Servisiranje traktora

Čika Jovo, dali ti traktor malo duva na odušku (iberlaufu)? Zašto da tako brzo procuri?
 
traktor puca od snage, neznam sta je u pitanju, temperaturu drzi stalno na pola, ne greje se, sve lampice mu rade..

oni stave dihtung i drzi tri-cetiri dana i onda pocne prvo da vlazi pomalo i na kraju pisa ko rasuseno bure
 
Zoki

Nema to veze sa oduskom ako "karike nestanu" moze ulje da curi na iber ali probiti brtva nesmije osim ako se nepregrije.
 
NAREDI IM da ociste sve fino (iako se majstori bune kad im se mijesas u posao) poslje suhom krpom da sve pobrisu zatim nek dihtung plutani namaze farbom temeljnom ti je spremi ako oni nemaju i metnite.stegnite do mijere dihtung i nediraj vise ostavi 2 sata nek stoji najmanje nesipaj ulja nek zapekne i sipaj ulje nema sanse da probije.Reci im nek se kanu hermetika,gumenih brtvi i zajebancije.
 
Ako duva, tj ako ima karter gasova, a da mu je crevo od iberlaufa zapušeno onda počinje da curi na sve strane.
 
ok, skine se poklopac, baci stari dihtung, ociste sve lepo benzinom, uzme novi dihtung

namazes ga osnovnom bojom sa obe strane i jel ga ostavis malo da se susne 10ak minuta pre nego ga stavis ili odma ga pljesnes

jel ga ostavis da malo postoji pa ga dotezes po malo ili odmah skroz zategnes
 
Ma jok izbije sipku-mijerac ulja.Ako niste znali tako se gleda auto-traktor kad se kupuje presmotas mu iber ili zacepis izvuces sipku-mijerac ulja i ako za 10sekundi krene ulje na sipku nema ni karika spreman stroj za generalku :D :ppozdrav: a covijek ti "prodava muda pod bubrege".Ma masina nema dusu samo ima princip rada koju je covijek sklopio-izmislio e sad je pitanje koliko taj covijek zna.Najgore je kad covijek nezna da nezna a misli da zna ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: CARE.
Post je spojen: [time]1285162507[/time]
_________________________________________________
Kad obe strane namazes temeljnom farbom koju najprije dobro promuckas(ne lakom nego temeljna farba-boja)odmah je montiraj stegni ovlaš sacekaj 5 minuta ispusite jednu,popite rakiju zatim stegni do mijere i nediraj najmanje 2 sata nesipaj ulje da se farba stegne i upije u dihtung takodjer zaljepi za metale"fakticki zavari se"nek se ulje necijedi na farbu o tome vodite brigu i zatim uspite ulje i teraj ga jebi mu mamu nesmije propisati.Mozda je poklopac deformisan prilikom stezanja a to mozes vidjeti tako da ga metnes na staklo i ako je kriv izvuci novi poklopac ako ide od njih ako neide nema veze kad farba-boja zapekne nemozes je poslje skinuti nego skalperom moras prosijecati dihtung-brtvu i strugati to.
Post je spojen: [time]1285187808[/time]
_________________________________________________
Nacmakaj dobro dihtung bojom nek se slijeva uzmi hirurske rukavice i namontiraj ja ih koristim kod takvih stvari 100komada rukavica 3 eura kod nas.
 
cika_jova je napisao(la):
stigla mi je pumpa od zeravice zamenjeno: odmeravajuci ventil, filter, opruga, poluga gasa, vijak, specijalni vijak, semering, krilca + usluga opravke = 5000 din

u pitanju je rotaciona pumpa za R 60
Pozdrav! Jesi li zadovoljan na pumpu?Interesuje me jer bih i ja trebao da radim pumpu od r65.
 
Moze Savo ja najvise sa crnim radim lakse mi je nego mljeckati sa farbom po rukama i hlacama ali treba biti izrazito cisto i nesmije se 24 sata ulje namirisati a ne dotaknuti da bi drzalo ali farba je zakon.
 
mmb je napisao(la):
cika_jova je napisao(la):
stigla mi je pumpa od zeravice zamenjeno: odmeravajuci ventil, filter, opruga, poluga gasa, vijak, specijalni vijak, semering, krilca + usluga opravke = 5000 din

u pitanju je rotaciona pumpa za R 60
Pozdrav! Jesi li zadovoljan na pumpu?Interesuje me jer bih i ja trebao da radim pumpu od r65.
juce sam ga malo stisnuo uz jedan zesci nagib sa punom prikolicom zelene sase sa prosecanja, ide kao metak ne oseca brdo ko da ide po ravnom, uradili ljudi svaka cast ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
cika_jova je napisao(la):
mmb je napisao(la):
cika_jova je napisao(la):
stigla mi je pumpa od zeravice zamenjeno: odmeravajuci ventil, filter, opruga, poluga gasa, vijak, specijalni vijak, semering, krilca + usluga opravke = 5000 din

u pitanju je rotaciona pumpa za R 60
jesi li slao pumpu postom ili si isao direktno?

Pozdrav! Jesi li zadovoljan na pumpu?Interesuje me jer bih i ja trebao da radim pumpu od r65.
juce sam ga malo stisnuo uz jedan zesci nagib sa punom prikolicom zelene sase sa prosecanja, ide kao metak ne oseca brdo ko da ide po ravnom, uradili ljudi svaka cast ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
poslao je brzom postom danas za sutra i uzela mi posta 450 din, a oni mi vratili aks-om za 250din i jos oni platili prevoz ::svaka cast::
 
Treba da radimo generalnu na IMT 542 pa me interesuje ko proizvodi dobar zaptivni materijal (dihtunzi, semering radilice, silikoni, itd)?
 
Tesnila dihtunzi su najprecizniji i od pravog materijala, mada nisu loši ni ostali, na primer indijski, vidi samo da nisu oni kartonski.
Što se tiče semeringa, zavisi od sreće. Dešavalo se da kraće traju silikonski nego obični gumeni iako su bar duplo skuplji. Najbolji su Vulkan Niš, ako ih ima, a ako ne, onda takodje indijski.
Zadnji semering radilice (onaj gumeni sa kućištem) je dobar Higum Zrenjanin, mada može i neki drugi, samo gledaj da je sa dve opruge.
 
lucky

Samo SKF i neboj se.Pa nemijenja se to svakih 100 radnih sati.To neznaci da mu dusu vadis i silis se na njemu pa da je povariti to pro.isao bi.Znaci normalnim radom u tezim uvijetima ono koliko on moze dugo traje.Fals se desi ali rijjjetkoooo.
 
zorancile je napisao(la):
Zadnji semering radilice (onaj gumeni sa kućištem) je dobar Higum Zrenjanin, mada može i neki drugi, samo gledaj da je sa dve opruge.
Da li da uzmem gumeni (jeftiniji) ili silikonski?
 
Čini mi se da gumeni duže traje, on se stvrdne, ali ne curi. Silikonski je mekan, pa ga opruga pritiska sve dok mu se ne potroši ivica, a onda procuri.
U svakom slučaju bićeš miran duže vreme, sa jednim ili sa drugim. Mi takve semeringe ugradjivamo već 10 godina, a na svega 2-3 traktora smo ih menjali po drugi put, ali to su oni koji baš puno rade...
 
Nazad
Vrh