Servisiranje traktora

blaz je napisao(la):
na kolko se stelaju dizne na rakovici 65 i kud da pomaknem paljenje(nekad baci plamen na auspuh a nekad iskre i pritom promjeni zvuk):haha:
Dizne na Rakovici 65 se steluju na 165 bara
 
sremac88 je napisao(la):
blaz je napisao(la):
na kolko se stelaju dizne na rakovici 65 i kud da pomaknem paljenje(nekad baci plamen na auspuh a nekad iskre i pritom promjeni zvuk):haha:
Dizne na Rakovici 65 se steluju na 165 bara
Pritisak podesavanja brizgaljke na rakovici 65 je 186 bari.
Iskre i plamen na auspuhu je uzrok ne zatvaranja izduvnog ventila u glavi motora.
Rakovica 65 ume da na ventilima uhvati garezi tako da oni ne lezu dovoljno dobro na siceve.
Skini glavu uslajfaj ventile i sve ce biti ok.
Naravno ako je sve ostalo u redu.Zupcenje i sve ostalo...
 
blaz je napisao(la):
ventili su prestelani ljetos...znaci onda bi pupmu trebo stavit na sredinu
jesi li skidao glavu i cistio ventile?

Post je spojen: [time]1288115657[/time]
_________________________________________________
ako je pumpa u redu onda bi trebalo da stoji na sredini ili za crtu ispod iznad.
 
Kad je rano paljenje onda teze pali kad je hladan ali se lako vrti motor, malo je bucniji motor tj. zvoni dok radi i moze da sukce vatru. Kada je paljenje relativno idealno onda motor nije bucan i lako pali kada je hladan ali nije turazan kao sa ranijim paljenjem. Ako je paljenje kojim slucajem kasnije nego sto bi trebalo motor je tih ali i trom i lako se greje pogotovo na vecim obrtajima...
Naravno, podrazumevam da su svi vitalni delovi motora u dobrom stanju! :D
 
sad mi je na crti,,kad je hladan brzo vrti al tesko pali sto znaci da je to ranije paljenje i pumpa je zakrenuta skroz prema meni
 
Mozda je to sto dimi neustelovano paljenje . No on "rze" znaci bosista je odvrnuo kapacitet ubrizgavanja na vise od propisanog . 50 % dima daj na to . Ako budes radio sa njim gledaj dali dize nivo ulja . Kod mene je isto bosista odvrnuo vise no ja sam smnjio pa ne dimi kao lokomotiva mada je ursus . Kad je ladan trom je i nema bas snage , no kada udje u zeleno temp radi punim plucima a ako tada gubi obrtaje znaci da ga je sivonja preopteretio . Lepo pali no ako je podosta ladno upali pa se ugasi no iz druge pali , leti na pola kljuca . Mozda nekome se cini da to nije dobro ali zato mu ni upaljac nije ravan po potrosnjim ne razredjuje ulje a ima snage kada zatreba . I onako ga ne teretim dok nije zagrejan . Napricah svasta no ti vidi sta ti moze pomoci .
 
I kakav belaj , jos bolje motor ravnomernije radi i manje trosi . Mislis da ona ne moze da overdozira ?
 
A da li jebolje da paljenje bude malo ranije ili ne. Kod nas majstori obicno steluju da bude malo ranije.
Pitam se da li je to ispravno
 
Bolje je, lakše pali i oštriji je na gasu i manje dimi kad se optereti. Malo je bučniji, a ako se pretera dešava se da kad je hladan upali lako pa se odmah ugasi, i tako nekoliko puta.
 
Nazad
Vrh