Servisiranje traktora

pozdravljam sve clanove foruma. imam imt 542 stari tip i dobro sluzi medjuti u zadnje vrijeme se cuje brujanje uz mjenjaca prilicno jak zvuk mada masina radi nesmetano ali bojim se da ne napravim kakvu havariju koja bi me skupo kostala pa bih najradije zamijenio mjenjac jer zivim u brdima gdje bi otkazivanje mjenjaca u nezgodnom trenutku moglo izazvati nesrecu. da li neko zna zbog cega se cuje brujanje i koliko vrijedi polovan mjenjac? pozzz
 
zavisi kakvo brujanje se čuje meni se brujanje čulo u diferencijalu dok nije sredio ležaj i zupčanike konusni i tanjirasti
 
pa zvuk je cudan onako zavijajuci njanjav tesko za objasniti a ima dobru vucu ja sam laik za mehaniku ali par priuceni majstora je cackalo i mijenjali poluosovine ali ostalo je isto
 
odakle si nissan ?

kada se cuje to brujanje , kada traktor vuce ili kad motorno koci
ili nema pravila , sta izaziva promjenu brujanja , koja radnja : kretanje stajanje ubrzavanje kocenje ................
 
14v0jno.jpg

Ko zna da mi kaze nesto vise o ovoj masini?
:cao:
 
Je ste , to je tacno. Tu informaciju sam dobio za vreme dok sam gledao kako probaju jednog Landinija. Ova masina moze i da preoptereti traktor , tako opterecenog ga puste da radi odredjeno vreme. Ako znate jos koju informaciju o ovoj masini slobodna stavite da svi vidimo. :cao:
 
Da li to neko ima u Srbiji?
Boš servis Žeravica iz Novog Miloševa ima aparat za merenje snage na kolima, ali je on sa valjcima, kao što tehnički pregled kontroliše kočnice.
 
E kada bih mogao jedan ovakav da nabavim i da svakog 3ceg budem u Rumi da isprobavam traktore pre nego sto ih seljaci kupuju. Ja mislim da bi 90% traktora palo na testu. :cao:
 
dragan82 je napisao(la):
E kada bih mogao jedan ovakav da nabavim i da svakog 3ceg budem u Rumi da isprobavam traktore pre nego sto ih seljaci kupuju. Ja mislim da bi 90% traktora palo na testu. :cao:

Bude li dosta traktora na pijaci, ima li Belarusa (LTZ T40, MTZ52 i MTZ82)? Znaš li mozda kako im se kreću cijene, a ima li i dijelova za njih tamo? Čuo sam da je ta pijaca ko vašar, al nikako da odem...
 
Nazad
Vrh