Servisiranje traktora

Ja sam pre par godina kad je tast prodavo ladu sipao nesto u tom stilu, neznam kako se zvalo, uglavnom motor je bio groblje, tako da se na leru palila lampica za ulje koliko je los bio pritisak ulja, i kad sam usuo posle se nije palila lampica...
 
Pa nasao sam neki modifikator, ruski, zove se Resurs, 2300 din. kosta, sipao sam mu i malo je bolje, ali u prospektu sam procitao da motor mora da radi odredjeno vreme, za pun efekat treba motor (auto,kamion) da predje od 200-500 km, e sad koliko je to za kombajn rada, do sad sam sipao sae 30 ulje, da predjem na gusce neko, sae 40?
 
meshter je napisao(la):
Procitaj u uputstvu za modifikator na koliku kolicinu ulja se dodaje da bi imao pravi efekat, jer obicno ide na 4 do 5 litara ulja za automobilske motore a ti u kombajnu imas 12 litara pa bi trebalo da sipas vise modifikatora.

Na 5 litara ide jedan, a sipao sam dva, zar ne ide oko 10 litara u motor?
 
danas sam rešio problem sedišta pa ćemo videti kako će se pokazati
malo je naslon viši ali navići ću se valjda inače je sto puta udobnije od starog.

11iiza1.jpg
 
meshter je napisao(la):
Ako jedan modifikator ide na 5 litara ulja onda su dva dovoljna. U S-46 stane 12 litara kad je potpuno suv karter, prilikom zamene ulja nemoze sve da se ispusti pa tako menjas samo 10 litara :ppozdrav:

I ispusta se kad je vruce ulje da iscuri sto vise, :ppozdrav: ja sam rekao odprilike 10 litara jer nikad nisam merio! Bolje je malo sa ovim midifikatorom taman koliko sam ocekivao, ali meni sam motor ne trosi mnogo ulja nego njemu dosta "curi", oko njega na dihtunzima jer mi je proslog leta dva puta prokuvao jace i od tad je poceo, a motor malo dimi kad ga upalim hladnog i posle ni trunku, pri punom gasu u vrsidbi nista od dima truncica ni jedna, samo kad joj dodam nadlo gas
 
Pa mora se paziti, sad sam mu to sredio, ali mi je hladnjak los moram da ga zamenim, sav je iskrpljen, i star! Jel znas koliko je ::novac:: generalna za s46, kvalitetna?
 
pozdrav dobri ljudi, ja sam novi ovdje, interesuje me da li iko zna na kojoj stranici bi mogao nabaviti el.shemu(shemu elektronike) Ursuza ,75. godiste
 
banePA je napisao(la):
Pa nasao sam neki modifikator, ruski, zove se Resurs, 2300 din. kosta, sipao sam mu i malo je bolje, ali u prospektu sam procitao da motor mora da radi odredjeno vreme, za pun efekat treba motor (auto,kamion) da predje od 200-500 km, e sad koliko je to za kombajn rada, do sad sam sipao sae 30 ulje, da predjem na gusce neko, sae 40?


Dzabe sipah modifikator, juce uvece vrsio zito moje i zavrsavao jednu parcelu i krrrraaaaaaajjj..... Stala, ugasila se zadimila malo i to joj sve bilo, nije problem vec sam planirao da je radim ali nisam zavrsio zito ostalo mi je jos 23 kj zita i sta cu sad gde cu, ljudi dilazite pomagajte... ili sam :kisa: nasao sam vec majstora danas jako dobar, svima u selu radi, mladji decko kaze sve novo i ruke 800 eura, pumpu i dizne sam uradio pre dve nedelje, a kaze bice gotova za 15 dana
 
prozorak je napisao(la):
pozdrav dobri ljudi, ja sam novi ovdje, interesuje me da li iko zna na kojoj stranici bi mogao nabaviti el.shemu(shemu elektronike) Ursuza ,75. godiste

koji model??
 
~Kiki~ je napisao(la):
Ljuta zver je mogla sačekati još malo da skineš tih 23 kj .

Mogla, a nije 'tela, nema veze uradice se posao sta da se radi, nisam mogao da procenim koliko moze da ide, majstor mi rece da je i on mislio da ce izgurati! ::namigivanje::
Nego da vas pitam sad posle generalne koje ulje da sipam i kog proizvodjaca mi preporucujete?
 
Nazad
Vrh