Servisiranje traktora

kao prvo proveri da li je to ulje iz motora ili menjača kao drugo bolje je staviti silikonski semering sa deklom ako je to izvodljivo zatim kada je sve več na dohvat ruke proveri ležaj u radilici u koji ulazi spojnička osovinapa onda lamele pa pipci kvačila ,druk lager i proveri ili još bolje zameni semering na menjaču :D :D :D
 
saskoplac je napisao(la):
pozdrav svima na forumu,interesuje me posto na moj imt 539 curi ulje na spoju menjaca sa motorom koje su procedure za promjene zadnjeg semeringa na radilici,dali i kako da postavim azbesne polutke ili da ugradim zadnja silikonska dekla,sta sve da promjenim kada rasklapam traktor na pola i sve druge trikove oko lameli i korpa lamele.hvala na svim odgovorima.
Post je spojen: [time]Mon Mar 1 13:39:03 2010[/time]
_________________________________________________
evo slika
http://www.traktorski-delovi.rs/proizvodjaci.php?id=37
pozdrav saskoplac.kada curi ulje na sredini uzrok moze biti semering radilice i zaptivac kartera-polumesec. ako budes menjao semering obavezno promeni i lamelu i proveri potisnu plocu i zamajac da li su povrsine naleganja lamele ravne. preporucujem ti silikonski semering i kod montaze stavi kesu za zamrzivac na radilicu i preko nje navuci semering da zastitis semering od ostecenja prilikom montaze. zelim ti uspesan rad :cao: :cao: :cao:
 
dali je moguce da se ugrade i azbesne polutke kako sto ide fabricki i taj silikonski semering ili samo semering ili samo azbesne polutke,i zasto bi curilo ulje od dihtunga na karteru samo na to mjesto na sastavu sa menjacem a ne i po celom karteru,znaci da ulje curi samo od semeringa.
Post je spojen: [time]1267567480[/time]
_________________________________________________
ulje po izgledu sto curi je motorno onako zaprljano,a i stalno dosipujem
 
saskoplac je napisao(la):
dali je moguce da se ugrade i azbesne polutke kako sto ide fabricki i taj silikonski semering ili samo semering ili samo azbesne polutke,i zasto bi curilo ulje od dihtunga na karteru samo na to mjesto na sastavu sa menjacem a ne i po celom karteru,znaci da ulje curi samo od semeringa.
Post je spojen: [time]1267538680[/time]
_________________________________________________
ulje po izgledu sto curi je motorno onako zaprljano,a i stalno dosipujem
dali je moguce da se ugrade i azbesne polutke kako sto ide fabricki i taj silikonski semering - ne
zasto bi curilo ulje od dihtunga na karteru samo na to mjesto na sastavu sa menjacem a ne i po celom karteru - greške pri sastavljanju, dešava se. kod mene slični simptomi a mislim da je ovo i kod mene razlog
znaci da ulje curi samo od semeringa - nemora da znači a može biti
:ppozdrav:
 
saskoplac prvo ga odvoji motor od menjača pa tek onda vidi šta treba menjati ja ti preporučujem azbestni semering jer silikonski nebi ni džabe stavljao tj stavljao sam ga na 567 pa posle godinu dana ga mogu menjati to ti je moj savet ali kažem ti prvo vidi šta ti još treba i kakva je lamela kao i sve ostalo
 
abro je napisao(la):
saskoplac je napisao(la):
dali je moguce da se ugrade i azbesne polutke kako sto ide fabricki i taj silikonski semering ili samo semering ili samo azbesne polutke,i zasto bi curilo ulje od dihtunga na karteru samo na to mjesto na sastavu sa menjacem a ne i po celom karteru,znaci da ulje curi samo od semeringa.
Post je spojen: [time]1267509880[/time]
_________________________________________________mislio sam na plutani deo zaptivaca onaj sto se ugradjuje u poklopac zadnjeg lezaja, kada tamo procuri ulje izlazina isti otvor gde i kada procuri semering :cao: :cao: :cao:
ulje po izgledu sto curi je motorno onako zaprljano,a i stalno dosipujem
dali je moguce da se ugrade i azbesne polutke kako sto ide fabricki i taj silikonski semering - ne
zasto bi curilo ulje od dihtunga na karteru samo na to mjesto na sastavu sa menjacem a ne i po celom karteru - greške pri sastavljanju, dešava se. kod mene slični simptomi a mislim da je ovo i kod mene razlog
znaci da ulje curi samo od semeringa - nemora da znači a može biti
:ppozdrav:
 
Pomoc! Nasao sam sklopove za rakovicu 65-perkins,stim sto na klipu u solji ima siljak a na mojim starim nema siljka.Da li to odgovara ili ne?Utice li to na kompresioni prostor?
Molim za savet!
 
Video sam da je neko spominjao da mi je 577 izbacivao vodu na preliv od hladnjaka!?
Meni se to isto pocelo desavati jesenas na jednom 577 kojem je radjena obrada glave 2 meseca pre toga i glava stegnuta na blizu 14 kg. Taj motor je posle par meseci igrom slucaja rasklopljen zbog pucanja radilice pa smo ustanovili da nije bilo problema sa zaptivacem na glavi i obradom glave!
Traktor je kupljen pre skoro 2 godine iz firme i u njemu je bio antifriz. Na samom kraju oranja mi je poceo opasno da curi semering na vodenoj pumpi pa sam tih poslednjih par jutara dolivao vodu koju sam kasnije naravno morao da ispustim i od tada sam sipao samo vodu. Posle sredjivanja motora proslog leta sam ga pustio opet u rad sa vodom i posle mozda 100 radnih sati je poceo da izbacuje vodu na preliv ali samo ponekad i pomalo! Traktor nema termostat i samo jednom mi je temperatura motora bila 50 stepeni kada sam tanjirao na +40 i to onako voznja do maximuma. Posle sam zagledao vodu u hladnjaku i zakljucio da je 'prljava' tj. kao zardjana a kada ugasim traktor se ponekad culo klokotanje iz hladnjaka kao da je zapusen i da ima vazduha u njemu. Posto se traktor opet remontuje zbog pomenutog kvara, kupicu sredstvo za ciscenje hladnjaka ili pak limuntus pa probati kada bude skloljen.
Javljam rezultate!
 
Sredi hladnjak ali da budes siguran 100posto da je cist ubaci termostat,prati pritisak ulja,sipaj antihriz ali nemoj ga puniti do cepa mada on ce taj visak izbaciti,posle toga kad odvrnes cep nesme da izbija na otvor,ako gura tecnost napolje problem je u dihtungu ili je vrisnula glava izmedju ventila ili u kanalu dizne.
 
grunt je napisao(la):
Sredi hladnjak ali da budes siguran 100posto da je cist ubaci termostat,prati pritisak ulja,sipaj antihriz ali nemoj ga puniti do cepa mada on ce taj visak izbaciti,posle toga kad odvrnes cep nesme da izbija na otvor,ako gura tecnost napolje problem je u dihtungu ili je vrisnula glava izmedju ventila ili u kanalu dizne.

Sve ja to znam i siguran sam da nije glava problem jer je radjena prosle godine kod Puskasa u Kuli i radjen je hidrotest glave! Od kada je bio sklopljen, niko ga sem mene nije vozio i nikada motor nije ugrejan vise od 50 stepeni (mogao sam komotno da drzim ruku na bloku i glavi) a kada je poceo da mi izbacuje vodu nikada nije presao 40-45 stepeni i uopste nije bilo pravila kako se vozi i koju sam operaciju sa njim obavljao-nekada izbaci malo vode, nekada ne izbaci a motor je radio perfektno, pritisak ulja je uvek bio normalan i sipao sam kvalitetno ulje sve dok mi nije prolupao u brazdi! Radilica je pukla izmedju srednjeg stabilnog i treceg leteceg-vidi se da je vise od 3/4 povrsine stara pukotina tj da je postepeno pucalo a ostalih 1/4 je pukla na zdravo jer vise nije izdrzala. To hoce da se desi kada je radilica prekaljena a sumnjam da je moja bila takva jer iako je traktor 577, na njemu je stari tip motora S44 (kanda im je zviznuo tamo u firmi pa su ugradili sa nekog rashodovanog 578/579 posto su i toga imali) i taj motor ima preko 30 godina a radilica je u trenutku pucanja bila na standardnoj meri...
 
Probavao sam ja da odvrnem cep kada pocne da mi izbacuje na crevo od preliva i uopste nije izbacivao nista na cep! Takodje sam gledao kada fali vode u hladnjaku da odvrnem cep i opet nista a na crevo ponekad izbaci!!! Probacemo da ocistimo sistem za hladjenje pa cemo videti rezultate!!!
 
A jel ti čep ispravan?
On bi trebao izdržat do cca. 0.5bara pritisak, obično ona opruga strune i nepritišće gumu čepa o hladnjak, pa pri otvorenom termostatu (još gore ako ga nemaš) i većem gasu mlaz vode koji dolazi u hladnjak je jak pa hoće i van.

Ako je hladnjak zaštopan pa nema protok, a voda se zadržava u gornjem dijelu i nemože dole isto hoće izbacit na čep.
:ppozdrav:
 
Probao sam jos jedan nov cep i isto se desava. Termostat nemam kao sto sam napisao. Dogadjalo se da kada ugasim traktor jos neko vreme brboce nesto u hladnjaku pa sam posumnjao da mi je hladnjak prljav. Kada probam da ocistim hladnjak-slede utisci!
 
moje neobavezno misljenje je da tu nema sta drugo da bude osim dihtunga ili glave, nema veze sto je glava sredjivana relativno skoro. recimo kvalitet dihtunga moze da bude diskutabilan. naravno ja ti zelim da problem resis ciscenjem hladnjaka, ali... :sta:
 
bubu ostavi ga da napravi nivo kod mene drzi nivo dva santima iznad saca sve sto naspem preko on ispljuje napolje i ja sam skinuo gumicu na cepu da nestvara pritisak i kod mene klokoce kada se ugasi.
 
Moj 539 od prvog dana,91god.,počeo je da izbaciva višak vode do odredjenog nivoa,oko dva santimetra iznad saća i tu stane.temperaturu nikad nije dizao preko normale.
 
ako nemaš termostat jedini pritisak koi imaš to je pritisak vodene pumpe ali on nije toliko veliki da izbacuje baš toliko vode jedino dihtung na glavi ako je progoreo pa kompresija izbacuje vodu još ako se to više izražava kada je motor na radnoj temperaturi a manje kada je hladan onda je sigurno dihtung na glavi .
 
Meni 539 uopste ne izbacuje vodu na cep,nema termostat ali rakovica hoce,ali samo izbaci do neke granice i posle vise ne...
 
Nazad
Vrh