Servisiranje traktora

@cika_jova
Pratim ovaj Vaš problem pa i ja da se nadovežem na ovaj problem.Molio bih Vas da pročitate ovaj Zakon www.retailserbia.com/20080313112/zakoni-i-propisi/srbija-zakon-zastita-potrosaca.html.
Da navedem svoj primer mada nije problem sa traktorom nego sa frižiderom.Imam uvozni frižider poznatog brenda i jedno jutro otkaže kompresor.Pošto je još bio u garantnom roku prijavim ovlašćenom serviseru koji je upisan u garantnom listu.Medjutim on odgovara da više nije ovlašćen jer nije potpisao ugovor sa uvoznikom.Dobro tražim dalje i nadjem.Izađe majstor na teren i konstatuje da je otkazao kompresor i potvrdi da važi garancija i da će obavestiti tehničku podršku.Da skratim priču kompresor je stigao tek 42 dan i namontiran je.E tu čujem u čemu je poenta uvoznik koji je potpisao ugovor sa servisnom mrežom jednostavno neisplaćuje od početka godine servisere na obavljeni posao i jednostavno majstori su nezadovoljni.Može biti takav slučaj i kod Vas pa malo ispitajte stvar. :ppozdrav:
 
zetor7245 je napisao(la):
nebi bilo lose kontaktirati generalnog zastupnika, znaci onog ko je iznad toga servisa, cisto sumnjam da im pogoduje takva reklama, svi znamo da oni iznad uvijek rado seru po ovim ispod, a nista te nekosta probati

konačo neko sa pravom idejom :D
a da bi to proširili možeš 'ladno da takav izraz nezadovoljstva radom servisnih službi i kojekakvih priučenih izneseš i direkt proizvodjaču , zašto da ne

jednostavno im se posalje jedan lijep mail gdje im se kaže kako je tamo neki čika jova kupio traktor i prodavac (ustvari garanter) ne ispunjava svoje obaveze , ne vjerujem da će proći nezapaženo ako recimo nekoliko takvih pritužbi bude iz zemlje Srbije

reklama je čudo a antireklama jebe keve ::namigivanje::
 
Nikako ne smes da ce nerviras i da dizes ton , silu i agresiju zaboravi. Taman ce im to biti izgovor sto ti nisu uradili traktor. Raspitaj se i kod advokata koja su tvoja prava. Bar kod nasih advokata informacija nista ne kosta (nadam se).
 
Po meni to je pouk za sve buduce kupce traktora. Sto ne platite na mostu platice te na cuplriji.
Naravoucenije,bolje kupiti nesto sto valja pa makar i duplo skuplje nego nesto sto ne valja pa skoro za dzabe (e da je dzabe). Sta sad vise da ti savetujem osim da ih tuzis,a sledeci put kad budes kupovao novi traktor ti malo vise stisn d..e pa kupi nesto zapadno evropsko a sa istoka samo svilu,porcelan,keramiku i ostale dzidzabidze.
 
traktor je sa svih strana uslikan kao i delovi kuda curi, zamasceno gde je sve zivo..
ujutru saljem mejl glavnom zastupniku za tafe traktore za jugoistocnu evropu sa sve slikama kao dokazima i celom hronologijom dogadjaja i ima rok da mi se u tokuy dana javi..

ako ne, onda idemo dalje

zao mi je traktora masina reze, ima precizan fergusonov hidraulik, hidraulicni volan, prednju vucu,simpson motor, samo pisa onde gde su "serviseri" servisirali i gde su dirali i opravljali

inace cena mu je bila 18000evra, sa kreditom prelazi 20
Post je spojen: [time]1281481697[/time]
_________________________________________________
sad sam video poruku koju mi je poslao onaj drugar sto radi u firmi koja mi je prodala traktor i 2 propustena poziva, gde kaze da ce ujutru u 7:30 da serviseri budu kod mene, inace porukami je poslata u 22:30, a taman sam spremi mejlove i slike........
 
auuuhhhhhhhhhhhh

odose serviseri

promenise dihtung na poklopcu ventila gde je curilo ulje, doneli njegov original gumeni i zezali se do pet sati s njim i na kraju ga pokidali i onda otisli i napravili negde plutani po meri i on zasad drzi, namestili isti takav plutani i na lulici gde se sipa ulje posto je i tu curilo, izmenjali sve bakarne podloske kuda ide gorivo tako da ni tu ne curi vise, namestili kocnice i sirenu, promenili ulje i filtere ,dolili ulje u prednji most

ostalo je da se zameni semering zadnjeg tocka, da se zamene semerinzi na prednjem mostu, al za to ce da dodje neki bugarin koji je ovlasceni serviser za jugoistocni evropu ima italijansku licencu posto je kararo most i da donesu brezon koji je otkinut i onu gumu na kacenju kabine
 
neznam jer i oni kada su zvali kazu da im ne veruju da tako brzo mogu da procure semerinzi i zato ce da dodje taj bugarin
 
sad me zvao onaj glavni iz tafea i dogovorili smo se da ce taj serviser iz bugarske da dodje kod mene 25.08,i da ce i on licno da bude prisutan da se vidi sta je u pitanju sa tim prednjim mostom :ppozdrav:
 
danas mi dolazili serviseri, zamenili semering na zadnjem tocku, i dihtung na poklopcu ventila onaj plutani sto su pravili koji je pustio ocistili i namazali locktite hermetiku neku crvenu i valjda ce drzati :zli: :zli:

inace su mi dolazili pre neki dan serviseri iz bugarske za prednji most uradili jedan semering i rekli da ce doci sve da postave novo, da je sve regularno prijavljeno u garantom roku i da nece biti nikakvih problema, inace ono sto su uradili izgleda dobro - ne curi...
 
Može li mi netko objasniti kako se može fazirati Bosch pumpa goriva u slučaju kad se na znaju točni podatci za neki motor. Vidio sam po nekim stranim forumima da se može fazirati na način da se postavi klip recimo u cilindru broj 1 na kompresijski takt i da se onda vrti Bosch pumpa i gleda se trenutak kada iz prostora prvog klipića na Bosch pumpi koji napaja gorivom špricu na prvom cilindru prestane istjecati groivo. Opisano je radi na takav način da se skine visokotlačna cijev sa prvog cilindra, skine se i priključak sa prvog klipića na pumpi i izvadi se ispod tog priključka nepovratni ventil. Tada se priključak vrati i na njega se spoji visokotlačna cijev, ali se cijev na spaja na špricu već se sa te strane ostavi slobodna. Napumpa se goriva u visokotlačnu pumpu preko dobavne pumpe i vrti se visokotlačna pumpa. Tada kroz visokotlačnu cijev ostavljenu otvorenu sa jedne strane gorivo počinje teći. Kada klipić u pumpi pređe preljevne otvore tada gorive polako prestaje teći. Pumpa se i dalje vrti i kad istekne i zadnja kap tada se pumpa zaustavi. Taj trenutak se gleda kao početak ubrizgavanja.

Sad ako netko može objasniti da li je to tako kako sam ja tu napisao ili netko ima druga saznanja kako se pumpa može fazirati. Ako netko zna neki drugi način ili misli da sam ja to loše prepisao neka objasni.

Mislim da je za faziranje na ovakav način potrebno znati koliko stupnjeva prije GMT počinje trenutak ubrizgavanja. To se valjda treba znati iz nekog priručnika?

Hvala na odgovoru
 
kodiak je napisao(la):
Može li mi netko objasniti kako se može fazirati Bosch pumpa goriva u slučaju kad se na znaju točni podatci za neki motor. Vidio sam po nekim stranim forumima da se može fazirati na način da se postavi klip recimo u cilindru broj 1 na kompresijski takt i da se onda vrti Bosch pumpa i gleda se trenutak kada iz prostora prvog klipića na Bosch pumpi koji napaja gorivom špricu na prvom cilindru prestane istjecati groivo. Opisano je radi na takav način da se skine visokotlačna cijev sa prvog cilindra, skine se i priključak sa prvog klipića na pumpi i izvadi se ispod tog priključka nepovratni ventil. Tada se priključak vrati i na njega se spoji visokotlačna cijev, ali se cijev na spaja na špricu već se sa te strane ostavi slobodna. Napumpa se goriva u visokotlačnu pumpu preko dobavne pumpe i vrti se visokotlačna pumpa. Tada kroz visokotlačnu cijev ostavljenu otvorenu sa jedne strane gorivo počinje teći. Kada klipić u pumpi pređe preljevne otvore tada gorive polako prestaje teći. Pumpa se i dalje vrti i kad istekne i zadnja kap tada se pumpa zaustavi. Taj trenutak se gleda kao početak ubrizgavanja.

Sad ako netko može objasniti da li je to tako kako sam ja tu napisao ili netko ima druga saznanja kako se pumpa može fazirati. Ako netko zna neki drugi način ili misli da sam ja to loše prepisao neka objasni.

Mislim da je za faziranje na ovakav način potrebno znati koliko stupnjeva prije GMT počinje trenutak ubrizgavanja. To se valjda treba znati iz nekog priručnika?

Hvala na odgovoru
zar i ovde :haha: :haha: :haha:
 
kodiak@
Nekako mi nesto ne stima sa tim sistemom. Na taj nacin je ''zadnja kap'' goriva ubrizgana u kompresioni prostor ONOG trenutka kada se klip VEC nalazi u GMT. [ gornjoj mrtvoj tacki], pa se tako ne moze ostvariti paljenje u optimalnom trenutku. Drugim recima: klip se zaustavio, a tada je vec zavrsio posao - nahranjen je MRTAV.To prakticno znaci da bi tada paljenje bilo kasno [ kao hranjenje mrtvog ]. Koji motor je u pitanju? Mozda neko od forumasa ima podatke. :sta:
 
stigla mi je pumpa od zeravice zamenjeno: odmeravajuci ventil, filter, opruga, poluga gasa, vijak, specijalni vijak, semering, krilca + usluga opravke = 5000 din

u pitanju je rotaciona pumpa za R 60
 
Cika Jovo mani se priucenih nazovi majstora koji nemaju pojma o IMT-u, a tamo neki TAFE 5900. Taj traktor sam vido na sajmu u Bjelovaru i sta da ti kazem-samo ga hvale. 60 KS. pun snage, servo, ore strorednim bez problema. Sve u svemu po onome sto pricaju paori u Hrvatskoj-odlican traktor.
Tebi izgleda da nisu prodali neki polovan pa imas takvih problema.
Najbolje ti je da sve te sitnice koje imas uradis sam o svom trosku, jer posle mozes da stradas jos vise kad istekne garancija. Tebi treba traktor, a ne njima, ti treba da radis i da ranis familiju, a od ovih priucenih nema nista i ono sto urade nista ne valja.
 
sinoc odem za dvoosovinku kod komsije koji je nema petsto metara od mene i kada sam se vratio kuci imam sta da vidim pisa ulje iz poklopca ko da nema dihtunga :udri: :udri: :zli: :zli:

bara ima pola litra ispod njega jutros, zvao kazu da ce doci sutra do 12 i da ce da ponesu dva dihtunga sa sobom i da nameste pa da probamo traktor u opterecenju u njihovom prisustvu - i to u siliranju

ko jos nosi dva ista dihtunga sa sobom :sta:

samouvereno nema sta

ma i ja jedva cekam da izadje garancija pa da mi to namesti majstor koji mi radi rakovicu - ovako sve zivce pogubih sa idijotima
 
Reci im nek metnu kvalitetni dihtung-brtvu najbolje plutani nikako gomeni i nek metnu diht masu crvenu i pusti traktor nek najmanje 10 sati odlezi da se osusi dobro ali nesmije biti masno ni malo.Pa ja sam metnuo jednom na Ursusu diht masu na dihtung glave jer sam morao a covijek ga je toliko ugrijao da je blok pokrivio a glavu smotao jednostavno dihtung nedrzi bez diht mase iako je nova glava.Mogu i dobro ocistiti sve i namazati temeljnom farbom dihtung sa obadvije strane i stegnuti sacekaj 2 sata malo popite,pojedite i gas tijeraj ga dok se nezapali i kaze mi CARE sijebao si me goni se u materinu opet je propisao. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh