Servisiranje traktora

Malo bi bilo u kelvinima.Znaš li kolika je razlika? :haha: :haha:
 
dragan69 je napisao(la):
Da nema neko radilicu za 558 i klipnjaču otišla mi radilica u off a jedna klipnjača se iskrivila.
Samo ako se klipnjača iskrivila onda provri i blok,jer lako može da se desi da i on povuče malo, pa onda treba da se radi trnovanje!
 
Našao sam je jedva od tri tek je jedna valjala ova što valja je bila na standardu,klipnjaču je predhodnik krivio na mašinskoj bog sveti zna zašto.Radilica me koštala 100e aklipnjaču mi dao čova za 10e. Još samo da se obrusi pa onda pakovanje. :cao:
 
Interesuje me cena radnog časa za mehaničarske i električarske poslove. koliko bi koštalo: zamena biksni na centralnom bolcnu, biksni i aksijalnih ležajeva na oba rukavca i zamena filttera za gorivo na IMT 542? dali sam u zabludi ili su postojali grubi i fini filteri za gorivo ovi naši trgovci imaju samo fine po meni nema smisla filtirati gorivo kroz dva ista filtera zaredom?
 
Za cene ne znam ali znam da sam kupovao Frad filtere da osposobim traktor koji sam kupio neispravan na brzinu u nisam nasao grubi vec samo fini ulozak. Inace koristim Fleetguard filtere i mogu da potvrdim da su kvalitetniji od svih ostalih kod nas zastupljenih a po ceni dosta pristupacni. Moze da se nadje i grubi i fini ulozak filtera od ovog proizvodjaca.
 
hvala na dopuni panonstib!

Inace, pravio sam test. Na 577 fabricki ide sito u AC pumpi (znaci nema taloznu casu), ima grubi i fini filter i sito u pumpi visokog pritiska. Gorivo uglavnom sipan na NIS-ovoj pumpi. Kada stavim oba Fradova fina uloska i ceo sistem ocistim sto znaci ciscenje AC pumpe i sita u PVP, na 150 rs malo zaprlja sito u AC pumpi, filtere zapusi skroz i sito u PVP isto skroz (sto znaci da filteri propustaju!)
Posle sam prepravio dovod goriva i ubacio neki mali pred-filter sa sitom koje se cisti, stavio Fleetguard uloske (tada oba fina za probu) i opet ocistio sito u PVP. Filteri su izdrzali oko 350 rs uz jedno ciscenje pred-filtera. Kada sam izvadio sito u PVP jako sam se iznenadio i obradovao-bilo je potpuno cisto!
Sada koristim redovnu kombinaciju istog proizvodjaca grubi-fini ulozak i extra sam zadovoljan kvalitetom i ucinkom posla koji im je zadat. Jos razmisljam da ubacim AC pumpu sa taloznom casom ili jedan pred-filter u obliku taloznika tj. separatora za vodu i trunje i ja sam na konju onda! :D
 
koji bi problem mogao bit?dao sam pumpu i dizne na reglazu i to sve ljepo stavio na traktor odzracio i nakon 5min upalio radio je pol minute i crko i vise nece palit nikako... gorivo dolazi u pumpu al nece van iz nje u dizne u cem bi mogo bit problem traktor je R65 :cao:
 
blaz je napisao(la):
koji bi problem mogao bit?dao sam pumpu i dizne na reglazu i to sve ljepo stavio na traktor odzracio i nakon 5min upalio radio je pol minute i crko i vise nece palit nikako... gorivo dolazi u pumpu al nece van iz nje u dizne u cem bi mogo bit problem traktor je R65 :cao:
Samo ponovo kod bosiste,ili neko zacepljenje al neverujem ::lose::
 
Nazad
Vrh