Servisiranje traktora

Imam problem sa uljem tj. hidraulikom na traktoru (STORE 504 sa IMR-ovim) motorom. Primetio sam da mi u poslednje vreme opada nivo ulja u karteru mot. a raste u menjacu. BIlo je logicno da je problem u semeringu na hidraulicnoj pumpi koja se nalazi spolja i direktno je spregnuta sa kompresorom. Semering je bio u losem stanju i stavio sam nov kakav PP-Trstenik ugradje je na takve pumpe. Istocio sam ulje (hidrol80) iz menjaca jer je bilo razredjeno motornim i usporavalo rad hidralike i nasuo novo. Posle par dana u karteru je opao nivo a u menjacu porastao. Ima li neko predstavu ucemu moze biti problem?

30-09-101738.jpg
 
Ili si ga serafcigerom probiom ili scim si ga vec namijestao iliiii je kvaliteta ravna nuli.

Rekao sam skrt i siromak dva puta placaju.
 
Moguce je da su ti osteceni elementi na hidraulicnoj pumpi pa ti se iz tog razloga klima ulazno vratilo ili je isto krivo pa falsira taj novi postavljeni semering...
 
Da li ti je čist filter od hidraulika? Može da se desi da ako je prljav nemože da vuče ulje iz hidraulika nego da usisava iz motora.
 
Posto je pumpa detaljno pregledana prilikom zamene semeringa isklucena je mogucnost kvara na nekom od njenih delova. Ovo sto je napisao zorancile mi nekako deluje najlogicnije. Ujutru idem rano da prekontrolisem filter. Javicu sta je bilo. Hvala na trudu!
 
Pa to se podrazumijeva pod redovnim odrzavanjem mislim redovno ciscenje filtera ili zamijena ako je potrebno bar u mome slucaju.
 
Zicani. Danas sam ga skidao, prao, izduvavao i ponovo namestio. Bilo je prilicno prljavstine. Hidraulika radi mnogo bolje, brze podize poluge i kipuje. Ako ne bude kradje uja iz motora onda je kolega zorancile zaradio pice a mozda i rucak. :ppozdrav:
 
Zoran Kostović je napisao(la):
Zicani. Danas sam ga skidao, prao, izduvavao i ponovo namestio. Bilo je prilicno prljavstine. Hidraulika radi mnogo bolje, brze podize poluge i kipuje. Ako ne bude kradje uja iz motora onda je kolega zorancile zaradio pice a mozda i rucak. :ppozdrav:



koliko kosta takva pumpa hidraulike,kao sto je na tvom univerzalu i gde moze da se nađe?
 
Traktor je STORE 504 sa IMR-ovim motorom. Pumpu proizvodi PP Trstenik, ne znam cenu ali mogu da se raspitam jer je fabrika 15km. od mene (radio sam 12god u njoj). Imaju maloprodaju u gradu.
 
Nisam video da je štore,ličio mije na univerzala.Takva pumpa bi dobro došla da se montira na 539 kao pogon prednjeg utovarivača
 
na kolko se stelaju dizne na rakovici 65 i kud da pomaknem paljenje(nekad baci plamen na auspuh a nekad iskre i pritom promjeni zvuk):haha:
 
Nazad
Vrh