Servisiranje traktora

danas mi se serviser vratio sa mora, ali nezna se da li ce doci kod mene jer su delovi stigli u predstavnistvo u BGD, i treba neko da ode po njih ili oni da posalju - treba to da se resi pa da onda dodju, doduse i ja sam im to skoro rekao, ipak delove treba nabaviti, kad su mi radili servis pocetkom maja :zli: :zli: ::jako_besan:: ::jako_besan::

ulje, nafta sve pisa na sve strane, a ja dnevno napravim od 5-10 sati, neznam sta da im radim, dal da odem sa bezbol [palicom da im **greška mater ili da se pravim kao da sam normalan - citaj da izigravam idiota
 
u pitanju je tafe 5900 4wd, a prodala mi ga je firma Agrouniverzal iz Gornjeg Milanovca, i oni treba da ga servisiraju i odrzavaju

sjebase me prvo za prvi servis nisu mogli da dodju da ga urade 20 dana i osta mi posle svo oranje za prolece

drugi servis radjen na 220 sati, promenjen semering na prednjoj vuci i to covece dosli u 10 sati rasturali do 12 nit znaju koja je velicina semeringa, niti gde mogu da ga nabave jad i tuga covece, i to namestali do mraka, semering na zadnjem levom tocku nisu ni pokusali da zamene, niti su mi nastelovali kocnice vozim traktor vec 220 sati sa jednom kocnicom, gde god su nesto skidali i odvijali vratili sve stare podloske i dihtunge pisa ulje i nafta na sve strane, kao doci ci ce to je bilo u maju a sad avgust

najavim im sve sta ne valja i sta treba da se menja, a oni brate ko da su pali s marsa jos me gledaju ko da nisam normalan

sad kad je bilo 380 sati zovem lepo izdiktiram sta im sve treba, otisla oba semeringa na prednjoj vuci, onaj na zadnjoj treba da se menja, kocnice nemam, ulje curi, gorivo curi, pumpa za servo volan curi, na ulazu kardana u prednji most curi, na izvodu kardana iz diferencijala za vucu curi, oni kao narucice delove, sad delovi kao stigli u BGD, al treba neko da ode po njih covece, a na traktoru danas ce da predje 450 sati, dosad sam mu dolio 4l ulja

::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan:: ::jako_besan::

i jos me pitaju sta mu radis covece - sta mu radim kosim, grabuljam, baliram, vucem, taj traktor jos nije zapeo, stace da radi u sliazi kada ga grunem na 2000 obrtaja ceo dan, ili u oranju

jebote da ne moze da se zadihtuje nov traktor to jos nisam cuo, jos imas na raspolaganju garanciju, menjaj brate sve sta ne valja ako treba i 10 puta dok ga ne uradis kako treba to sve pokriva davalac garancije
 
Nazalost majstorski sindrom kako kod vas tako ovde . Ja se njakam sa vodoinstalaterima i na kraju cu sam uraditi. Jedan je radio i posto nije odavde drugi zavrsio . Jedan kaze je... te onaj sto je ovako uradio a ovaj kaze suprotno. Ja kzem je..m vas obojicu .

Sustina je uradim nesto sto ne radi naplatim i bole me jajce . Kad ga pita sta ce biti ako ne radi on kaze radice . A ako ne radi ja stojim par dana dok sam ne napravim i zato ih zabole . Baba sumom deda drumom ...
 
pa koliko ti je ostalo još garantnog roka

ja koliko vidim to su sve kvarovi takozvane ''dječije bolesti'' zasuči rukave i pokupuj ta sranja što ti trebaju pošto se u većini radi o zaptivnim sredstvima nije to puno para i sam to sebi uradi kao čovjek , džaba se ti sa njima naganjaš jer iako urade uradit će ti preko kurca i opet neće valjati

a pošto vjerovatno planiraš taj traktor imati za malo duže staze bolje malo poturi i svoje guzice da bi spasio izazivanje daljih kvarova

NAŽALOST ovo moram da predložim :udri:
 
slusaj, zabole me **greška i za njih i za zaptivke i za pare, mene guzi kako ko stigne za najmanje sitnice, a ja dadoh ovima 20.000e ,.da me prave idiotom, e to nece moci cucemo se jos po ovome pitanju, al videces..

covek nekad mora da podvuce crtu i da kaze DOSTA!, ja deci od usta odvajam da bih namirio kredit, a oni da me jebu :zli: :zli:
 
ma razumijem ja tebe i ja često povlačim crtu i tu te podržavam
ali kažem pošto ti pederi iz servisa (to su sve priučeni majstori) rade po sistemu drži vodu dok majstori odu ::lose:: a ti traktor si uzeo za svoje dugoročne potrebe pa iz tog razloga ti kažem da je možda bolje da da to uradiš malokvalitetnije nego ovi priučeni
kako god uradiš biće bolje (kvalitetnije) nego oni što urade

imao sam ja sličan slučaj sa motorkom i dok nisam gazdu servisa zgrabio za vrat drkali su me kao konja , a posle toga mi nude i novu motorku ako treba ::namigivanje::
priprijeti im malo kojekakvim inspekcijama , za početak i to može pomoći
 
ma meni mnogo dobar drugar radi tamo i zbog njega mi je najkrivlje

ali sam i njemu rekao da prenese gazdi da ga ja vise zvati necu i da cu samo da dodjem i da cekam sa strane kad ce da dodje u firmu i da cu ga onda polomiti celog

ja bar imam tolerancije prema svakom i mogu da izdrzim svasta da ne reagujem, ali brate ........
 
Cika Jovo ti u potpunosti imas pravo, ali ako je proslo toliko vremena a nisu skoro nista uradili tesko da ce i uraditi. Najverovatnije sa teskom bagrom si zapetljan.
Po mom misljenju Savoris ima pravo, kreni u akciju da ne bi doslo do drugih kvarova, tek ce onda da ti bude tesko. :ppozdrav:
 
sutra cu ujutru da zovem onog pedera sto je direktno zaduzen za uvoz tafea za srbiju, mada bi bilo mnogo bolje da odem direktno kod njega i da vidim sta ce da mi kaze - mada znam sta ce da mi kaze ima da razvlaci dok ne istekne garancija , a onda ko te jebe jovo
 
mnogo više možeš da izvučeš iz ličnog susreta nego telefonskog razgovora
preko telefona te 'ladno odjeebe
ali kada mu se uvališ u kancelariju teško može da de se otarasi ::namigivanje::

EDIT
napravi se malo blesav pa im nazovi servis i traži da kupiš te dijelove za koje te muljaju , tako ćeš odmah znati imaju li ih ili te zavlače :ppozdrav:
ako će tebe da prepoznaju neka nazove neko drugi
 
Po nekom našem zakonu o zaštiti potrošača (koji se retko koristi) imaš pravo da kupljenu robu vratiš ako nisi zadovoljan ili ako ne odgovara specifikaciji. Da li to važi i za traktore?
 
raspitaj se kod inspekcije ne kosta t e ni pola sata vremena a cim pederima zapretis zakonom odmah se useru,jos kad pretis i silom i izgledas ko da nisi normalan a to nije tesko kad zivis u srbiji i rmbacis ko i vecina nas ovde,za par dana ce resiti to sve
:ppozdrav:
 
Postoji i zakon o zastiti potrosaca , ako ti garancija uskoro istice idi na tehnicki nek zabeleze i dokumentuju sva curenja i neispravnosti.
Nebi bilo lose kad ides kod tog direktora da imas neki takav zapisnik pri sebi da mi mases time ispred ociju da zna da se nezajebavas.
I nemoj ga nuditi cokoladom :haha: :haha:
73nqbq.jpg
mozda se zainati
 
nebi bilo lose kontaktirati generalnog zastupnika, znaci onog ko je iznad toga servisa, cisto sumnjam da im pogoduje takva reklama, svi znamo da oni iznad uvijek rado seru po ovim ispod, a nista te nekosta probati
 
hvala vam drugari :ppozdrav:

plan je sledeci - idem prvo da pokosim 1.5ha, i kad dodjem idem kod komsije ima fotoaparat, pa ce mo da uslikamo ceo traktor gde sta curi i da posaljemo mejl generalnom zastupniku, uz tekst da ce mo to da okacimo na internet da se vidi kakvog su kvaliteta njihovi traktori i kakva im je servisna sluzba i da smo uradili tehnicki gde su svi kvarovi dokumentovani i da posle toga idemo u inspekciju - samo da prvo proucim koja je nadlezna - valjda ce ih on poterati, ako ne sta da im radim kad sa barabama nemoze drugacije
 
Nazad
Vrh