovi naucnici (moji drugovi )kazu da ce brzo da strada zbog toga pitam.

Druze, ako je glava obradjivana i zamenjen dihtung, ako nedize temperaturu samo vozi. :ppozdrav:

@ Lucky
Dali je glava nosena na hidro test?
Dali varira nivo rashladne tecnosti u hladnjaku?
Nije nosena na hidro test a za rashladnu tecnost mi ne vredi da gledam jer i hladnjak pusta vodu.
 
E, jbg ::lose::
Moj rodjak je na Imt 542 morao da je menja zbog pucanja, jer je pregrevan, oni nemaju
pokazivac temperature sa skalom. Nego ono sranje, lampicu, koja neradi pa je par puta pregrejao.
 
Kurkela je napisao(la):
E, jbg ::lose::
Moj rodjak je na Imt 542 morao da je menja zbog pucanja, jer je pregrevan, oni nemaju
pokazivac temperature sa skalom. Nego ono sranje, lampicu, koja neradi pa je par puta pregrejao
.

Zato se fino umjesto tog indikatora ugradi sat-termopokazivač i nema više problema. To sam napravio na svom 549.
 
Lucky, hladnjak ti curi, ti si ga ugasio i video da nema vode, pa si dosuo hladne vode u vruć motor? Ako jesi, onda je pukla glava 100%. Pukotina se ne vidi dok se ne ugreje motor zato što je jako mala.
 
zorancile je napisao(la):
Lucky, hladnjak ti curi, ti si ga ugasio i video da nema vode, pa si dosuo hladne vode u vruć motor? Ako jesi, onda je pukla glava 100%. Pukotina se ne vidi dok se ne ugreje motor zato što je jako mala.

ako je tako onda bi moja glava od rusa trebala biti u komadićima ne većim od kutije šibica :haha: :haha: :haha:

ne kažem da je ispravno tako postupati ali nije to tako ni strašno :cao:
 
Nije problem ako sipaš vodu dok motor radi, ona se meša sa vrućom i neće mu ništa biti.
Ne zaboravi da ako nema termometar na traktoru mogao je da vidi da nema dovoljno vode tek kad je počeo da kuva. Ako je voda na 100 stepeni, koliko tek ima glava? Takvoj glavi ne prija hladna voda, naročito na IMT. Na Mtz mi se čini da redje pucaju glave.
 
zorancile je napisao(la):
Lucky, hladnjak ti curi, ti si ga ugasio i video da nema vode, pa si dosuo hladne vode u vruć motor? Ako jesi, onda je pukla glava 100%. Pukotina se ne vidi dok se ne ugreje motor zato što je jako mala.
Nije ostajao bez vode tako da nije dolivana voda na pregrejan motor. Mi smo na tom traktoru menjali glavu pre 15-ak godina. Tada je pukla zbog termostata, ali tada je bio oblak belog dima i izbacivao je paru cak i kroz hladnjak kad se odvrne cep. Ovo sada nije ni priblizno toliko. Traktor sad odlicno pali i dobro vuce ali se stalno vidi dim kao sto dime hladni motori samo sto kod mene i zagrejan nastavlja da dimi samo malo manje.
 
Dali je blok obradjivan (ravnan),
mozda glava ne lezi ravno na bloku.
Moguce da je majstor lose pritegao glavu, pa pukla.
Mozda nije dovoljno dotegnuta.
Ima tu dosta stvarcica, koje nemogu preko kompa.
 
Zavisi gde je pukla. Ako je pored usisnog ventila i ako je mala pukotina onda neće duvati u hladnjak.
U svakom slučaju dobro bi bilo da se uradi hidrotest kod proverenog majstora. Kad se skine videće se i kakav je zaptivač.
 
@ lucky
lucky je napisao(la):
Ja sam pre 15 dana uradio punu generalnu na IMT-542. Nosili smo i pumpu i dizne na remont.
Medjutim, traktor sad jako dimi, i na legu i pod gasom. Dim je beo. Ako ide nizbrdo onda jos vise dimi.
Sta moze biti uzrok ovakvom ponasanju?

Ako si radio punu generalnu, da li si "urađivao" motor? Treba da nalegnu karike na hilzne i ventili na sedišta, pa kad se to slegne i motor bi trebao da prestane dimiti. U početku troši ulje, dimi, a kada sve sedne na mesto, posle oko 50 sati rada zameni mu filter i ulje i dotegni glavu (ako je sve u redu) traktor će prestati dimiti i trošiti ulje. Samo ga nemoj u početku opterećivati.
 
Hej, i ja imam sličan problem sa Rakovicom 65. I ona ima beličast dim. Glava nikad nije dirana, samo su štelovani ventili a pretprošle godine je rađena pumpa i dizne. Do te popravke je trošila kao upaljač ali je imala malo snage i bila je jako troma (dok se ne zavuka osediš :D ). Skoro nikad nije dimila a i kad se malo video dim bio je beličast. Bilo je slabo punjenje a pošto je ona radila samo lake poslove to nije toliko smetalo (čitaj - to je ćaletov traktor a on ništa ne dira dok radi :D ) a ulje je posle zamene duugoo bilo skroz žuto što je pripisano tome da je motor jako sačuvan jer nikad nije presiljen pošto nikad nije imao dovoljno punjenje. Posle remonta (ili štelovanja) pumpe i dizni dobila je znatno na snazi i oštrini kao i na odzivu gasa. Međutim u poslednje vreme primećujem slučaj kao kod @lucky samo što sam primetio da malo troši i vodu a nisam video da negde curi. Traktor ima snagu i ne greje se. Da li se na neki način može proveriti da je taj beo dim od sagorevanja vode a da se ne nosi glava na hidrotest? Još da kažem da sam tek pre nedelju dana primetio da troši vodu a pre se to nije dešavalo a dim je bio isti. (Napominjem da kažem beličast dim a ne beo dim jer zapravo ja ni ne znam koliko on bude beo kad je takav kvar u pitanju, ali ovaj moj definitivno vuče na belo. :D )
 
Lucky popustaj cevi dizna i vidi koji cilindar dimi belo , potom zameni mesta diznama pa ponovi ovo sa cevima tako ces znati dali je do dizne , i koja ti je pumpa liniska ili rotociona ?
 
Nazad
Vrh