Servisiranje traktora

mi smo skoro radili pumpu na rakovici isto je u pitanju rotaciona - treba da se uzubi kako treba, ako je dobro uzubljena kod mene je namestio majstor da bude crtica na pumpi za debljinu crtice ispod one na bloku
 
U radionickom uputstvu pise da za motore m33t i m34 t kada je klip 4.86 mm ispod spoljne mrtve tacke treba da se poklopi slovna oznaka na rotoru pumpe i na kucistu pumpe. ZA DM motore to je 3,15 mm pre SMT-a.
Slovne oznake se nalaze kada se skine onaj poklopcic sa dva srafa na pumpi. Radi se o rotacionoj pumpi.
 
Antonio je napisao(la):
Sorry što se ubacujem ali što je to SMT (spoljna mrtva točka)?
SMT je isto sto i GMT odnosno gornja mrtva tacka.
U uputstvu pise SMT a neki zovu GMT. Uglavnom to je kada je klip u gornjem polozaju odnosno najudaljeniji od radilice.
 
Molim vas
Zna li neko sta se steluje onom maticom na poklopcu rotacione pumpe na IMT 539 traktoru.
Ona matica ili sraf stoje koso sa desne strane poklopca gledajuci prema traktoru i obicno je blombirana.
Bio bih zahvalan
 
Luka68 je napisao(la):
bojnce
pomoću tog šrafa šteluje se početak predubrizgavanja u pumpi.
molim te ako mozes malo detaljnije da mi objasnis. Sta se desava kada ga zavijas ili odvijas i kakav je efekat na rad motora.
Pitam zato sto mi je tu vlazila nafta pa sam morao da stezem pa neznam da li se nesto menja.
Sta znaci konkretno predubrizgavanje? Nisam znao da to ima ova pumpa
Bio bih zahvalan
 
bojance, ne znam koliko si upoznat sa principom rada pumpe ,pokušaću da ti objasnim,
taj zavrtanj ima zadatak da drži odmeravajuću ventil na odredjenu visinu, da bi se poklopili
zarezi na ventilu i otvor u hidroglavi, kroz koji prolazi nafta pod pritiskom i odlazi do korektora
(uredjaj dole ispod pumpe) i vrši pritisak na klip u korektoru, klip je povezan sa bregastim prstenom
i pomera ga u ranije predubrizgavanje.Ako te još nešto zanima slobodno pitaj :ppozdrav:
 
Luka68 je napisao(la):
bojance, ne znam koliko si upoznat sa principom rada pumpe ,pokušaću da ti objasnim,
taj zavrtanj ima zadatak da drži odmeravajuću ventil na odredjenu visinu, da bi se poklopili
zarezi na ventilu i otvor u hidroglavi, kroz koji prolazi nafta pod pritiskom i odlazi do korektora
(uredjaj dole ispod pumpe) i vrši pritisak na klip u korektoru, klip je povezan sa bregastim prstenom
i pomera ga u ranije predubrizgavanje.Ako te još nešto zanima slobodno pitaj :ppozdrav:
Ali kako se to manifestuje u realnom radu.
Sta dobijam ako taj zavrtanj zavijam ili ga odvijam. Kakav je efekat onda na rad motora.
Strah me da nisam nesto poremetio kada sam ga dotego.
 
Prijatelji prvi put sam na ovom forumu neznam da li je ovo mesto da pitam?
Prosle godine sam kupio mali traktor 539 imt radi perfektno ima 1000 radnih sati mene zanima cuo sam od komsija gde sam kupio traktor da je nekad pregrejan pa me zanima kakve posledice to moze imati poz i hvala
 
Ako nije "produvao" na zaptivaču glave, nema dima na odušku, i ako ne troši ulje, onda mu nije ništa. Ako troši ulje onda su se karike otpustile. Ako jako dimi na odušku, onda je izgoreo klip ili su popucale karike.
 
Oni su zamenili dihtung glave nista od navedenog se ne desava plase me ovi naucnici (moji drugovi )kazu da ce brzo da strada zbog toga pitam.
 
Nazad
Vrh