Servisiranje traktora

Tako je, a sto se tice karika,kad po prokuvavanju ugasis vreo motor on pocinje da "radi"(tela se na toploti sire jel tako?) i moze da se desi da karike-a pukne ali to ce se tek kasnije primetiti u radu. Tako sam ja prosao sa kombajnom :cao:
 
kad pregreješ motor onda se ne gasi već pustiš na leru da se polako spusti temperatura, a kad pukne kaiš nema cirkulacije nema hlađenja moraš da gasiš, kako bi zmenio kaiš dok motor radi? to važi za klasične sisteme hlađenja gde isti kaiš pogoni pumpu i ventilator.
 
pitanje za poznavaoce rusa ?
znaci 52jka u pitanju i onaj gumigeling koji je u mjenjacu koji se nalazi ja mislim izmedju spojnicke i mjenjacke kutije
jel se moze zamijeniti taj gumigeling skidanjem nekog od gornjih poklopaca ili se mora traktor :zli: na dva dijela ?
 
morases ga poloviti izmedju menjaca i zvona ta guma ti je na spojnickoj.
kad ga prepolovis vidices sve.
 
pošto mi se traktor pomalo čudno greje maalo po malo u naletima
počeo sam da sumnjam da je dihtung glave negde probio i da duva kompresiju u vodeni prostor
i tako zaguglam čisto da vidim šta ima na netu za mog ursusa 120 ks od dihtunga glave
i naiđem na nešto čudno postoje tri varijante istog dihtunga

prvi ima sve otvore za vodu
155rp1l.jpg


drugi ima prva tri otvora zatvorena
k3vyuc.jpg


treći ima sve zatvorene otvore za vodu
2q3oqkp.jpg


u čemu je štos
razmišljam da prošli put nije stavljen pogrešan dihtung pa je to razlog grejanja.

ovako izgleda glava motora slika je sa neta nije moja

dgmlaf.jpg
 
Meni su u prodavnici objasnjavali da je ovaj gornji za turbo,a onaj donji za motor bez turba, E sad onaj srednji sad vidim prvi put :sta:
 
Ja sam stavio na moj onakav zaptivac sa velikim rupama (kao na gornjoj slici)rezonojuci da ce tako sigurno imati bolje hladjenje...(moj je 4cilindras bez turba) Normalno zaptivac je bio za 4cilindrasa...

A na onom zaptivacu sa zatvorenim velikim rupama voda ti prolazi kroz ove rupe sto sam ofarbao u crveno!

2dif0xk.jpg
 
Pitajte Kulika iz Kisaca,on je dobavljac za zetora i ursusa,i ja kod njega uzimam delove
 
probaj skiniti onu gornju deklu pre pumpe pa vidi al ja kolko se secam nes moci do nje al opet kazem probaj prvo to moraces skiniti cevi od hidraulike sto idu preko nje.
 
:D :haha:
e jesi lood sta tebi pada na pamet , ginekolog :haha: :haha: :haha: :haha:

pa ne bih ga rastavljao majku mu i gumigeling
kada mi je pukao po pola i kada sam mijenjao prednje zvono najebao sam k'o ovaj
sisyphus.jpg

mislio sam da se moze to nekako lakse zamijeniti
 
kloki ako ti izbaciva vodu onda je produvo
Post je spojen: [time]1257452989[/time]
_________________________________________________
savoris je napisao(la):
:D :haha:
e jesi lood sta tebi pada na pamet , ginekolog :haha: :haha: :haha: :haha:

pa ne bih ga rastavljao majku mu i gumigeling
kada mi je pukao po pola i kada sam mijenjao prednje zvono najebao sam k'o ovaj
http://vesselthefilm.files.wordpress.com/2009/09/sisyphus.jpg
mislio sam da se moze to nekako lakse zamijeniti
ma nije to nista samo zasuci rukave i napred
 
Imam jedan problem, mada nije veliki.

Na mom Belorusu 82.1, kada upalim motor i radi neko vreme, počinje da kaplje ulje na spoju menjača i motora. I to bude baš obilno kapljanje. I to samo dok se motor ne zagreje do radne temperature. Posle toga ništa.
Ulje ne fali, pa mi nije jasno šta se dešava.
da li je možda probio dihtung na glavi motora?
 
Najverovatnije ti je otisao semering iza druk-lezaja na ulazu u menjac(traktor na pola pa ces videti) :cao:
 
Nazad
Vrh